پنجره دوجداره معلولین

Rate this post

پنجره دوجداره مناسب معلولین

در تقسیم بندی جمعیتی معلولین یکی از گروه های مهم در هر جامعه هستند. این گروه که با محدودیت جسمی رو به رو هستند.بیشتر اوقات حساسیت بیشتری معطوف به آنها میشود. همیشه در اجزا مختلف ساختمان سهولت کاربری برای معلولین اندیشیده میشود.پنجره دوجداره ویژه معلولین یک ایده عالی و منحصر به فرد برای افراد زیادی از جمعیت کشور محسوب میشود. از آنجایی که معلولین تشکیل دهنده بخش عمده ای از جوامع هستند،تهیه امکانات و شرایط لازم جهت راحتی افراد از حقوق اولیه و اجتماعی ،ضروری است.

ویژگی های پنجره دوجداره مناسب معلولین

ارتفاع مناسب

درها و پنجره های یو پی وی سی باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا معلولین گرامی بتوانند بدون مشکل عبور کنند.

باز و بسته کردن درب و پنجره

برای راحتی رفت و آمد افراد و با توجه به فضایی که در اختیار دارید.باید به جهت چرخش پنجره به طرف بیرون یا داخل طراحی کنید.نوع پنجره دوجداره و بازشوهای آن در طراحی بسیار مهم است. پیشنهاد مجموعه تارادیس به شما این است که برای پنجره دوجداره معلولین به جای استفاده از بازوهای لولایی که فضای زیادی را می‌گیرند از اسلاید های معمولی و پنجره فولکسی واگنی بهره ببرید.

استفاده از شیشه سکوریت

ایمنی بودن شیشه بسیار اهمیت دارد مخصوصا برای افرادی که مشکل جسمانی دارند .استفاده از انواع شیشه سکوریت نشکن و لمینیت در پنجره هایی که توسط معلولین استفاده میشود بسیار توصیه میگردد.‌

دستگیره درب

با توجه به سختی معلولین جهت ایستادن بهتر است هنگام نصب دستگیره آن را طوری نصب کنید که دست فرد نشسته بر روی صندلی به راحتی به آن برسد و دستگیره برایش شکل عمود باشد تا بتواند بیشتر فشار را وارد کند.انواع دستگیره پنجره دوجداره وجود دارد که با توجه به نیاز شما آن را انتخاب و نصب میکنید.

سطح دید

در طراحی پنجره ویژه معلولین ، بهتر است پنجره را طوری طراحی کنید که افراد نشستن بر روی ویلچر بتوانند به راحتی محیط بیرون را ببینند.بهتر است از شیشه های یک تکه و فاقد هر گونه پروفیل های عمودی و افقی استفاده کنید تا منظره بیرون به خوبی دیده شود.

3 دیدگاه در “پنجره دوجداره معلولین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *