نفوذ آب باران به ساختمان از پنجره

آخرین تاریخ به روز رسانی : 1 تیر 1402

نفوذ آب باران به ساختمان یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از افراد در ساختمان های پنجره دار پیش می آید . اگر شما پنجره دوجداره دارید و نفوذ آب باران همچنان همراه شما است باید بگوییم که پنجره دوجداره شما از کیفیت پایینی برخوردار است و احتمال اینکه پنجره تقلبی دست شما داده  باشند ، هست . نفوذ آب باران به داخل منزل یا ساختمان اتفاق ناخوشایندی است که باعث بروز برخی از خرابی ها میشود و نمای زشتی را به وجود می آورد . برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید دنبال راه حل های جلوگیری از ورود آب به داخل باشید .

بخش های مهم  نفوذ آب  در ساختمان

  • شیشه ها
  • دیوارها
  • سقف ها

شیشه های پنجره دوجداره

شیشه های دوجداره یا سه جداره میتواند دلیل دیگری برای نفوذ آ ب به داخل باشد. اگر زهوار و شیشه ها به خوبی بهم متصل نشده باشند ، آب به جای عبور از شیار های تخلیه ، نفوذ میکند در این هنگام کافی است به عایق بندی پنجره های قدیمی خود بپردازید .

دیوارها

اگر دیوارها به خوبی ایزوگام نشود باعث بروز ورود باران به داخل ساختمان میشود. شما بعد از گذشت مدت زمانی متوجه خرابی دیوار هایتان و تبدیل رنگ آنها به رنگ زرد میشوید . زرد شدن دیوار نشانه نم گرفتن است و نم گرفتگی باعث بروز خرابی دیوار میشود.

سقف ساختمان

سقف خانه های ویلایی یکی از مسائل مهم ورود آب باران بع داخل است . در خانه هایی که سقف به خوبی عایق بندی نشده باشد باعث بروز برخی خرابی ها و حتی سوراخ در سقف میشود.

راه های جلوگیری از نفوذ آب باران از پنجره دوجداره

  • خرید پنجره دوجداره با کیفیت ساخت استاندارد
  • استفاده از افراد  متخصص برای نصب پنجره
  • استفاده از زوار شیشه به صورت استاندارد
  • تعویض درزگیرهای فاسد شده و قدیمی
  • بررسی درستی عملکرد شیار تخلیه آب

 جلوگیری ورود آب  باران از سنگ به داخل ساختمان چگونه است ؟

در بعضی مواقع ممکن است که سنگ ترک بخورد و آب از سنگ ها به درون ساختمان نفوذ پیداکند ، در این هنگام بهتر است سنگ ها را به مواد عایق بندی آغشته کرد.

چرا آب از پنجره های دوجداره نفوذ میکند ؟

برای عایق بندی پنجره های دوجداره که مهم ترین خاصیت آن است ، از لاستیک ها و چسب های مخصوص استفاده  میشود ،که در کنار رگلاژ کردن پنجره دوجداره و  درب تا مدت ها مانع از ورود آب باران به داخل میشود. در گذر زمان ممکن است این بخش ها از بین برود، هنگامی که لاستیک ها ماهیت درزگیری خود را از دست میدهند ،در گذر زمان پنجره ها پایداری خود را از دست میدهند. در این صورت بهتر است به فکر تعمیر پنجره های خود بیوفتید .

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *