نفوذ آب باران به ساختمان از پنجره

آخرین تاریخ به روز رسانی : 11 بهمن 1402

نفوذ آب باران به ساختمان یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از افراد در ساختمان های پنجره دار پیش می آید. اگر شما پنجره دوجداره دارید و نفوذ آب باران همچنان همراه شما است باید بگوییم که پنجره دوجداره شما از کیفیت پایینی برخوردار است. ضمن آنکه احتمال اینکه پنجره تقلبی دست شما داده  باشند ، هست. نفوذ آب باران به داخل منزل یا ساختمان اتفاق ناخوشایندی است که باعث بروز برخی از خرابی ها می شود و نمای زشتی را به وجود می آورد.

نفوذ آب باران به ساختمان از پنجره دوجداره UPVC

برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید دنبال راه حل های جلوگیری از ورود آب به داخل باشید. دلایل عمده این مشکل عبارتند از:

 • عدم کیفیت لازم در پروفیل UPVC
 • برهم خوردن رگلاژ پنجره
 • عدم استفاده از لاستیک درزگیر با کیفیت و استاندارد
 • فرسودگی لاستیک ها
 • عدم وجود شیار تخلیه اب در طراحی پروفیل
 • عدم استفاده از زهوارهای مناسب برای شیشه های پنجره
هر سوالی دارید از کارشناسان تارادیس بپرسید...
تماس با ما ۲۲۰۹۵۲۹۸-۹ (۰۲۱)

دلایل نفوذ آب باران از پنجره دوجداره UPVC

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند موجب شوند که آب باران از شیارهای پنجره دوجداره به داخل ساختمان نفوذ کند. یکی از مزایای نصب پنجره های دوجداره UPVC، عایق بندی مناسب آنها است. یکی از جنبه های عایق بندی، ممانعت از نفوذ آب باران به داخل ساختمان می باشد. لاستیک های درزگیر و چسب های مخصوصی که در هنگام ساخت و نصب پنجره های دوجداره یو پی وی سی به کار می روند، به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

اما با گذشت زمان و در اثر فرسودگی لاستیک ها ممکن است این عایق بندی ضعیف تر شود. همچنین اگر رگلاژ پنجره دوجداره دچار ایراد شود، ممکن است در هنگام بارندگی آب باران به داخل نفود کند. در این شرایط بهتر است از نصابان حرفه ای به منظور رگلاژ و تعمیرات پنجره در محل کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: نشانه های نیاز پنجره به رگلاژ

مهمترین دلیل نفوذ آب باران از پنجره های دوجداره عدم وجود شیارهای تخلیه آب استاندارد  در طراحی آن است. اگر در هنگام تولید پروفیل پنجره یو پی وی سی استانداردهای لازم رعایت نشوند، به دلیل کیفیت پائین پروفیل، دچار مشکل نفوذ آب در هنگام بارندگی خواهید شد. از دگیر دلایل عمده این مشکل نیز می توان به شیشه های پنجره دوجداره اشاره کرد. در این مواقع می توان به کمک زهوارهای مخصوص و رگلاژ مجدد زیر شیشه ها، مشکل را برطرف نمود.

چرا آب از پنجره دوجداره به داخل ساختمان نفوذ می کند

شیشه های پنجره دوجداره

شیشه های دوجداره یا سه جداره می توانند دلیل دیگری برای نفوذ آ ب به داخل باشد. اگر زهوار و شیشه ها به خوبی بهم متصل نشده باشند، آب به جای عبور از شیار های تخلیه ، نفوذ می کند. در این هنگام کافی است به عایق بندی پنجره های قدیمی خود بپردازید.

دیوارها

اگر دیوارها به خوبی ایزوگام نشود باعث بروز ورود باران به داخل ساختمان می شود. شما بعد از گذشت مدت زمانی متوجه خرابی دیوار هایتان و تبدیل رنگ آنها به رنگ زرد می شوید. زرد شدن دیوار نشانه نم گرفتن است و نم گرفتگی باعث بروز خرابی دیوار میشود.

سقف ساختمان

سقف خانه های ویلایی یکی از مسائل مهم ورود آب باران بع داخل است. در خانه هایی که سقف به خوبی عایق بندی نشده باشد باعث بروز برخی خرابی ها و حتی سوراخ در سقف می شود.

راه ها و روش های پیشگیری از نشت آب باران از پنجره دوجداره UPVC

 • خرید پنجره دوجداره با کیفیت ساخت استاندارد
 • استفاده از افراد  متخصص برای نصب پنجره
 • استفاده از زوار شیشه به صورت استاندارد
 • تعویض درزگیرهای فاسد شده و قدیمی
 • بررسی درستی عملکرد شیار تخلیه آب

با خرید پنجره دوجداره استاندارد با استفاده از پروفیل های مرغوب و معتبر می توانید از بابت عدم نشت آب به داخل ساختمان اطمینان حاصل کنید. این مجموعه با دارا بودن خط تولید اختصاصی مجهز به ماشین آلات پیشرفته و تجهیزات روز دنیا، با استفاده از بهترین پروفیل های یو پی وی سی همچنین بهترین برندهای یراق آلات ترک و آلمانی، پنجره هایی استاندارد و با کیفیت تولید می نماید. ضمن آنکه قیمت تمام شده پنجره ها به همراه خدمات نصب حرفه ای توسط نصابان مجرب، در مقایسه با سایر تولید کنندگان مقرون به صرفه اقتصادی نیز خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تارادیس تماس بگیرید.

هر سوالی دارید از کارشناسان تارادیس بپرسید...
تماس با ما ۲۲۰۹۵۲۹۸-۹ (۰۲۱)
این مطلب چقدر مفید بود ؟
5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • چرا آب از پنجره دوجداره وارد ساختمان می شود؟
  برای عایق بندی پنجره های دوجداره که مهم ترین خاصیت آن است. از لاستیک ها و چسب های مخصوص استفاده  می شود. که در کنار رگلاژ کردن پنجره دوجداره و  درب تا مدت ها مانع از ورود آب باران به داخل می شود. در گذر زمان ممکن است این بخش ها از بین برود. هنگامی که لاستیک ها ماهیت درزگیری خود را از دست می دهند. در گذر زمان پنجره ها پایداری خود را از دست می دهند. در این صورت بهتر است به فکر تعمیر پنجره های خود بیفتید.
 • معمولا آب از چه بخش هایی به داخل ساختمان نفوذ می کند؟
  شیشه ها، دیوارها و سقف ها متداول ترین نقطه ضعف های ساختمان برای ورود آب باران از بیرون به داخل هستند.
 • جلوگیری ورود آب  باران از سنگ به داخل ساختمان چگونه است ؟
  در بعضی مواقع ممکن است که سنگ ترک بخورد و آب از سنگ ها به درون ساختمان نفوذ پیداکند ، در این هنگام بهتر است سنگ ها را به مواد عایق بندی آغشته کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *