پنجره دوجداره لولایی

4.7/5 - (4 امتیاز)

به طور کلی پنجره های دوجداره (UPVC) ۲ نوع بازشو کشویی و لولایی دارند. اما در این بخش می خوایم به بررسی انواع پنجره های یو پی وی سی با بازشو های لولایی بپردازیم.

هر کدام از بازشوها دارای تنوع یراق می باشد. که در این قسمت به معرفی یراق آلات پنجره یو پی وی سی لولایی می پردازیم:

پنجره دوجداره لولایی به ۴ نوع تقسیم می شود :

  • پنجره لولایی تک حالته
  • پنجره لولایی دو حالته
  • پنجره لولایی کلنگی
  • پنجره لولایی سوییچی
مشاوره و بازدید رایگان

تفاوت سیستم های بازشو پنجره در چیست ؟

  • امنیت
  • کیپ شوندگی
  • جذب بازشو
  • عایق بندی
  • قابلیت رگلاژ
  • سهولت باز و بسته شدن

در این نوع بازشو با توجه به کیپ شوندگی و جذب بازشو توسط یراق و لاستیک درزگیر، بهترین نوع عایق بندی در پنجره های یو پی وی سی را در دسترس داریم.

بهترین استاندارد ترین پنجره UPVC لولایی کدام است؟

استانداردترین حالت ممکن در این بازشو استفاده از یراق آلات دوحالته می باشد. که امنیت استاندارد، کیپ شوندگی بالا، قابلیت تنظیم و ریگلاژ راحت جهت باز و بسته شدن روان تر، از مزایای این یراق به حساب می آیند.

نوع دسترسی این بازشو به صورت باز شدن جانبی و از بالای پنجره می باشد (Tilt & Turn) که به عنوان مزیتی بسیار کاربردی شناخته می شود، همچنین نوع یراق با توجه به نوع طراحی آن از سه طرف لنگه بازشو را درگیر می کند که در هنگام بستن بالاترین آب بندی و کیپ شوندگی را به کاربر ارائه می دهد.

چنانچه قصد خرید پنجره های دوجداره ۲ حالته را دارید این بخش را مطالعه کنید و یا با کارشناسان فروش تارادیس تماس حاصل نمایید.

سیستم های تک حالته

اما در بازشو با یراق آلات تک حالته، با توجه به درگیری یراق آلات فقط از یک سمت این میزان کیپ شوندگی بسیار پایین تر می باشد.

مزایا و معایب پنجره دوجداره لولایی

یراق کلنگی

به طور معمول یراق آلات کلنگی در پنجره های سرویس مورد استفاده قرار می گیرند. که دسترسی بازشو به صورت بالا به پایین می باشد. این نوع یراق به صورت ترکیبی در پنجره های ارتفاع باریک جهت تهویه هوا به مقدار اندک کاربرد دارد.

پنجره یو پی وی سی لولایی

یراق سوییچی

یراق آلات سوییچی بخش دیگری از یراق آلات لولایی است و کاربرد اعظم آن استفاده در درب های بالکن و هرگونه درب که نیاز به سیلندر قفل شونده باشد، می باشد. مکانیزم این نوع یراق به گونه ایست که لنگه بازشو، باید از پروفیل مخصوص درب با عرض بیشتر که به طور معمول 4 الی 5 سانتی متر پهن تر از پروفیل پنجره ایست استفاده شود.

نکات مهم در کیفیت پنجره یو پی وی سی لولایی

در انتها چند نکته وجود دارد که با بالا رفتن کیفیت آب بندی و کیپ شوندگی و روان تر بودن یراق آلات ارتباط مستقیم دارد:

استفاده از نوار درزگیر سچیل درجه 1 ترک

که در مجموعه تارادیس در تمامی یونیت های تولید شده در این مجموعه استفاده می شود که به دلیل پوسیده و له نشدن، نرم بودن و حالت ارتجاعی بسیار بالا میزان آب بندی و کیپ شوندگی را چندین برابر بهبود می بخشد.

استفاده از یراق آلات Roto آلمان

با توجه به طراحی و مکانیزم خاص و استفاده از جلو قفلی های قارچی، کیپ شوندگی بسیار بالاتری نسبت به یراق آلات ترک را دارا هستند.

لولاهای رگلاژی

استفاده از لولای ریگلاژی حتی در یراق آلات تک حالته؛ میزان کیپ شوندگی را از قسمت لولای بازشو تا حد قابل قبولی بهبود می بخشد.

پروژه های اجرا شده توسط تارادیس را مشاهده کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *