نصب پنجره دوجداره

Rate this post

نصب پنجره دوجداره

بازسازی یا تعویض پنجره‌های دوجداره همانند سایر مواردی که در امر بازسازی مطرح می‌باشد دارای دو بخش اولیه و اجرایی می‌باشد. در بخش اولیه بعد از تکمیل اطلاعات و مشخص کردن انتظاراتی که از پنجره‌های دوجداره خود دارید به نمایندگی‌های معتبر نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش، آکپا، ویتانوا و … مراجعه خواهید کرد. بعد از مشورت و درمیان گذاشتن انتظارات خود از پنجره‌های دوجداره upvc مرحله اولیه یعنی تکمیل سفارش و مشخص کردن نوع پروفیل درب یا پنجره خود سراغ مرحله مهم و حساس نصب پنجره دوجداره خواهیم رفت.

ویژگی های نصاب پنجره دوجداره

نکته‌ای که در رابطه با نصب پنجره‌های دوجداره وجود دارد و به نوعی جزء اصول بدیهی در این امر محسوب می‌شود این موضوع است که نصاب باید به این توجه داشته باشد که شرایط آب و هوایی، گرما و سرما در محلی که قرار است پنجره‌های دوجداره در آن قرار داشته باشد به چه شکل است و با توجه به همین شرایط اقدام به تعویض پنجره‌های قدیمی و نصب پنجره‌های دوجداره upvc کند. توجه به شرایط آب و هوایی محلی که قرار است در آن بازسازی پنجره‌ها صورت پذیرد از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد چرا که یکی از عمده دلایلی که افراد اقدام به بازسازی پنجره‌های قدیمی و جایگزین پنجره‌های دوجداره می‌کنند عایقبندی و مقاومت این نوع پنجره‌ها در مقابل شرایط آب و هوایی سخت می‌باشد.

بازسازی پنجره بدون تخریب

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت و سوال بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند نیز می‌باشد این موضوع است که آیا دیوار‌های مجاور یا قاب پنجره نیز تخریب خواهد شد. در جواب این سوال باید بگوییم که بازسازی پنجره‌های قدیمی یا بازسازی پنجره‌های قدیمی در مرحله نصب و اجرای پنجره‌های دوجداره بدون هیچگونه تخریبی رخ خواهد داد.

نکات مهم در رابطه با نصب پنجره‌های دوجداره

پاکسازی یا در مواردی زیر‌سازی قسمتی که قرار است چهارچوب پنجره در آن قرار بگیرد می‌باشد. در این بخش تجربه و مهارت نصاب‌ها باعث می‌شود تا اقدامات لازم را آنطور که باید انجام دهند تا نتیجه کار به بهترین نحو شکل بگیرد. تنظیم و تراز کردن و یکدست کردن سطح مورد نظر از یک سو و تنظیم کردن چهارچوب یا به اصطلاح تقسیم بادخور پنجره‌ها نیز از سوی دیگر از اهمیت فراوانی برخوردار بوده که تمامی این نکات تنها از نصاب‌های حرفه‌ای و با تجربه انتظار میرود و می‌توان از متخصصین حاضر در نمایندگی‌های معتبر این انتظار عملکرد حرفه‌ای و خوب را داشت.

یراق الات مصرفی

یراق آلات مصرفی به دقت بررسی و چک شود، تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری به عمل بیاید. همانطور که در قبل نیز به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم بعد از ایجاد سوراخ‌ها در جای مناسبشان با استفاده از پیچ‌هایی بلند و مخصوص قاب پنجره‌ی دوجداره به قاب پنجره قدیمی محکم می‌شود. در مراحل بعدی نیز با استفاده از فوم و چسب‌های مخصوص اقدامات مهمی در رابطه با درزگیری و عایقبندی انجام خواهیم داد تا به صورت کامل از نظر عایقبندی پنجره‌ها در شرایط استاندارد و درست خود قرار بگیرند.شما میتوانید به مطالعه مقاله کاربرد خمیر درزگیری بپردازید.

انداختن شیشه و زهوار

انداختن شیشه و زهوار نیز یکی دیگر از بخش‌های حساس و مهم در نصب پنجره‌های دوجداره می‌باشد، چرا که این بخش مستقیماً با عایقبندی پنجره‌ها ارتباط دارد. رگلاژ یکی دیگر از مسائلی می‌باشد که باید به آن توجه نمود،  البته ناگفته نماند که اگر پروفیل، یراق آلات و … در وضعیت استاندارد و خوبی قرار داشته باشند بعد از رگلاژ می‌توان به صورت طولانی مدت از آن‌ها استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که نباید این کار را به صورت مکرر و عمدی انجام داد این فشار در شرایطی خاص و در تعداد دفعات محدود مشکلی ندارد اما نباید برای مدت زمانی طولانی یا تعداد دفعات زیادی این فشار را به لنگه آورد چرا که ضمن کاهش طول عمر مفید پنجره‌های دوجداره upvc، لولا‌ها و … آسیب خواهند دید و هزینه‌هایی را برای شما به همراه خواهند داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.