مقایسه پنجره کشویی با لولایی

Rate this post

مقایسه پنجره کشویی با لولایی

در این مقاله به مقایسه پنجره کشویی با لولایی خواهیم پرداخت.پنجره یکی از نماهای اصلی هر ساختمانی است و دروازه بین خانه و خیابان را پنجره تشکیل میدهد . پنجره موجود در ساختمان فقط نباید از بیرون نمای خوبی داشته باشد بلکه باید در داخل منزل هم دیزاین خاصی بدهد.

مشخصات پنجره کشویی

این نوع پنجره پهنایی حدودا دو برابر بیشتر از نوع لولایی دارد و به سمت بغل و به صورت ریلی باز میشود.
مزایای پنجره کشویی
مدرن است .
تعمیر به نوع پنجره آسان است .
فضای کمی برای باز و بسته شدن نیاز دارد.

معایب پنجره کشویی

از معایب پنجره کشویی اشاره میکنیم به اینکه عایق بندی آنها 20 درصد کمتر از پنجره لولایی است و این نوع پنجره ها به درد مناطق معتدل میخورد.

مشخصات پنجره لولایی

این نوع پنجره میتواند هم از بالا و هم از بغل باز شود .این نوع پنجره دوجداره دارای دو سری لاستیک درزگیر می باشد و هنگام بسته شدن بدون هیچ درزی انجام می گیرد.

مزایای پنجره لولایی

تنظیم راحت و رگلاژ کردن جهت باز و بسته شدن
راحتی باز و بسته شدن توسط همه افراد
استفاده از یراق آلات عالی

معایب پنجره لولایی

از معایب پتجره لولایی میتوانیم اشاره کنیم به :

۱۰۰درصد دقیق عایق بندی نشده است .
وجود انعکاس نور در این نوع پنجره وجود دارد  .
وجود محدودیت ابعاد در ساخت این نوع پنجره .

تفاوت پنجره لولایی با پنجره کشویی

در رابطه با مقایسه پنجره کشویی با لولایی میتوانیم بگوییم: پنجره لولایی عایق بندی بسیار بالایی دارد و اگر عایق گرمایشی و صوتی برایتان مهم است بهتر است از پنجره لولایی استفاده کنید اما اگر محدودیت فضایی دارید باید از اولویت عایق بندی بگذرید و سراغ پنجره کشویی بروید .‌

برای اطلاعات بیشتر به مطالعه مقاله عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره‌های دوجداره upvc و عوامل تاثیر گذار بر عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره مراجعه فرمایید.

اگر فضای محیط شما آرام است و آب و هوای معتدلی دارید پنجره کشویی بهترین گزینه است ،پنجره لولایی مناسب منطقه هایی که سرما یا گرمای زیادی را داراست .
پنجره های لولایی دارای یراق آلات بیشتری است و قطعات قابل تعویض است . پنجره های کشویی برخوردار از پروفیل های ضخیم تر است .

سخن پایانی

با وجود تمام مزایا و معایبی که راجب پنجره کشویی و لولایی خدمت شما عزیزان عرض کرده ایم. میتوانیم بگوییم بهترین نوع پنجره دوجداره بستگی به نیاز مشتری دارد. در این صورت وابسته به نیاز مشتری و هر محیطی که دارد به دنبال انتخاب هر پنجره ای میرود.

شما را به مطالعه مقاله نصب پنجره دوحداره دعوت میکنیم .

یک دیدگاه در “مقایسه پنجره کشویی با لولایی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.