قیمت پروفیل یو پی وی سی

آخرین تاریخ به روز رسانی : 26 تیر 1402

قیمت پروفیل یو پی وی سی به عوامل مختلفی بستگی دارد. انتخاب درب و پنجره دوجداره مناسب، از معیار های مهم در ساختمان سازی است. از طرفی انتخاب پروفیل درب و پنجره نیز در بالا بردن سطح کیفی ساختمان تاثیر زیادی دارد و باعث زیبایی ساختمان می شود. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که با انتخاب پروفیل مناسب و نصب درب و پنجره های دوجداره با کیفیت می توانید به ارزش ملک خود بیفزایید.

انواع پروفیل یو پی وی سی 

پروفیل ها با توجه به کاربرد و متریال سازنده آنها دارای انواع مختلفی هستند. بعنوان مثال: پروفیل های آهنی، چوبی، گالوانیزه و … که هر یک از این مدل ها از برندهای تولید کننده مختلفی تولید و عرضه می شوند. بطور مثال پروفیل واکاکروز، پروفیل های وین تک، هافمن، ویتانوا و …

از دیگر انواع پروفیل ها می توان پروفیل درب و پنجره لنگه، فریم میانی ،نگهدارنده زهوار، پروفیل قاب به قاب، پروفیل مولیون ثابت و متحرک، پروفیل پنل و … را نام برد. هریک از انواع و برندهای ذکر شده از پروفیل های UPVC دارای قیمت های مختلفی هستند.

قیمت پروفیل یو پی وی سی

پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره

یکی از انواع پروفیل های بسیار کاربردی مربوط به در و پنجره، پروفیل یو پی وی سی است که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. پروفیل های در و پنجره معمولا در سه ضخامت مختلف 1.5، 2 و 2.5 میلی متر تولید و استفاده می شوند. برخی انواع پروفیل پنجره عبارتند از:

 • لنگه دری
 • سپری
 • چهارچوب

این نوع پروفیل ها برای کاربردهای عمودی و دو جداره کردن پنجره ها کاربرد دارند. پروفیل های لنگه دری (پروفیل درب و پنجره) را با استفاده از ورق هایی از جنس های گوناگون تولید می کنند. از انواع پر استفاده آن می توان به پروفیل های درب و پنجره آلومینیومی، آهنی، گالوانیزه، سیاه و … اشاره نمود.

قیمت روز پروفیل نیز با توجه به ضخامت آن، جنس، سایز و کارخانه تولید کننده متغیر می باشد.

قیمت پروفیل چوبی

پروفیل های چارچوب در ساخت درب چوبی میتوان مورد استفاده قرار داد. بر اساس قابلیت جوش بودن ، قابلیت شکل پذیری ، مقاومت و مستحکم بودن، شکل پذیری و کیفیت می توان قیمت پروفیل چوبی را محاسبه کرد. به ارتفاع پروفیل تاج پروفیل می گویند. هر چقدر تاج پروفیل بیشتر باشد سطح فنی پروفیل بیشتر است.

مشخصات فنی پروفیل

هر چقدر تعداد حفره ها بیشتر باشد، پنجره عایق بندی بهتری شده است. در اصل میزان عایق بندی پنجره بیشتر به میزان حفره های داخلی پنجره بستگی دارد. از شیشه دوجداره برای عایق بندی بهتر پروفیل استفاده می کنند. تمامی عوامل ذکر شده بر قیمت نهایی درب و پنجره بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

قیمت پروفیل پنجره سه جداره

کاربرد های پروفیل UPVC درب و پنجره

این نوع پروفیل ها انواع مختلفی دارند و بر اساس نیاز پروژه های مختلف متفاوت هستند. بعنوان مثال در پروژه های ساختمانی و مسکونی.، علاوه بر استحکام، عایق حرارتی و صوتی بودن پروفیل ها مهمترین گزینه مورد نظر است. برخی کاربردهای متنوع این نوع پروفیل ها عبارتند از:

 • ساخت چهارچوب درب و پنجره
 • ساخت قاب

در نظر داشته باشید علاوه بر استحکام لازم، وظیفه اصلی چهارچوب و قاب درب و پنجره ها، ایجاد عایق صوت و حرارت است. همچنین لازم است پروفیل هایی که در ساخت درب و پنجره ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.، قدرت لازم برای تحمل لرزش ها و ارتعاشات وارده بر ساختمان را داشته باشند.

بنابر این در زمان خرید پروفیل درب و پنجره حتما علاوه بر برند سازنده، نوع و جنس، ضخامت و کیفیت، به استحکام و عایق بودن آن نیز توجه لازم را داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره، با کارشناسان گروه پولاد یراق تارادیس تماس حاصل فرمائید.

این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول

 • کدام نوع پروفیل های پنجره UPVC کاربرد بیشتری دارند؟
  بطور کلی در ساخت پنجره های یو پی وسی پروفیل های پنل، زهوار، پروفیل سش، فریم، مولیون و لوله پروفیل پر کاربرد ترین مدل ها هستند.
 • قیمت پروفیل درب و پنجره ها به چه عواملی بستگی دارد؟
  قیمت این نوع پروفیل ها بر حسب کیلوگرم محاسبه می گردد. بنابراین هر قدر شاخه های پروفیل وزن بیشتری داشته باشند متعاقبا قیمت آنها نیز بالاتر خواهد رفت. این امر به ضخامت پروفیل نیز بستگی دارد. مثلا ضخامت های 2 میل پر کاربرد تر هستند و قیمت بالاتری نیز دارند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *