پنجره ی مناسب برای ویلا شمال و مناطق مرطوب

4.9/5 - (11 امتیاز)

ساخت ویلا در مناطق شمالی کشور که در بسیاری از روزهای سال آب و هوای بارانی داشته، و در فصول گرم و تابستان هم شرجی می باشند، مستلزم رعایت نکات مرتبط با ساخت و ساز در این مناطق می باشد. تا نیاز به نگهداری آتی تا حد زیادی کاهش یابد و کیفیت متریال ها حفظ شود. از این رو، انتخاب بهترین پنجره مناسب برای ویلا شمال و مناطق مرطوب و شرجی نیازمند بررسی دقیق قبل از خرید می باشد که به بررسی این موضوع می پردازیم.

پنجره مناسب برای ویلا شمال و مناطق شرجی

الویت برای انتخاب پنجره در مناطق با اقلیم مرطوب و پر بارش ، اطمینان از داشتن راه آب ، و ضد آب بودن پنجره است.

پنجره مناسب برای ویلا شمال
پروفیل های UPVC با توجه به این ویژگی که ضدآب و ضد زنگ هستند، عملکرد بهتری از پنجره های آهنی و آلومینیومی در این شرایط دارند.
از طرفی وجود آبراه، یا شیار تخلیه آب بسیار پر اهمیت می باشد. زیرا با خارج کردن آب باران و عدم نفوذ به داخل پروفیل و فضای داخلی جلوگیری می کند.

بهترین و مقاوم ترین پنجره برای مناطق شرجی و پر بارش، پنجره های UPVC و آلومینیوم ترمال بریک می باشند. و نمونه های ضعیف تر برای این مناطق پنجره هاییست که در برابر پوسیدگی و زنگ زدن آسیب پذیرترند، مانند انواع پنجره های آهنی

در مناطق مرطوب، پنجره‌ آلومینیومی یا پنجره‌ UPVC ؟

همان‌طور که می‌دانید آلومینیوم رسانای حرارت می باشد و در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت مقاومت پایینی دارند. اگرچه پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک تا حد بسیار زیادی این مشکل را حل کرده اما به دلیل قیمت بالایی که دارند ممکن است خیلی مورد استقبال قرار نگیرند.

در مقابل پنجره‌های دوجداره UPVC قرار دارند که عایق مطلوبی در برابر حرارت دارند. در شهرهایی که آب و هوا مرطوب است تقاضا برای پنجره‌های UPVC بسیار بالاست. زیرا جنس پنجره های UPVC از پلی وینیل کلراید بوده که در برابر خوردگی و زنگ زدگی هایی که رطوبت در پروفیل ایجاد می کند و محافظت کرده برای استفاده در ویلاهای شمال کشور کاملا ایده‌آل هستند.

عوامل تاثیر گذار در انتخاب پنجره در مناطق مرطوب:

مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی

رطوبت بالا سبب می‌شود که پنجره‌ها به راحتی دچار خوردگی شوند یا به نوعی تحلیل روند .پنجره‌های UPVC از این لحاظ عملکرد خوبی داشته و به سختی دچار خوردگی یا زنگ زدگی می‌شوند. این پنجره‌ها تا مدت زمان زیادی می‌توانند شرایط مناسب خود را حفظ نموده و از هزینه های نگهداری بکاهند.

استحکام در برابر باد و باران

همانطور که می دانید مناطق مرطوب در اکثر اوقات سال، وزش باد شدید و باران های طولانی مدت داشته و انتخاب پنجره ای که بتواند در برابر آن ایستادگی داشته باشد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

مقاومت در برابر شور بودن آب و هوا

به مناطقی که رطوبت بالا و آب و هوای شوری دارند، به اصطلاح می‌گویند رطوبت این شهرها شور است، تقاضا برای پنجره‌های UPVC در این مناطق بسیار بالاست و با وجود شور بودن آب و هوا در این مناطق این پنجره‌ها می‌توانند ظاهر براق خود را حفظ کنند.

ضد آب بودن

ضد آب بودن پنجره ها نیز از مهم ترین فاکتور ها برای مقابله با باران های موسمی شدید در این مناطق اند. پنجره های کشویی از لحاظ عایق بندی از نمونه های دیگر ضعیف تر بوده که باید به خوبی عایق بندی شوند.

در نهایت در تارادیس، تفاوت ها جزئیات را می سازند.

 


سوالات متداول

  • رطوبت چگونه باعث خرابی در و پنجره می‌شود؟
    رطوبت هوا می‌تواند باعث تغییر رنگ، خوردگی، تغییر شکل و ..  در درب ها و پنجره های یک ساختمان شود. حتی زنگ زدگی بعضی از انواع در و پنجره‌ها هنگام باز و بسته شدن؛ آن باعث ایجاد مشکل می‌شود.
  • چه راهکاری برای جلوگیری از بخارگرفتگی شیشه دوجداره در شمال وجود دارد؟
    لازم است حتما حتما در 3 ضلع از 4 ضلع شیشه از دانه های نم گیر با میکرون بالا (درشت) استفاده شود تا مانع ایجاد بخار بین فضای دو شیشه گردد.
  • پنجره های UPVC در برابر رطوبت چگونه اند؟
    در یک کلام؛ عالی. می توان گفت بهترین نوع پنجره برای ساختمان های شمال کشور، پنجره UPVC می باشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *