الزامات فنی پنجره دوجداره

Rate this post

الزامات فنی پنجره دوجداره

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه الزامات فنی پنجره‌های دوجداره upvc خدمت شما ارائه دهیم تا ضمن بالا رفتن آگاهی شما در این زمینه بتوانید بهترین و متناسب‌ترین انتخاب را در زمینه بازسازی پنجره یا تعویض پنجره‌های قدیمی داشته باشید. نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم نکاتی است که از نظر تیم فنی و مهندسان ویستا بست مورد تایید می‌باشد.

نکات فنی در رابطه با پروفیل‌ها

اولین نکته‌ای که باید در ساخت و تولید پنجره دوجداره upvc به آن توجه داشت این موضوع می‌باشد که در هر بخش از قاب پروفیل دو شیار تخلیه آب تعبیه شده باشد. این شیار‌ها بسته به نوع پروفیل و طراحی آن متفاوت و متغیر می‌باشد. به عنوان مثال در پروفیل‌های میانی ثابت در برند ویستا بست شیار‌های تخلیه آب به صورت افقی و در قسمت پایینی پروفیل تعبیه می‌شود.

فواصل تعبیه شیارها

جهت تعبیه شیار‌های تخلیه آب در پروفیل‌های پنجره دوجداره باید به نکات دیگری نیز توجه داشت. نکته‌ای که در این بخش قصد داریم تا به آن بپردازیم این موضوع می‌باشد که فواصل تعبیه شیار‌ها به نسبت گوشه‌های پروفیل باید دارای فاصله‌ای معین باشد. این فاصله در برندی مانند ویستا بست چیزی در حدود 3 الی 10 سانتی متر می‌باشد و باید توجه داشت که فاصله‌ای که در این پروفیل‌ها برای تخلیه آب در نظر گرفته می‌شود باید دارای فاصله‌ای برابر یا قرینه باشد. اگر 3 سانتی متر فاصله برای یکی از گوشه‌ها در نظر گرفته می‌شود باید به همان اندازه فاصله برای گوشه‌ای دیگر نیز لحاظ شود.

نعبیه شیار تخلیه اب در نمای بیرونی

نکته‌ای دیگر که باید به آن توجه داشت تعبیه شیار تخلیه آب در نمای بیرونی بازشو‌ها می‌باشد. به این ترتیب که شیار تخیله آب در قاب بیرونی و لنگه‌های بازشو پنجره دوجداره نیز لحاظ شود. این نکات نیز از دیگر نکاتی به شمار می‌رود که باید در زمینه الزامات فنی پنجره دوجداره به آن توجه داشت.

چگونگی قرارگیری و استفاده از گالوانیزه در پنجره‌

نکته‌ای دیگر که باید در این زمینه به آن اشاره کنیم چگونگی قرارگیری و استفاده از گالوانیزه در پنجره‌های دوجداره می‌باشد. یکسری نکات در زمینه گالوانیزه وجود دارد نظیر استفاده نکردن از گالوانیزه‌های تکه تکه و جوش داده شده به یکدیگر ، گالوانیزه استفاده شده در هر بخش از پروفیل پنجره دوجداره باید یکپارچه باشد و همانطور که اشاره کردیم نباید به یکدیگر جوش داده شده باشد. گالوانیزه‌ای که در قسمت دستگیره‌ها استفاده می‌شود باید به صورت یکپارچه باشد چرا که فشار در قسمتی که یراق آلاتی نظیر دستگیره در آن استفاده شده می باشد از سایر بخش‌های پروفیل کمی بیشتر می‌باشد. از این رو برای تقویت و جلوگیری از آسیب رسیدن به پنجره بازشو باید از گالوانیزه‌ای با آلیاژ مناسب و دارای ضخامت خوب و یک پارچه استفاده نمود.

نوار های درزی

نوار‌های درزبندی EPDM یکی دیگر از الزاماتی به شمار می‌رود که در زمینه پنجره‌های دوجداره باید به آن توجه داشت. طرز استفاده یا بهتر بگوییم قرار‌گیری این نوار‌ها نیز باید به این ترتیب باشد؛ به صورت یکپارچه در راستای افقی و ضلع بالای پروفیل قرار بگیرد و به صورتی که دو سر نوار را دو قطره چسب زده و در جای خود فیکس شود.

تنظیم ارتفاع دو پروفیل

نکته‌ای دیگر که باید به آن توجهی ویژه داشت تنظیم ارتفاع دو پروفیل می باشد و این امر از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال در پنجره‌های ویستا بست ابزار به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که هیچ گونه اختلاف سطحی در آنها ایجاد نشود. فاکتور مهم بعدی که به آن خواهیم پرداخت و در پروفیل پنجره‌های ویستا بست یکی از مسائل مهم و استاندارد به شمار می‌رود. اختلاف نداشتن کانتکتور و مولین می‌باشد در واقع کانتکتور به نحوی باید اجرا شود که به هیچ عنوان درز یا اختلاف سطحی در بین آن و مولین نباشد و اگر بخواهیم ساده‌تر خدمت شما عرض کنیم باید به یکدیگر کاملاً چسبیده باشند.

زهواره شیشه ها

یکی دیگر از الزمات فنی پنجره دوجداره زهوار شیشه‌ها می‌باشد شیشه‌ها به نوعی باید قرار گیرند که هیچگونه درز و اختلاف سطحی از منظر نمای داخلی پنجره دوجداره upvc به چشم نیاید. نکته‌ای دیگر که در پنجره‌های ویستا بست به آن اهمیت ویژه می‌دهند و به نوعی به یک استاندارد در این نوع پروفیل‌های پنجره دوجداره تبدیل شده است استفاده از قالب‌های جوش جهت مونتاژ پنجره‌های دوجداره می‌باشد.

الزامات فنی در رابطه با یراق آلات

یراق آلات مصرفی که در پنجره‌های دوجداره upvc استفاده می‌شوند از یکسری الزامات فنی برخوردار بوده که باید به آنها توجه داشت. یکی از این نکات که باید توجهی ویژه به آن داشت لولا مصرفی در پنجره دوجداره می‌باشد به عنوان مثال باید توجه داشت که لولایی که در پنجره استفاده می‌شود قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و در سری یراق الات مصرفی در پروفیل‌های upvc ویستا بست این امر از اهیمت بالایی برخوردار بوده و استفاده از لولا‌های غیر قابل تنظیم مجاز نمی باشد. استفاده از لولای میانی در درهای دوجداره upvc نیز یکی دیگر از الزامات فنی در زمینه پروفیل‌های دوجداره upvc به شمار می‌رود.

استفاده از قفل ایمنی

یکی دیگر از الزاماتی که باید به آنها توجه شود استفاده از قفل ایمنی یا تیلت می‌باشد این ضرورتی که برای پنجره‌های دوجداره دو حالته در نظر گرفته شده در واقع به سهولت و روان عمل کردن درب و پنجره‌ها کمک خواهد کرد و باعث می‌شود تا تداخلی در رابطه با این امر ایجاد نشود. به صورت کلی یراق آلاتی که در پنجره‌های دوجداره upvc ویستا بست استفاده می‌شود باید دارای گواهی نامه RAL باشد که این گواهی نامه از کشور آلمان صادر می‌گردد و یراق آلات مصرفی باید این گواهی نامه را داشته باشند تا بتوانند بر روی پروفیل‌ها قرار گیرند.

الزامات فنی در رابطه با نصب پنجره‌های دوجداره upvc

یکی از الزامات فنی پنجره دوجداره در زمینه نصب پنجره‌های دوجداره upvc ایجاد بادخور می‌باشد، شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا باید بادخور در پنجره‌های دوجداره یکی از الزامات باشد؟ در واقع این امر تاثیر مستقیم بر کیفیت و استاندارد پنجره‌های دوجداره دارد و از طریق آن مواد درزبندی به پروفیل تزریق خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت تراز کردن قاب پنجره‌ها با استفاده از بادخور بوده و یکی دیگر از مواردی که با استفاده از ایجاد بادخور در پنجره میسر می‌شود جلوگیری از تحت فشار بودن پنجره می‌باشد. همانطور که اشاره کردیم مواد عایقبندی که به پروفیل تزریق می‌شود همان پلی ارتان می‌باشد که در مقاله‌های قبلی نیز به آن پرداختیم و عمق این مواد باید 5 میلیمتر و بادخور ایجاد شده در پروفیل نیز باید 4 میلیمتر باشد.

شیشه گذاری

مورد بعدی که باید به آن توجه داشت و یکی از فاکتور‌های مهم به حساب می‌آید مربوط به مرحله شیشه گذاری می‌باشد. قبل از اجرای این مرحله باید لیبل پروفیل را جدا کرده و محل را با دقت تمیز نمود و بعد اقدام به شیشه گذاری کرد تا بعد از شیشه گذاری با مشکل رو به رو نشوید و لیبل برند پروفیل پنجره دوجداره مصرفی در آن قسمت مشخص نباشد. فیلر گذاری شیشه‌های لنگه‌های بازشو پروفیل پنجره دوجداره upvc نیز از دیگر مواردی به شمار می‌رود که جزء الزامات فنی پنجره دوجداره محسوب می‌شود و باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *