انتخاب پنجره دوجداره مناسب آشپزخانه

آخرین تاریخ به روز رسانی : 29 فروردین 1403

پنجره دوجداره آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد و بهترین نوع پنجره برای آشپزخانه کدام است ؟ این موضوع به عوامل مختلفی از جمله معماری و طراحی داخلی سازه، متراژ و … بستگی دارد. تمامی سعی سازندگان، تولید کنندگان و فروشندگان یک ساختمان بر آن هستند که آرامش را برای افرادی که در آن سازه ساکن می شوند، تامین نمایند. در موارد متعددی دیده شده است که یک واحد آپارتمانی که بسیار خوش نقشه نیز می باشد.، به دلیل سر و صدای زیادی که از پنجره های آن وارد ساختمان می شود، آرامش را از ساکنین آن صلب نموده است.

هر سوالی دارید از کارشناسان تارادیس بپرسید...
تماس با ما ۲۲۰۹۵۲۹۸-۹ (۰۲۱)

به منظور حداکثر استفاده از مزایای پنجره های دوجداره لازم است. از از پنجره هایی استاندارد به لحاظ کیفیت و عملکرد در هر بخش استفاده کرد. همچنین لازم است اندازه استاندارد پنجره آشپزخانه را در نظر داشته باشید. در ضمن انتخاب نوع و طراحی پنجره دوجداره مناسب برای هر آشپزخانه می تواند کارایی آن و دسترسی به فضای بیرون را ارتقا دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص انتخاب نوع و برند بهترین پروفیل پنجره دوجداره UPVC‌ برای آشپزخانه یا پنجره پشت سینک ظرفشویی می توانید با کارشناسان تارادیس تماس بگیرید.

 

پنجره دوجداره اتاق خواب و آشپزخانه

پنجره دوجداره تک حالته برای آشپزخانه

در شرایطی که امکان باز کردن پنجره آشپزخونه بدون محدودیت فضا یا تداخل با سینک یا سایر بخش های داخلی آشپزخانه وجود نداشته باشد.، پنجره های دوجداره UPVC تک حالته انتخاب بسیار خوبی هستند. با نصب این نوع پنجره ها، یک بازشوی ساده و راحت با امکان تهویه بالا در اختیار دارید. در معماری یک واحد استاندارد، آشپزخانه ها به نحوی طراحی می شوند که امکان نصب پنجره های تک حالته و بازشدن لنگه ها را داشته باشند. بدون آنکه محدودیت فضا مانع از باز شدن بازشوهای پنجره شود.

پنجره دوجداره آشپزخانه تک حالته

پنجره دو حالته آشپزخانه

پنجره های دوجداره یو پی وی سی دو حالته مناسب آشپزخانه هایی با متراژ بالا است. که در آنها امکان نصب پنجره با دوبازشو وجود داشته باشد. در برخی از مدل های دو حالته که امکان باز شدن روی محور عمودی و افقی را دارند، بهترین حالت تهویه برای آشپزخانه را خواهیم داشت. به لحاظ عایق بندی نیز این نوع پنجره هم به لحاظ جلوگیری از ورود آلودگی های صوتی هم به لحاظ ممانعت از هدر رفت انرژی داخل ساختمان، بسیار مناسب هستند.

برای آپارتمان ها و سازه هایی که در شهرهای شلوغ واقع شده اند و پنجره آشپزخانه (پنجره پشت سینک) آنها رو به خیابان یا اتوبان باز می شود.، استفاده از این سبک پنجره ها بسیار خوب خواهد بود. ضمن آنکه به دلیل طراحی مدرن و کاربردی، بر ارزش ذاتی ملک نیز خواهد افزود. پنجره های دوجداره فرانسوی از بهترین مدل ها برای آشپزخانه های بزرگ هستند. زیرا زیبایی خاصی به محیط می بخشند.

پنجره آشپزخانه دو حالته

مدل های آکوردئونی

انواع پنجره های دوجداره آکاردئونی با استفاده از پروفیل های یو پی وی سی یا آلومینیومی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه می باشند. لنگه های این نوع پنجره ها بر روی هم جمع می شوند و نیاز به فضایی برای باز شدن لنگه ها و بازشو ها نخواهند داشت. به همین دلیل یکی از انتخاب های خوب و مناسب برای آشپزخانه های کوچکی می باشند. به خصوص در طراحی های داخلی که سینک مقابل پنجره قرار گرفته است.

برای باز کردن پنجره و تهویه هوای آشپزخانه در این حالت، محدودیت فضا و تداخل با سایر بخش ها به وجود نخواهد آمد. ضمن آنکه یک نورگیر عالی را با تمام ویژگی های عایق بندی در پنجره های دوجداره در اختیار می گذارند.

پنجره دوجداره آشپزخانه آکاردئونی

مدل های کشویی یا ریلی مناسب آشپزخانه هستند؟

بسیاری از خریداران محترم ترجیح می دهند که از پنجره دوجداره ریلی یا کشویی در آشپزخانه خود استفاده نمایند. تا دسترسی جهت باز کردن آن راحت تر باشد. این مدل ها برای پنجره آشپزخانه روبه تراس بسیار متداول هستند. ولی جالب است بدانید پنجره های کشویی از نظر عایق بندی کارایی لازم را نخواهند داشت. به خصوص در مورد سازه هایی که پنجره آشپزخانه آنها رو به خیابان باز می شود. اما اگر آپارتمان یا سازه مورد نظر در محلی ساکت با آلودگی صوتی کم واقع شده است، می توان از مدل های کشویی به خوبی برای آشپرخانه بهره گرفت. این مدل پنجره مناسب برای سرویس بهداشتی نیز می باشند.

برای پنجره آشپزخانه هایی که در پشت سینک ظرفشویی قرار می گیرند و هنگام باز و بسته شدن ممکن است با شیر آب برخورد کنند، پنجره های ریلی انتخاب ایده آلی می باشند.

پنجره آشپزخانه از نوع دوجداره ریلی

بهترین نوع پنجره از نوع دوجداره، برای آشپزخانه کدام مدل است؟

همانطور که بررسی شد، هر یک از انواع پنجره های دو یا سه جداره با حالت های بازشوی مختلف، متناسب با یک فضا می باشند. برای انتخاب بهترین نوع پنجره برای آشپزخانه خود می توانید از نصابان و کارشناسان تارادیس بخواهید که در محل مورد نظر شما حضور پیدا کنند. ضمن ارائه مشاوره های تخصصی بهترین انتخاب و روش نصب یا نوسازی را به شما پیشنهاد خواهند نمود.

در انتها تاکید می گردد که برای بازشو در آشپزخانه حتما باید به یک سری نکات فنی در جهت بازشو توجه شود. بطور مثال اینکه باز شو در مسیر گاز قرارنگیرد. که جریان هوا باعث خاموش شدن شعله گاز نگردد. همچنین ارتفاع کتیبه ها، لحاظ گردد. در این خصوص می توانید با شرکت تارادیس تماس بگیرید. با توجه به نوع سازه و شرایط موجود در آشپزخانه خود بهترین مدل را انتخاب کنید. و در نهایت در تارادیس، جزییات، تفاوت ها را می سازند.

مطلب پیشنهادی: طراحی پنجره دوجداره برای انواع فضاها

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *