پنجره آلومینیومی دوجداره مدرن

4.9/5 - (7 امتیاز)

قطعا همه ما در گذشته نیز با پنجرههای آلومینیومی آشنایی داشته ایم، اما نسل جدید (پنجره آلومینیومی دوجداره مدرن ) شامل دو سیستم ترمال بریک و نرمال میباشد. با توجه به تجربیات استفاده از آلومینیومهای قدیمی و رفع معایب آنها امروزه پروفیلهای ساخت درب و پنجره های آلومینیومی به مراتب از کیفیت، زیبایی، استحکام، دوام و تنوع بالاتری برخوردار شده و همچنین در روند تولید هم تغییرات بنیادین و اساسی پیدا کرده اند.

مشاوره و بازدید رایگان

مزایا استفاده از پنجره آلومینیومی مدرن

 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزیها
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگزدگی و اکسیداسیون
 • قابلیت نصب انواع یراقآلات و تامین بازشوی موردنظر
 • قابلیت نصب شیشههای چند جداره
 •  قابلیت بازیافت و عدم ایجاد آلودگی زیست محیطی
 • نظافت آسان
 • سهولت و سرعت در نصب
 • امکان تعویض پنجرههای قدیمی (آهنی، چوبی و …) با درب و پنجرههای آلومینیومی
 • کاهش آلودگی صوتی
 • کاهش هزینه مصرف انرژی جهت تامین حرارت و برودت مورد نیاز
 • عدم نیاز به رنگ کاری و سرویسهای مکرر جهت نگهداری
 • عاق در برابر نفوذ گرد و غبار به دلیل استفاده از لاستیکهای درزبندی با طراحی خاص
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران به دلیل استفاده از لاستیک های درزبندی متنوع و خاص
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 •  دوام و استحکام بسیار بالا و . . . اشاره کرد.

پنجره دوجداره آلومینیومی لاکچری

در ادامه به تمامی ویژگی ها به صورت کلی و از تمام زوایا این نوع درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. آن دسته از افرادی که قصد بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی خود و جایگزین کردن این نوع پنجره ها را دارند با اطلاعات بیشتری اقدام به تهیه آن بکنند.

پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی

به صورت کلی پروفیل آلومینیومی شکل پذیر، نقره ای رنگ، با دوام و زد زنگ به شمار می رود. از این رو بهترین و یکی از مناسب ترین نوع فلز هایی به شمار می رود که در صنعت درب و پنجره دوجداره از آن استفاده می شود.

در ابتدا بیلت آلومینیوم را تحت فشار و در دمایی مشخص قرار خواهند داد و بعد از رسیدن به دمای مورد نظر آن را در داخل قالب های مخصوصی حرکت می دهند تا فرم و شکل دلخواه را به خود بگیرد. این اولین قدم برای تهیه و ساخت یک پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی به شما می رود.

پنجره دوجداره آلومینیومی مدرن

پنجره آلومینیومی خوبه ؟

برای پاسخ به این سوال بایستی کمی دقیق تر ویژگی های این پنجره ها را با پنجره های دوجداره یو پی وی سی مقایسه کنیم.

بررسی تخصصی ویژگی ها

به صورت کلی پروفیل های آلومینیومی همانطور که اشاره شد خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارند. سبک بودن و مقاومت خوب این نوع فلز باعث شده است که رفته رفته در صنایع مختلف جای فلز آهن را پر کند.

در صنعت درب و پنجره دوجداره نیز به همین علت مخصوصاً شکل پذیری و فرم گرفتن بینظیر این نوع فلز از آن استفاده های فراوانی می شود. اما یکی از معایبی که این نوع فلز به همراه داشته و می تواند در انتخاب و استفاده بسیاری از افرادی که قصد تعویض پنجره های قدیمی خود را دارند تاثیر بگذارد رسانا بودن آن می باشد.

فلز آلومینیوم رسانا بوده و به همین منظور گرما و سرما را از خود عبور می دهد. اما برای این مشکل نیز راه حل هایی اتخاذ شده است و با اضافه کردن یکسری امکانات و اصلاحات در این نوع پروفیل ها، عایق دمایی و صدایی این پروفیل ها به صورت کامل تقویت شده است.

تولید کننده پنجره آلومینیومی دوجداره

درب و پنجره های آلومینیومی غیر قابل اشتعال هستند

مزیت دیگری که این نوع پروفیل ها داشته و آن را از پروفیل های UPVC متمایز می سازد غیر قابل اشتعال بودن آن می باشد. این نکته را باید جزو یکی از مزیت های مهم یک پروفیل به حساب آورد، چرا که می توان از آن با ایمنی بسیار بالاتر در آشپزخانه ها و به صورت کلی مکان هایی که احتمال آتشسوزی در آن وجود دارد استفاده کرد.

پروفیل های آلومینیومی قابلیت های دیگری نظیر قرار دادن شیشه چند جداره را به همراه داشته که این امر نیز یکی دیگر از مزیت ها یا بهتر بگوییم امتیاز هایی به شمار می رود که می تواند کاربری آن را نسبت به سایر پروفیل ها نظیر UPVC نزدیک تر کند. همچنین از دیگر مزیت هایی که جا دارد در رابطه با پروفیل های پنجره دوجداره آلومینیومی به آن اشاره کنیم می توان به تنوع رنگی که در اختیار مشتری قرار میگرد اشاره کرد.

یکی دیگر از مزایای این پروفیل ها وزن بسیار پایین تر و قابلیت بازیافت است !

درب پنجره دوجداره آلومینیومی

 

چرا تارادیس؟

بدون شک یکی از نشانه های یک مجموعۀ پویا و قدرتمند، به روز بودن و همگام شدن با تکنولوژیهای جدید میباشد.

۱) ماشین آلات به روز دنیا
۲) دانش فنی تولید در سطح بین المللی
۳) نیروهای متخصص دارای تخصص روز دنیا…

پروژه های اجرا شده توسط تارادیس را مشاهده کنید

مجموعه ی تارادیس یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید نسل جدید درب و پنجرههای دوجداره، یعنی سیستم آلومینیومهای نوین را راه اندازی کرده است. این خط تولید با هدف پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازهای مشتریان خود به محصولات جدیدتر و لاکچری راه اندازی شد.


سوالات متداول

 • بیشتر در چه مواردی از پنجره آلومینیومی دو جداره استفاده می گردد ؟
  با توجه به ارزش ذاتی شمش آلومینیوم و قیمت بالای این محصول معمولا در پروژه های لوکس و خاص از این محصول استفاده می گردد. همچنین با توجه به استحکام و تنوع این مدل پروفیل برای پروژه هایی با ابعاد غیراستاندارد، بزرگ و نمای کرتن وال از آلومینیوم در پروژه ها می بایست استفاده گردد.
 • نقاط ضعف پنجره های آلومینیومی چیست؟
  با توجه به قیمت بالای آلومینیوم، استفاده از این مدل پنجره در ساختمانهای اقتصادی مقرون به صرفه نیست . همچنین در بسیاری از موارد از آلومینیوم ضعیف و غیر استاندارد (تقلبی) ، جهت تولید پنجره به علت اقتصادی شدن پنجره به درخواست کارفرما استفاده می گردد. محدودیت رنگ نیز با توجه به آنادایز نمودن پروفیل ها در پنجره های آلومینیومی حق انتخاب از کارفرما را جهت اجرای کار بارنگ دلخواه گرفته و محدود به چند رنگ خاص می باشد. گران بودن یراق آلات این مدل پنجره ها نیز از دلایل اصلی عدم استقبال از این محصول می باشد. همچنین با توجه به پروسه تولید و آنادایزآلومینیوم، زمان تحویل پنجره ها با این مدل پروفیل نزدیک به 2 برابر زمان تحویل با جنس UPVC می باشد.
 • آیا می توان از این نوع پنجره در بازسازی پنجر ه های قدیمی استفاده گردد؟
  بله حتما، متنوع بودن محصولات آلومینیوم به حدی است که می توان هر مدل پنجره و با هر شکلی را در پروژه ها اجرا نمود.
 • آیا در آلومینیوم محدودیت اجرای اشکال وجود دارد؟
  خیر، تقریبا هر پنجره ای را می توان با هر شکلی در مورد پروفیل های آلومینیوم اجرا نمود.
 • با توجه به رسانا بودن آلومینیوم ، چگونه میتوان در مورد عایق بودن پنجره ها اطمینان کسب کرد.
  آلومینیوم پروفیلی ذاتا رسانا می باشد و جهت عایق نمودن آن از لایه ی پلی آمید بین دو قسمت میانی آلومینیوم استفاده میگردد که تا حد بسیار قابل قبول، منجر به عایق شدن در برابر صوت و حرارت می گردد، به این مدل آلومینیوم ترمال بریک گفته می شود پس هنگام خرید حتما از آلومینیوم ترمال بریک استفاده کنید.