مراحل تولید پنجره دوجداره upvc

Rate this post

مراحل تولید پنجره دوجداره upvc

امیدواریم در این مقاله که توضیحاتی درباره تولید پنجره دوجداره دادیم تمام سوالات خود را پیدا کنید.یکی از مسائلی که امروزه در زمینه درب و پنجره‌های دوجداره بسیار مهم تلقی می‌شود و افراد بیشترین توجه خود را بر روی این ویژگی قرار می‌دهند موضوع عایقبندی می‌باشد. عایقبندی پنجره‌های قدیمی با توجه به ساختار و طراحی معمولی که دارا می‌باشند باعث می‌شود تا افراد با توجه به مرتفع کردن عیب و کمبود‌های پنجره‌های قدیمی خود اقدام به بازسازی پنجره یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود کنند. در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا کمی توضیحات در رابطه با مزایای پنجره‌های دوجداره upvc خدمت شما ارائه دهیم و در ادامه به مراحل تولید پنجره‌های دوجداره upvc و ویژگی‌های اجزای سازنده پنجره‌های دوجداره upvc بپردازیم.همچنین برای آشنایی با پنجره دوجداره مخصوص بیمارستان میتوانید اطلاعات بیشتری داشته باشید.

عایقبندی

عایقبندی یکی از مسائل مهمی است که در تولید پنجره‌های دوجداره به آن اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود،شاید این سوال برای بسیاری از کاربران پیش بیاید که آیا با تقویت عایقبندی صوتی میزان عایقبندی حرارتی پایین نمی آید؟ در جواب این سوال باید بگوییم که در این مورد و با تقویت کردن عایقبندی صوتی به هیچ عنوان خللی در عایقبندی حرارتی پنجره‌های دوجداره upvc مورد نظر شما به وجود نخواهد آمد و تنها میزان یکی از عایقبندی‌ها کمی افزایش پیدا خواهد کرد. متخصصین در نمایندگی‌های مجاز و رسمی برند‌های معتبر و به نام در صنعت درب و پنجره دوجداره به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به میزان بودجه، شرایط محیطی، انتظارات و … مناسب‌ترین درب و پنجره‌ی دوجداره را انتخاب کنید.

pvc چیست

یکی از مراحل ابتدایی یا اصلی تولید پنجره‌های دوجداره upvc، تولید pvc از موادی معین طی فرایندی مشخص می‌باشد. مواد اصلی تشکیل دهنده پروفیل‌های pvc که در 90% آنها به همین صورت می‌باشد نفت خام و نمک می‌باشد. در این نوع پروفیل‌های درب و پنجره upvc دوجداره از نفت، نمک و کلر استفاده می‌شود این مواد طی فرایند خاصی با یکدیگر ترکیب شده و با اضافه شدن مواد دیگری به آن پروفیل به دست می‌آید. همانطور که اشاره کردیم طی فرآیندی خاصی به نام پلیمریزاسیون موادی که به آنها اشاره شد؛ نفت اتیلن، کلر و وینیل کلرید با یکدیگر ترکیب خواهند شد و همین امر باعث می‌شود تا در آخر فرایند پلیمریزاسیون pvc حاصل شود که ماده اصلی تشکیل دهنده درب و پنجره‌های دوجداره upvc را تشکیل می‌دهد.

تولید upvc

اما قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنیم که در تولید پنجره‌های دوجداره upvc مراحل و فرایند‌های مختلفی اجرا خواهد شد و در آخر به محصول مورد نظر یعنی پنجره‌های دوجداره upvc دست میابیم. همانطور که در پاراگراف‌های بالایی به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم در مراحل ابتدایی با استفاده از موادی که به آن اشاره شد و طی فرایندها و مراحلی خاص pvc تولید خواهد شد. بعد از گذشت مراحل دیگری در روند تولید پنجره‌های دوجداره upvc، به pvc مواد دیگری اضافه خواهد شد که این مواد به بالا رفتن میزان پایداری، استحکام و … پلیمر pvc کمک خواهد کرد و در نهایت پروفیل‌های upvc را پدید خواهد آورد. در ادامه مقاله به چگونگی تبدیل شدن پلیمر‌های pvc به پروفیل‌های upvc یا به صورت کلی به چگونگی ساخت پنجره‌های دوجداره upvc خواهیم پرداخت.

تفاوت‌هایی که بین upvc و pvc

تفاوت‌هایی که بین upvc و pvc وجود دارد را در بند بالا تا حدودی توضیح دادیم اما لازم است تا توضیحات تکمیلی را نیز در این رابطه خدمت شما عرض نماییم. همانطور که در پاراگراف بالا نیز به آن اشاره کردیم پروفیل‌های upvc در واقع از pvc تشکیل می‌شوند با این تفاوت که pvc انعطاف پذیر، حساس به حرارت و نور و … بوده و برای پایدار کردن یا به قولی برای برطرف کردن مشکلاتی که به آنها اشاره شد از پایدار کننده‌ها در آن استفاده می‌شود. یکی از موادی که برای سفت و سخت شدن پلیمر pvc استفاده می‌شود کربنات کلسیم می‌باشد. این ماده شرایطی را فراهم می‌سازد و به سفت و سخت شدن پلیمر کمک کرده و باعث می‌شود تا پلیمر برای مصرف در صنعت درب و پنجره‌سازی آماده شود.

فرم دهی و ساخت فریم های در و پنجره

بعد از مهیا کردن و فراهم ساختن شرایط اولیه برای تولید درب و پنجره‌های دوجداره upvc برای فرم دهی و ساخت فریم‌های درب و پنجره‌های دوجداره کار‌های لازم بر روی پلیمر‌ها صورت می‌پذیرد تا در نهایت شکل، فرم و ساختار مورد نظر برای استفاده از آن در صنعت درب و پنجره دوجدار مهیا شود. پنجره دوجداره upvc می‌تواند از مواد بازیافتی نیز تهیه شده باشد و در خط تولید بعد از گذراندن مراحل و فرایند‌های لازم تبدیل به پروفیل‌های upvc شوند اما در نهایت باید از پس آزمایش‌های مشخص شده و استاندارد‌های لازم به خوبی بربیاید. یکی از این آزمایش‌ها استحکام یا بهتر بگوییم مقاومت در مقابل چکش خواری می‌باشد.

مزایای پروفیل‌های upvc

عایق در مقابل رطوبت

همانطور که مستحضر هستید پنجره‌های دوجداره upvc در مقابل رطوبت مقاوم و عایق می‌باشد چرا که این نوع پروفیل‌ها با توجه به ساختار و طراحی که دارند و با توجه به دقت بالایی که در جوش دادن پروفیل‌های درب و پنجره دوجداره upvc به خرج می‌رود، در مقابل رطوبت عملکرد قابل قبول و خوبی را دارند. برای بالا بردن میزان عایقبندی نیز از الاستومر ترموپلاست (TPE) استفاده می‌شود که باعث می‌شود دو طرف تمامی درز‌ها و نقاط احتمالی که ممکن است رطوبت از آن نواحی به داخل درز کند به خوبی پوشانده شود. بسیاری از افرادی که اقدام به بازسازی پنجره‌های قدیمی خود می‌کنند به همین علت روی به استفاده از پنجره‌های دوجداره upvc می‌آوردند .

عایق در مقابل حرارت

در ابتدای مقاله نیز به این موضوع به صورت کلی پرداختیم و نگاهی مختصر و مفید به این موضوع یعنی عایقبندی حرارتی درب و پنجره‌های دوجداره داشتیم. با توجه به ساختاری که این نوع پروفیل‌ها دارند، به خوبی از نظر عایقبندی حرارتی می‌توانند تمامی نیاز‌ها و انتظارات کارفرما را مرتفع سازند، بسیاری از پنجره‌های قدیمی با توجه به ساختار و طراحی که دارند از نظر عایقبندی حرارتی عملکرد خوبی نداشته و حتی باعث اتلاف انرژی و بالا رفتن هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی می‌شوند. اما در پنجره‌های دوجداره با توجه به ساختار بی نظیر، کیفیت ساخت مطلوب و بالا، طراحی مهندسی شده و … تا 80% درصد از اتلاف انرژی و هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی جلوگیری می‌شود. این امر باعث می‌شود تا نظر بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جذب کنند.

عایق صوتی

عایق صوتی نیز همانند عایق حرارتی یکی از مسائلی به حساب می‌آید که برای بسیاری از افراد موضوعی مهم و اساسی به حساب می‌آید. بسیاری از افرادی که به این موضوع بیشتر از سایر موضوعات توجه می‌کنند در محیط‌های شهری یا صنعتی هستند و آلودگی صوتی محیط پیرامونشان آرامش را از محیط کار یا محل سکونتشان گرفته است و تاکید بالایی بر تقویت این نوع عایقبندی و قرار داشتن بالاترین میزان عایقبندی صوتی در پنجره‌های دوجداره upvc مورد نظرشان دارند. عایق صوتی پنجره‌های دوجداره upvc نیز همانند سایر موارد از شرایط خاصی برخوردار بوده است .

مقاوم در مقابل ضربه و تنوع بالا و …

این نوع پروفیل‌ها با توجه به ساختار و موادی که در ساخت آن طی فرایندی مشخص به کار رفته است در مقابل انواع ضربه‌ها بسیار مقاوم بوده و از لحاظ طول عمر همانند سایر پنجره‌ها نه می‌پوسد و نه زنگ می‌زند این نوع پنجره‌های upvc بسیار سبک‌تر بوده و در عین حال نیز بسیار مقاوم می‌باشد که همین دو ویژگی یعنی سبکی و استحکام بالا باعث شده تا نظر افراد مختلفی را با سلیقه‌های متفاوت به خود جلب کند. پروفیل‌های upvc دارای تنوع بسیار بالایی می‌باشند به صورتی که هر نوع سلیقه و نظری را می‌توانند راضی نگه دارند. این نوع درب و پنجره دوجداره حالت‌های بازشو بسیار متنوعی داشته و حتی از نظر فرم و شکل نیز برای آنها هیچ نوع محدودیتی وجود نخواهد داشت.

ضد سرقت و مقاومت در مقابل آتش سوزی

یکی دیگر از مواردی که در رابطه با پنجره‌های دوجداره وجود دارد و بسیار مورد اهمیت و توجه واقع می‌شود مقاوم بودن در مقابل آتش سوزی و ضد سرقت بودن آن‌ها می‌باشد. از نظر آتش سوزی باید بگوییم ساختار این نوع پنجره‌های دوجداره به نوعی می‌باشد که واکنش پذیری بسیار ناچیزی داشته و به نوعی خنثی به حساب می‌آیند و با خیال راحت می‌توان از این نوع پنجره‌های دوجداره upvc در آشپزخانه یا محیط‌های دیگری که احتمال آتش سوزی در آن‌ها وجود دارد استفاده کرد چرا که به این راحتی قابلیت اشتعال پذیری نداشته و از این نظر بسیار ایمن می‌باشد.

برای افرادی که به دنبال پنجره‌هایی با ایمنی بسیار بالا می‌باشند پنجره‌های دوجداره upvc را پیشنهاد می‌کنیم البته با شرایطی خاص! شرایط خاصی که خدمتتان عرض کردیم به این شکل است که می‌توان از یک پروفیل پنجره دوجداره upvc خاص استفاده کرد و در کنار آن از یراق آلاتی با کیفیت بالا و قابلیت قفل شدن در چند نقطه از پنجره (چهار جهت) و استفاده از شیشه‌های ضد گلوله با مقاومت بسیار بالا نیز استفاده کرد. این ترکیب می‌تواند برای شما یک درب یا پنجره دوجداره upvc ضد سرقت را به همراه داشته باشد.

در آخر شما را به مطالعه قیمت پروفیل پنجره دعوت میکنیم .

8 دیدگاه در “مراحل تولید پنجره دوجداره upvc
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *