عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره‌های دوجداره upvc

Rate this post

عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره‌های دوجداره upvc

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره‌های دوجداره upvc بپردازیم. در ابتدا لازم است به این موضوع اشاره کنیم که عوامل مختلف و زیادی ممکن است بر روی میزان عایق بودن پنجره‌های دوجداره upvc موثر باشد اما اگر قصد تعویض پنجره‌های قدیمی یا بازسازی پنجره‌های خود را دارید و عایق صوتی یکی از اولویت‌های اصلی شما به حساب می‌آید پیشنهاد ما به شما استفاده از درب و پنجره‌هایی با پروفیل upvc می‌باشد. در واقع در پروفیل‌های upvc از حفره‌ها و بخش‌های متعددی استفاده شده است که علاوه بر استفاده‌هایی نظیر جایگیری گالوانیزه در آن‌ها و … باعث می‌شوند تا عایق مناسبی در برابر صدا‌های محیط پیرامون باشند.

نقش شیشه در میزان عایق بندی صوتی پنجره‌های دوجداره upvc

شیشه در میزان عایق بندی صوتی پنجره‌ه

انتخاب شیشه دوجداره مناسب با ضخامت

انتخاب شیشه دوجداره مناسب با ضخامت مشخص می‌تواند تا حد قابل توجهی در عایق بودن پنجره‌های دوجداره تاثیر داشته باشد. از این رو متخصصین این امر به افرادی که جهت بازسازی یا تعویض پنجره‌های خود به نمایندگی‌های معتبر نظیر هافمن، ویستا بست، وین تک، آساش و آکپا مراجعه می‌کنند و عایق بندی صوتی در اولویت آنها قرار دارد اهمیت ضخامت و جنس شیشه‌ها را همیشه گوشزد خواهند کرد. در واقع ضخامت و جنس شیشه‌ها بعد از انتخاب پروفیل مناسب یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذار‌ترین پارامتر‌هایی به شمار میرود که باید به آن توجهی ویژه داشت. اگر بخواهیم به صورت کامل‌تر به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که معمولاً میزان عایقبندی صوتی در پنجره‌هایی بالاتر خواهد بود که در آنها از شیشه‌هایی با ضخامت 6، 6 استفاده شود.

اهمیت یراق آلات در عایق بندی صوتی پنجره‌های دوجداره upvc

یکی دیگر از نکات یا پارامتر‌هایی که در رابطه با عایق بندی پنجره قدیمی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به صورت کلی نقشی اساسی را در این امر ایفا می‌کند. استفاده از یراق آلات با کیفیت و مشخص می‌باشد. با توجه به پروفیل یا حالت بازشویی که پنجره شما دارد باید یراق آلات مناسب آن را انتخاب و تهیه کنید و نکاتی را که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت را در انتخاب خود در نظر داشته باشید. در مقالات گذشته نیز به آن پرداختیم اما جا دارد تا بار دیگر به این نکته در رابطه با یراق آلات پنجره‌های دوجداره upvc بپردازیم.

تنوع حالت های بازشو پنجره

حالت‌های بازشو پنجره دارای تنوع بسیاری می‌باشند اما در حالت‌های بازشو دو حالته ما شاهد یراق الاتی متفاوت هستیم که از چهار طرف مختلف پنجره را قفل کرده و از نظر عایق بودن و حتی امنیت پنجره دوجداره شما را در وضعیت خوب و مناسبی قرار خواهند داد. این نوع یراق آلات در کیفیت‌های مختلفی در بازار قابل دسترسی بوده که با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید باید یکی از آنها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر برایتان مقدور است یراق آلات مصرفی پنجره‌های خود را به صورت کلی و با هر حالت بازشویی از جنسی خوب با هزینه‌ای نسبتاً بالا تهیه و نصب کنید چرا که هرچه جنس و کیفیت محصولات بالاتر باشد عملکرد و طول عمر بهتری داشته و در واقع در هزینه‌های شما نیز از یک بعد دیگر صرفه جویی خواهد شد.

استفاده از فوم پلی ارتان و تاثیر قابل توجه آن بر بالا بردن میزان عایق بندی صوتی پنجره‌های دوجداره upvc

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجهی ویژه داشته باشید این موضوع است که از فوم پلی ارتان حتماً استفاده شود و در دور تا دور پروفیل پنجره‌ی دوجداره upvc این فوم تزریق شود و در واقع تمامی حفره‌ها به خوبی پر شوند و جای خالی در پروفیل‌ها باقی نماند. این نوع فوم مخصوص تا حد قابل توجهی در میزان عایق بندی پنجره‌های دوجدار تاثیر داشته و در صورتی که تمامی فاکتور‌ها رعایت شود اما به این مورد بی توجهی بشود عایق بندی صوتی پنجره‌های دوجداره دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه شما را به مطالعه مقاله توری پنجره دوجداره و تعویض پنجره دوجداره بدون تخریب و عوامل موثر در عایق حرارتی پنجره دوجداره دعوت میکنیم.

19 دیدگاه در “عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره‌های دوجداره upvc
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.