عوامل تاثیر گذار در عایق حرارتی پنجره‌

Rate this post

عوامل تاثیر گذار در عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc

در این مقاله قصد داریم تا به عوامل تاثیر گذار بر عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره بپردازیم. اما قبل از پرداختن به این موضوع لازم است تا نکاتی را در رابطه با تعویض پنجره‌های دوجداره یا بازسازی پنجره‌های قدیمی خدمت شما عرض کنیم. قبل از هرچیز باید بدانید که عملیات بازسازی پنجره‌های قدیمی و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره upvc هزینه مازادی را از بابت تخریب و آسیب رساندن به دیوار‌های مجاور پنجره‌های قدیمی برای شما به همراه نخواهد داشت. در مقاله‌های قبل نیز به عوامل تاثیر گذار یا بهتر بگوییم به فاکتور‌ها یا پارامتر‌هایی که در رابطه با عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی پنجره باید به آن توجه داشت اشاره کردیم.

تاثیر ضخامت و نوع پروفیل مصرفی بر روی عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc

 

انواع پروفیل پنجره

ضخامت دیواره های پروفیل

یکی از عوامل بسیار مهم در رابطه با بالا بردن میزان عایق حرارتی یا تقویت پنجره‌های دوجداره upvc در این بخش می‌توان به ضخامت دیواره‌های پروفیل‌ها اشاره کرد. هرچه ضخامت پروفیل پنجره‌ی دوجداره بالاتر باشد عایقبندی حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc بهتر خواهد بود. به عنوان مثال در پروفیل‌های درب و پنجره‌ی upvc ویستابست در دو مدل سری 60 و سری 70 تفاوتی را در تعداد کانال‌های موجود در ساختار این نوع پروفیل‌ها مشاهده می‌کنیم. در سری 70 پروفیل‌های 5 کاناله را داریم و در سری 60 پروفیل‌های 3 کاناله، بدیهی است که سری 70 از لحاظ عایقبندی حرارتی عملکرد بهتری داشته و از این لحاظ در جایگاه بالاتری قرار خواهد گرفت.

برند های معتبر پروفیل

در پروفیل‌های پنجره‌های دوجداره برند‌های معتبر نظیر هافمن، ویستابست، وین تک، آکپا و آساش به وضوع کیفیت در ساخت پروفیل‌ها را می‌توان مشاهده کرد. همانطور که اشاره کردیم در صورتی که استاندارد‌های لازم در ساخت و طراحی پروفیل‌های upvc پنجره‌های دوجداره رعایت شده باشد و یکسری نکات دیگر می‌توان عایق حرارتی را از میزان استاندارد خود تا میزان بسیار بالایی افزایش داد. اما نکات دیگری نیز در این موضوع دخیل و تاثیر گذار می‌باشند به عنوان مثال نصب و اجرای پنجره‌های دوجداره upvc به صورت استاندارد باشد . شما را به مطالعه مقاله قیمت پروفیل پنجره دعوت میکتیم .

تاثیر شیشه دوجداره بر روی عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc

شیشه دوجداره

یکی دیگر از عواملی که باید به آن توجهی ویژه داشت و نقش مهم و اساسی را در بالا بردن میزان عایق بندی حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc دارد ، شیشه است که به انواع شیشه پنجره خواهیم پرداهت. شیشه‌های دوجداره upvc را با استفاده از فرمولی ساده می‌توان به ابزاری برای بالا بردن میزان عایق بندی حرارتی پنجره‌های دوجداره تبدیل کرد. همانطور که در مقاله‌های قبلی اشاره کردیم ساختار شیشه‌های دوجداره یا سه جداره پنجره‌های upvc تنها از دو یا سه شیشه تشکیل نشده و در فضای بین دو شیشه دو عامل بسیار مهم و تاثیر گذار وجود دارد که می‌توان با تعیین فاصله دو شیشه و قرار‌گیری این دو عامل که یکی از آن‌ها اسپیسر و دیگری گاز آرگون بین دو شیشه است عایق حرارتی خوبی را داشته باشید.

ضخامت شیشه

اما چگونه ؟ در مقاله‌های گذشته در رابطه با این موضوع توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه کردیم در این مقاله نیز به آن خواهیم پرداخت. در واقع با کم کردن فاصله دو شیشه و بالا بردن ضخامت شیشه شما می‌توانید پنجره‌ها را از نظر عایق صوتی تا میزان قابل توجهی تقویت کنید و دقیقاً بالعکس این موضوع می‌تواند عایق حرارتی خوبی را برای پنجره‌های شما فراهم کند. برای بالا بردن عایق حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc کافیست تا ضخامت شیشه‌های در نظر گرفته شده برای پنجره‌های دوجداره را کم و فاصله بین دو شیشه را تا جایی که امکان دارد افزایش دهید. گاز آرگونی که بین دو شیشه وجود دارد تاثیر مستقیم بر پایین آوردن ضریب انتقال دما داشته است.

رعایت نکات مهم در رابطه با بازسازی پنجره‌های قدیمی و عملیات جایگزینی پنجره‌های دوجداره upvc

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در بالا بردن میزان عایقبندی حرارتی پنجره‌های دوجداره تاثیر گذار باشد همین موضوع است. در واقع در بازسازی یا تعویض پنجره‌های قدیمی نکات ظریفی وجود دارد که تعیین کننده در میزان عایقبندی پنجره‌ها می‌باشد. در نمایندگی‌های معتبر درب و پنجره‌های دوجداره متخصصینی در این زمینه وجود دارند که می‌توانند به شما در زمینه انتخاب درست و مناسب و نصب و اجرای پنجره‌های دوجداره کمک شایانی کنند. بسیاری از افراد قصد تعویض یا بازسازی پنجره‌های قدیمی خود را دارند اما با توجه به اطلاعات کمی که در این حوزه دارند نمی توانند انتخابی مناسب یا به قولی متناسب با شرایط خود را داشته باشند.

عملیات بازسازی

در زمینه عملیات بازسازی باید از افراد متخصص و با تجربه استفاده کرد چرا که این امر، امریست تخصصی و برای نصب و اجرا و نصب یراق آلات و عایق بندی به وسیله فوم و چسب‌های مخصوص باید تجربه و تخصص در این زمینه داشته باشند تا کار به صورت استاندارد پیش برود. در زمینه بازسازی کار‌های نهایی که بعد از خارج کردن قاب پنجره‌ی قدیمی و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره upvc بر روی پنجره‌ها انجام می‌شود تا حد قابل توجهی در عایق بندی پنجره‌های دوجداره تاثیر گذار می‌باشند به عنوان مثال استفاده از پروفیل‌های مخصوص برای ایجاد پوشش برای مناطقی که قاب قدیمی پنجره‌ها معلوم می‌باشند نیز می‌تواند تا حد چشمگیری بر میزان عایقبندی پنجره‌های دوجداره upvc بیافزاید .

در ادامه شما را به مطالعه مقاله توری پنجره دوجداره و تعویض پنجره بدون تخریب  دعوت میکنیم.

8 دیدگاه در “عوامل تاثیر گذار در عایق حرارتی پنجره‌
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.