طراحی پنجره دوجداره

Rate this post

طراحی پنجره دوجداره

علت این موضوع نیز عایقبندی خوب و بی نقص این نوع پنجره‌های upvc می‌باشد، در واقع این نوع پنجره‌ها در حالت استاندارد هم عایق صوتی و هم عایق بندی دمایی را شامل می‌شوند. طراحی پنجره دوجداره باعث می‌شود تا این نوع پنجره‌های دوجداره محیطی آرام و کم سر و صدا را برای کارفرما فراهم کند. به صورت کلی طراحی که در این قسمت استفاده شده است باعث می‌شود تا صدا‌های محیط پیرامون به محیط داخل راه نیابد. پنجره‌های قدیمی با توجه به طراحی و ساختاری که دارند صدا و دما را به راحتی از خود عبور می‌دهند و با توجه به این موضوع انرژی مصرف شده برای گرم و سرد کردن محیط به آسانی از دست خواهد رفت و علاوه بر تامین نکردن دمای مورد نظر شما با هدر رفتن انرژی نیز هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت افزایش می‌یابد. طراحی پنجره دوجداره با توجه به مصرف انرژی نکته بسیار مهمی است که هر طراح پنجره ای به آن توجه میکند.

طراحی

طراحی پنجره دوجداره معمولاً برای واحد‌های مسکونی یا ویلایی یا … استفاده می‌شود و از منظر داخل یا خارج نیز نمای جذاب و جالبی به محیط مورد نظر خواهد داد. پنجره‌های دوجداره upvc معمولاً دارای یک یا دولنگه بازشو بوده و نحوه باز شدن این نوع پنجره‌های دوجداره نیز در مدل‌های مختلف متفاوت بوده و در محل‌ها و محیط‌های مختلفی با توجه به استانداردی که در این زمینه وجود دارد نوع بازشو‌ها یا حتی ابعاد آنها مشخص می‌شود. به عنوان مثال یک نمونه از طراحی پنجره دوجداره برای سرویس‌های بهداشتی یا آشپزخانه‌ها پنجره‌های دو حالته می‌باشد که معمولاً برای سرویس بهداشتی نیز از ابعاد کوچکتری به نسبت استفاده خواهد شد. برای محیط‌های دیگر مانند سالن یا بالکن نیز از مدل‌های مختلفی استفاده می‌شود که یا به صورت کشویی و یا به صورت بازشو‌های تک حالته یا فرانسوی کار می‌شود.

طراحی و ساختار بدنه پنجره‌های دوجداره

پنجره‌های دوجداره upvc از مواد خام نفتی و طی فرآیندی مشخص تولید می‌شود .در ابتدا pvc بدست می‌آید و با اضافه شدن موادی مشخص به آن سفت شده و تبدیل به upvc خواهد شد. رنگ پروفیل‌های درب و پنجره دوجداره upvc سفید بوده اما چند سالی است که با استفاده از فناوری‌های جدید و یا با استفاده از لمینت کردن درب و پروفیل پنجره‌های دوجداره رنگی نیز تولید شده و استقبال خوبی نیز از آن به عمل آمده است. همانطور که اشاره شد جنس پروفیل‌های پنجره دوجداره از پلی وینیل کلراید بوده و طی فرایندی مواد به دست آمده سخت‌تر خواهد شد و به upvc تبدیل می‌شود. پروفیل حاصله در مقابل فشار، ضربه و …. مقاوم می‌باشد و دقیقاً به همان چیزی تبدیل خواهد شد که از نظر دوام و کیفیت در درجه بالایی قرار خواهد گرفت.

طراحی پنجره‌های دوجداره upvc بازشو

بازشو‌ها انواع مختلفی داشته و در طراحی پنجره دوجداره برای انواع نیاز یا انتظارات طراحی‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. به عنوان مثال پنجره‌های کشویی یکی از انواع مدل‌های پنجره‌های دوجداره بازشو هستند که با توجه به احتیاج نداشتن به فضای زیاد یکی از پر طرفدار‌ترین یا به نوعی محبوب‌ترین نوع پنجره‌های دوجداره به شمار می‌روند. در طراحی این نوع پنجره‌های دوجداره نیز استاندارد‌های لازم لحاظ شده است اما در نسخه‌های معمولی و تقویت نشده این نوع پنجره‌های دوجداره با توجه به طراحی که دارند عایقبندی صوتی و دمایی به نسبت سایر مدل‌های پنجره‌های دوجداره دارای کمی ضعف می‌باشد.

شیشه پنجره

در طراحی پنجره‌های دوجداره upvc قسمت شیشه یکی از قسمت‌های مهمی به شمار می‌رود که در روند عایقبندی نقش اساسی و اصلی را دارند به عنوان مثال ضخامت شیشه برای پنجره‌های دوجداره‌ای که از نظر عایقبندی صوتی یا دمایی تقویت می‌شوند مختلف می‌باشد. گاز آرگون موجود بین دو شیشه از نظر دمایی می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی عایقبندی دمایی داشته باشد. چرا که دما از شیشه خارجی به داخلی منتقل خواهد شد و همچنین عایق بسیار قوی بوده و تا حد قابل توجهی به انتقال ندادن دما کمک خواهد کرد.

پروفیل پنجره

در طراحی پنجره دوجداره پروفیل می‌تواند شکل یا فرم مخصوصی داشته باشد که در تمامی آنها مقاومت و کیفیت یکسان بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد. در پروفیل‌های upvc بخشی در نظر گرفته شده که در آن گالوانیزه که به صورت ورقه با ضخامت‌های مختلف می‌باشد قرار دارد. ورقه گالوانیزه در واقع استحکام پروفیل را تا حد قابل توجهی بالا خواهد برد و همین امر باعث می‌شود تا ضمن بالا بردن مقاومت به پروفیل این امکان را بدهد تا وزن و فشار بالاتری را به نسبت نسخه‌های استاندارد تحمل کند. شما را به مطالعه مقاله قیمت پروفیل پنجره دعوت میکنیم .

استحکام پنجره

در زمینه طراحی پنجره دوجداره یراق الات نیز نقش مهمی در استحکام و حتی امنیت پنجره داشته و از این رو در انتخاب یراق آلات نیز باید توجهی ویژه داشت چرا که در طول عمر و نحوه بازشدن پنجره‌ها نیز تاثیر خواهد داشت. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت طرح پنجره می‌باشد. هنگام تعویض یا بازسازی پنجره قدیمی باید به این نکته توجه داشت که پنجره‌ای انتخاب شود که فرم و شکل پنجره قبلی یا قدیمی را تا حدی که امکان دارد حفظ کند، هماهنگی قبل و بعد بازسازی مخصوصاً در نمای بیرونی ساختمان بسیار مهم بوده و باید به آن توجه داشت و طراحی پنجره دوجداره با توجه به مدل‌های مختلفی که دارد به نوعی انتخاب شود که نا هماهنگی ایجاد نشود.

سخن آخر

نکاتی که در طراحی پنجره دوجداره و به صورت کلی بازسازی یا تعویض پنجره‌های قدیمی و استفاده از پنجره‌های دوجداره upvc باید می‌دانستید را خدمت شما ارائه کردیم. اگر بخواهیم جمع بندی از صحبت‌هایی که در این مقاله به آنها پرداخته شد داشته باشیم باید بگوییم که در طراحی پنجره‌های دوجداره upvc نه تنها محدودیت وجود نخواهد داشت بلکه برای هر سلیقه یا هر نوع شرایط و انتظاری پنجره دوجداره وجود دارد. در زمینه پنجره‌های دوجداره برای تمامی سلیقه‌ها و انواع فضا‌ها و هر نوع قاب پنجره‌ای، مدل یا طراحی وجود دارد و می‌توانید از آن بهره ببرید.

در زمان سفارش نیز همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره داشتیم می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر هافمن، وین تک، نمایندگی ویستابست، آساش، آکپا،نمایندگی ویتانوا و … با توجه به انتظارات و شرایط محیطی که وجود دارد با استفاده از مشاوره تخصصی، متخصصین حاضر در نمایندگی‌ها مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

 

3 دیدگاه در “طراحی پنجره دوجداره
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.