پنجره دوجداره خم ویترینی چیست؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : 9 مهر 1402

خم ویترینی یا اصطلاحا خم محدب، یکی از انواع خم پنجره می باشد. ساختار پنجره دوجداره خم ویترینی به این صورت است که کلیت پنجره به سمت بیرون یا داخل قوس دارد و پروفیل های عرضی در آن خم می گردد. همچنین کلیه ی شیشه ها در این مدل پنجره توسط کوره خم (به اندازه ی خمش پنجره) خم می شود.

هر سوالی دارید از کارشناسان تارادیس بپرسید...
تماس با ما ۲۲۰۹۵۲۹۸-۹ (۰۲۱)

با توجه به این که فرآیند تولید شیشه خم ویترینی فرایند پیچیده ای بوده و کلیه شیشه ها در هنگام خم شدن حرارت دیده و اصطلاحا ترد و شکننده می گردند. بهترین راهکار برای بالا بردن مقاومت این شیشه ها، سکوریت کردن آنها می باشد.

پنجره دوجداره خم ویترینیپنجره دوجداره خم ویترینی چه کاربردی دارد؟

از پنجره های خم ویترینی بیشتر در کنج های ساختمان و یا ساختمان هایی به شکل دایره و یا در پنجره های دوجداره ویلایی لوکس استفاده می گردد. تولید پنجره های خم ویترینی بسیار پیچیده و مستلزم دقت فراوان در تولید آن می باشد.

چرا که نحوه ی اندازه گیری، خم کاری و اتصال پروفیل های خم، جایگذاری شیشه و نصب نهایی آن بسیار بسیار مهم  می باشد. بطوریکه عدم رعایت هر کدام از این موارد، می تواند خم ویترینی پنجره را دچار مشکل نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان تارادیس تماس بگیرید.

هر سوالی دارید از کارشناسان تارادیس بپرسید...
تماس با ما ۲۲۰۹۵۲۹۸-۹ (۰۲۱)

تفاوت پنجره قوسی با پنجره خم ویترینی چیست؟

این مدل خم را با خم قوسی و قوس از بالا (که معمولا با این خم اشتباه گرفته می شود) نباید یکی کرد. پنجره های قوسی ( یا پنجره دوجداره کمانی) به صورت قوس از بالا و یا سیستم قوس مسجدی می باشد. در مدل های قوسی شیشه در بدنه خم نمی شود و فقط برش آن به صورت خم است. در صورتی که در خم ویترینی کلیه شیشه ها نیز از عرض خم می گردند.

شرکت تارادیس با داشتن دستگاه سیستم هوای گرم MURAT در تولید خم ویترینی جهت پنجره های UPVC و سیستم نورد آلومینیوم در مورد پنجره های آلومینیومی از هر جهت خیال خریدار را در این خصوص راحت می نماید.

پنجره دوجداره خم ویترینی محدب

قیمت پنجره های خم محدب

هزینه پنجره های خم ویترینی بسیار بالا بوده و می توان از خم با کوبل در قسمت های دایره ای ساختمان استفاده شود. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان تارادیس تماس بگیرید و در مورد خم پنجره های خود مشاوره رایگان دریافت نمائید. و در نهایت در تارادیس جزئیات تفاوت ها را می سازند.

بیشتر بدانید: 

پنجره بالکن شو چیست ؟

پنجره لولایی سایبانی کلنگی چیست؟

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *