انواع شیشه پنجره

Rate this post

انواع شیشه پنجره

شیشه مصارف مختلفی دارد.عمده ترین مصرف شیشه مربوط به صنعت ساختمان است. شیشه در صنعت ساختمان به شکل های متفاوتی وجود دارد.اگر در انتخاب شیشه پنجره خود دچار اشتباه شوید باید بگوییم در اینجا که پنجره با نوع شیشه اشتباه باعث گرم شدن اتاق ها در تابستان میشود و در زمستان باعث سرد شدن هوا میشود، همین موضوع باعث افزایش هزینه های گرمایشی و سرمایشی میشود و مصرف انرژی را بالا می‌برد.در این قسمت به انواع شیشه پنجره خواهیم پرداخت .

انواع شیشه

شیشه شناور

شیشه شناور به دلیل فرایند تشکیل به این نام معرفی شده است.در این فرایند شیشه مذاب روی قلع شناور میشود و شیشه ای نازک ایجاد میکند .این شیشه جز شیشه های کم هزینه است.

شیشه مشجر

این نوع شیشه جز شیشه های طرح دار است که در محیط های خصوصی و خارج از دید از آن استفاده میکنند.شیشه های مشجر در طرح های مختلف تولید میشود.

شیشه رفلکس

یکی از انواع شیشه های ساختمانی شیشه رفلکس است که اخیرا استفاده زیادی از آن می‌شود . سطح بیرونی شیشه های رفلکس به وسیله پوشش منعکس کننده نور پوشیده میشود و از ورود حرارت به داخل ساختمان جلوگیری میکند. شیشه رفلکس که به عنوان شیشه آینه ای شناخته میشود از شیشه فلوت ساخته شده است.در ادمه شما عزیزان را به مطالعه مقاله عوامل تاثیرگذار در عایف حرارتی دعوت میکنیم.

شیشه مات

هر نوع شیشه ای که اجازه عبور نور را دهد ولی سمت دیگر شیشه به هیچ عنوان قابل مشاهده نباشد شیشه مات است. این نوع شیشه برای درب های ورودی ، حمام ، اتاق های دوش،مرکز تجاری مناسب است.

شیشه رنگی

به هر نوع شیشه رنگی که رنگ آمیزی به آن اضافه شده باشد،شیشه رنگی میگویند. همچنین شیشه رنگی میتواند از اشعه ماورا بنفش که مضر است برای پوست جلوگیری کند.

شیشه پیرکس

شیشه پیرکس را با نام شیشه ضد آتش هم میشناسند. معمولا از آنها به عنوان ظروف آزمایشگاهی هم استفاده میکنند.

شیشه سکوریت

جز مهمترین شیشه های ساختمانی است.این نوع شیشه از مقاومت بالایی برخوردار است. معمولا از این نوع شیشه ها در بالکن،درب ورودی،دودبند استفاده میکنند.شیشه سکوریت یا حرارت دیده از انواع شیشه های ایمن هستند.

8 دیدگاه در “انواع شیشه پنجره
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.