مقایسه فنی پنجره دوجداره وین تک و ویستابست

آخرین تاریخ به روز رسانی : 8 آبان 1402

پنجره وین تک یا ویستابست بخریم؟ کدام پروفیل با کیفیت تر است و از دوام و عملکرد بهتری برخوردار است؟ در ادامه به مقایسه دو پنجره وین تک و ویستابست پرداختیم تا در زمان خرید بتوانید راحت تر تصمیم گیری نمائید. گروه تارادیس تولید کننده انواع پنجره دوجداره UPVC با استفاده از پروفیل دوجداره وین تک، پروفیل UPVC ویستابست و سایر برندهای مطرح می باشد. جهت کسب اطلاعات تخصص با کارشناسان تارادیس تماس بگیرید.

پنجره دوجداره وین تک بهتر است یا ویستابست؟

این سوال همیشه بین خریداران وجود داشته که کدام محصول بهتر است و یا اینکه کدام محصول به نسبت قیمت خود، کیفیت بالاتری دارد. در پاسخ به این سوال در صنعت پروفیل باید به این نکته اشاره نمود که این رقابت مابین تمامی کمپانی های بزرگ دنیا (بنز و بی ام و و یا سامسونگ و اپل) وجود داشته و یکی از بزرگترین دغدغه ی خریداران می باشد. در بین پروفیل های ایرانی نیز این مسئله یکی از مهمترین و کلیدی ترین سوال هاست که بین پروفیل های وینتک و یا ویستابست کدام یک از کیفیت بالاتری برخوردار است.

پنجره وین تک یا ویستابست بخریم

فاکتورهای مقایسه فنی صحیح

در مقایسه عادلانه بین دو نوع پروفیل UPVC پنجره دوجداره باید به این نکات توجه نمود:

 • وزن پروفیل ها
 • مواد مصرفی پروفیل ها
 • ضخامت داخلی پروفیل ها
 • وجود و یا عدم وجود نوار درزگیر پروفیل
 • استاندارد ها
 • نظارت بر نمایندگان و خدمات پس از فروش پروفیل ها
 • قیمت پروفیل

مقایسه پروفیل UPVC ویستابست و وین تک

وزن پروفیل ویستابست در هر متر طول در مقطع فریم 37/1 کیلوگرم بدون نوار درزگیر می باشد. در صورتی که وزن پروفیل وینتک در همین سطح مقطع 28/1 کیلوگرم بدون نوار درزگیر می باشد . مواد مصرفی پروفیل های وینتک و ویستایست اعم از لوبریکیت (روان کننده)، پودر PVC تیتانیوم و کربنات، هر دو از مواد درجه یک ترک و آلمان می باشند.

همچنین کلاس پروفیل ویستابست با توجه به ضخامت داخلی 3 میلی متر جزء کلاس A محسوب می گردد. در صورتی که ضخامت پروفیل وینتک کمتر از این مقدار می باشد. همچنین شرکت ویستابست نسبت به وجود نوار درزگیر EPDM (که اصلی ترین کار درزبندی پنجره ها را انجام می دهد) در پروفیل های خود الزام نموده است. در صورتی که پروفیل وینتک عموما با نوار TPV یا سرخود تولید و عرضه می گردد.

هر دو پروفیل وین تک و ویستابست دارای استاندارد ملی ایران، استاندارد مرکز تحقیقات ساختمان و همچنین استاندارد رال آلمان می باشند.

پنجره وین تک بهتره یا ویستابست

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش در هر دو پروفیل نیز قابل قبول است. گرچه به علت گزیده انتخاب شدن نمایندگان ویستابست و تعداد کمتر نمایندگان این شرکت، بالطبع خدمات بهتری صورت می پذیرد. در نهایت ویستابست به شدت درخصوص کیفیت نهایی محصولات خود حساس می باشد. به طوری که اگر شرکت درب و پنجره ای این الزامات را رعایت نکند، نمایندگی ویستابست از آن کمپانی گرفته می شود. پنجره های تولید شده با پروفیل ویستابست به دلایل فوق و متریال مصرفی قوی تر در پنجره از پروفیل وینتک قوی تر می باشد؛ البته که قیمت آن نیز تقریبا 15 الی 20% گران تر از پروفیل وینتک است.

توجه داشته باشید پروفیل وینتک در بازار با توجه به تبلیغات و حجم تولید، پروفیل شناخته شده تری در بین سازندگان و خریداران می باشد.

شرکت تارادیس با توجه به کیفی نگر بودن مدیران و کارکنان این مجموعه، به عنوان نمایندگی گرید A+ ویستابست  (Vista Best) و همچنین از تولید کنندگان پنجره با پروفیل وینتک (Wintech) از شما مشتریان عزیز درخواست می نماید.، جهت مشاوره بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمائید. هر یک از پروفیل های وین تک و ویستابست با توجه به مزایا و معایبی که دارند متناسب با شرایط مختلف مشتریان گرامی به کار گرفته خواهند شد. و در نهایت در تارادیس جزئیات تفاوت ها را می سازند.

حتما بخوانید:

مزایا و معایب پنجره دوجداره وین تک

مزایا و معایب پنجره دوجداره ویستابست

این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

 • از لحاظ کاربرد، پنجره ویستابست بهتر است یا وین تک؟
  در هر دو برند شاهد انواع پروفیل پنجره های دوجداره با کیفیت بالایی هستیم. اما به لحاظ کاربرد می توان پنجره های دوجداره کشویی به کار رفته در ساختمان ها را در نظر گرفت. در این مدل، پنجره های وین تک عملکرد بهتری داشته اند. اما به لحاظ کیفیت متریال می توان ویستابست را برتر دانست.
 • قیمت پنجره ویستابست ارزان تر است یا وین تک؟
  در بررسی تفاوت قیمتی پنجره دوجداره وین تک و ویستابست می توان گفت قیمت تمام شده پنجره های ساخته شده با پروفیل وین تک نسبتا ارزان تر و اقتصادی تر می باشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *