علت اختلاف قیمت پنجره دوجداره تولیدکنندگان مختلف چیست؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : 16 تیر 1403

دلایل تفاوت قیمت پنجره های دوجداره ساخته شده توسط تولید کنندگان مختلف چیست؟ حتما بارها با این مساله روبرو شده ایند که با وجود یکسان بودن شکل ظاهری پنجره های دوجداره، قیمت آنها متفاوت است. این در حالی است که آیتم ها و متریال یکسانی در ساخت این پنجره ها به کار رفته است. اما در هنگام استعلام قیمت پنجره دوجداره از تولید کنندگان مختلف، قیمت های گوناگونی را می بینیم. در این مقاله به علل این موضوع می پردازیم.

دلایل تفاوت قیمت پنجره های دوجداره

دلایل تفاوت قیمت پنجره های دوجداره

مهمترین علت تفاوت قیمت شرکت های مختلف در تولید UPVC چیست؟ در هر فاکتور ارائه شده، نقش نوع و برند پروفیل UPVC یا آلومینیوم به کار رفته، تنها 40% کل مبلغ فاکتور را شامل می شود. کفه سنگین ترازوی قیمت پنجره ها مربوط به سایر ادوات و متریال به کاررفته شامل موارد زیر می باشد:

  • گالوانیزه استاندارد هر پروفیل
  • یراق آلات
  • شیشه وکیوم شده با گاز آرگون
  • نوار گسکت

۱- پروسه طراحی و تولید

دارا بودن خط تولیداختصاصی مجهز به ماشین آلات پیشرفته یک دلیل تفاوت قیمت در تولید UPVC در بین تولید کنندگان مختلف است. بطوریکه، موثر ترین عامل بر قیمت، پروسه طراحی، تولید و اجرای پنجره های دوجداره می باشد. همه این موارد به شدت به روی قیمت نهایی پنجره های دوجداره تاثیر گذار هستند. به طور مثال گالوانیزه که نقش بسیار مهمی در اسکلت بندی کار و استحکام پنجره ها را شامل می شود. در خیلی از موارد به جای گالوانیزه از CRP که نوعی پلاستیک فشرده است، استفاده می شود. در این مورد حداقل تفاوت قیمت این دو آیتم حداقل 000/45 تومان در هر متر طول می باشد.

۲- نوع و کیفیت یراق آلات

مورد دوم نوع و کیفیت، همچنین برند سازنده یراق آلات می باشد. برای ساخت یک پنجره استاندارد باید از یراق آلات درجه یک استفاده گردد. اما متاسفانه در مواردی دیده می شود که به جای آن از یراق آلات ضعیف تر استفاده می شود. در نتیجه با استفاده از یراق آلات ارزان و نا مرغوب، قیمت نهایی فاکتور پائین تر خواهد آمد. اما از طرفی نیز، پنجره دوجداره کیفیت مطلوبی در مدت زمان طولانی نخواهد داشت.

۳- شیشه وکیوم گاز آرگون

مورد بعد که از دلایل تفاوت قیمت پنجره های دوجداره می باشد، شیشه وکیوم گاز آرگون می باشد. عمدتا این کار در اکثر شیشه های تولید شده توسط شرکت های متفرقه انجام نمی پذیرد. بلکه به صورت دستی و بدون تزریق گاز شیشه ها اصطلاحا دو جداره و در اولین سرد و یا گرم شدن هوا داخل شیشه ها بخار ایجاد می گردد. بعد از خشک شدن جای لک آن در بین شیشه ها مانده و امکان تمیز کردن آن وجود ندارد.

۴- گرید کیفی شیشه دوجداره

ضمن اینکه جدای از بحث تزریق گاز در شیشه ها، گرید خود شیشه هم مهم و تاثیر گذار است. به طور مثال تمام شیشه های اجرایی توسط شرکت تارادیس فلوت گرید A+ از نوع صادراتی هست. در صورتی که اگر گرید همین شیشه B و C باشد در قیمت نهایی فاکتور به شدت تاثیر گذار است.

۵- ادوات نوار گسکت و لاستیک درزبندی

مورد بعدی که از دلایل تفاوت قیمت پنجره های دوجداره می باشد، نوع ادوات نوار گسکت و لاستیک درزبندی است. این موضوع یکی از آیتم های تاثیرگذار در درزبندی دراز مدت پنجره ها را شامل می شود. نوار گسکت در یک پنجره دوجداره استاندارد، باید به صورت EPDM و از نوع درجه یک باشد.

در شرکت تارادیس از نوار گسکت سچیل ترک که بهترین نوع نوار گسکت در بین لاستیک های موجود در این صنعت است، استفاده می گردد. در صورتی که اگر از لاستیک های متفرقه و بی کیفیت استفاده شود در هر متر طول حداقل 20 تا 25 هزار تومان مابه التفاوت قیمت به وجود می آید.

۶- لولاها

تمامی لولاهای اجرایی در شرکت تارادیس از نوع لولای ریگلاژی و قابل تنظیم می باشد. جالب است بدانید این لولاها و اتصالات، با لولاهای قدیمی و ثابت و غیر قابل تنظیم مابه التفاوت قیمت و کیفیت دارند. همه این موارد به ظاهر جزئین در کیفیت نهایی پنجره، دوام و طول عمر مفید، نیاز یا عدم نیاز به رگلاژ و تعمیرات و نهایتا قیمت تمام شده پنجره ها موثر می باشند.

۷- تجهیزات و ماشین آلات در پروسه تولید

فاکتور دیگری که بر قیمت نهایی پنجره ها تاثیر گذار است، به کیفیت تولید و ماشین آلات اجرایی برمی گردد. به طور مثال خروجی تولید ماشین آلات تمام اتومات با به روز ترین تکنولوژی این صنعت قطعا با ماشین قدیمی و تکسر و بعضا کارگاهی بسیار متفاوت می باشد.

۸- پروسه نصب

آخرین مورد مهم در بحث تفاوت قیمت در فاکتورها به پروسه و کیفیت نصب پنجره های دوجداره مربوط می شود. در شرکت تارادیس تمامی اکیپ های نصب به صورت استخدامی فعالیت می کنند. به همین دلیل علی رغم هزینه بیشتر برای شرکت، کیفیت و خروجی بهتری برای کارفرما ایجاد می کند. به طور مثال تمامی ادوات نصب و متریال مصرفی را شرکت تارادیس در پروژه ها تامین می کند؛

برخلاف شرکت هایی که به صورت پیمانی با نصاب همکاری می کنند. در آن پروژه ها همه ی متریال اجرایی به عهده نصاب می باشد. این عامل باعث صرفه جویی و یا کم گذاشتن از کار در پروژه ی کارفرما می شود. ولی در تارادیس چنانچه متریال مصرفی بیشتری در پروژه ها استفاده شود. تمامی آن متریال را خود مجموعه در اختیار نصاب می گذارد. این عامل باعث خروجی بهتر و امتیاز آن شامل مشتریان محترم می گردد.

اگر محل نصب پنجره در دسترس نباشد یا دسترسی به آن دشوار باشد، هزینه‌های نصب افزایش می‌یابد. در ساختمان‌های چند طبقه یا محل‌های دور از دسترس، هزینه‌های نصب بیشتر می‌شود. در برخی موارد، پیچیدگی‌های خاصی در نصب پنجره‌ها وجود دارد. به طور مثال نصب در ساختمان‌های قدیمی یا نصب پنجره‌های خاص، هزینه‌های بیشتری ایجاد می‌کند.

علت های تفاوت قیمت یک پنجره دوجداره از تولید کنندگان مختلف

سایر عوامل موثر بر اختلاف قیمت

عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر قیمت نهایی نصب پنجره‌های دوجداره تأثیر بگذارند:

آماده‌سازی محل

در برخی موارد، لازم است محل نصب پنجره‌ها آماده‌سازی شود. این آماده‌سازی مانند تعمیر دیوار یا چارچوب، هزینه‌های اضافی ایجاد می‌کند.

اندازه و تعداد پنجره‌ها

نصب پنجره‌های بزرگ‌تر یا تعداد بیشتر پنجره‌ها، هزینه‌های نصب را افزایش می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی

هزینه‌های نصب در برخی مناطق جغرافیایی بیشتر از سایر مناطق است. مثلاً نصب در مناطق دور افتاده یا مناطق صعب‌العبور، هزینه‌های بیشتری دارد. در مجموع، این عوامل می‌توانند بر قیمت نهایی نصب پنجره‌های دوجداره تأثیر بگذارند. در مواردی نیز باعث افزایش هزینه‌ها شوند.

سخن پایانی

در مجموع، اصلی ترین دلیل فرق قیمت پنجره دوجداره UPVC این است که پنجره‌های با کیفیت بالاتر در ساخت و نصب، قیمت نهایی بیشتری دارند. اما این افزایش قیمت با بهبود عملکرد و طول عمر پنجره جبران می‌شود. در صورت اختلاف قیمت بین دو فاکتور، نباید این تصور شود که فاکتوری که قیمت پائین تری دارد، نشان دهنده قیمت ارزان تر است. با دقت بیشتر روی این موارد یاد شده، خرید مطمئن تر و با کیفیت تری به نسبت قیمت پنجره خواهید داشت. و در نهایت در تارادیس، جزئیات، تفاوت ها را می سازند.

مطلب پیشنهادی: آیا وزن پنجره دوجداره نشان دهنده کیفیت آن است؟

این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7/5 - (4 امتیاز)

سوالات متداول

  • آیا تفاوت در کیفیت ساخت و نصب پنجره‌های دوجداره می‌تواند بر قیمت آنها اثر بگذارد؟
    تفاوت در کیفیت ساخت و نصب پنجره‌های دوجداره می‌تواند به طور مستقیم بر قیمت آنها تأثیر بگذارد.پنجره‌های با کیفیت ساخت بالاتر، مواد اولیه با کیفیت بهتر و فرآیندهای تولید دقیق‌تر استفاده می‌کنند. این امر باعث افزایش قیمت نهایی پنجره می‌شود. از طرفی پنجره‌های با اتصالات محکم‌تر و آب‌بندی دقیق‌تر، قیمت بالاتری دارند. این ویژگی‌ها باعث افزایش عمر مفید و کارایی پنجره می‌شوند. نصب توسط افراد متخصص و با تجربه، باعث افزایش قیمت نصب می‌شود. در نظر داشته باشید پنجره‌های با گارانتی و خدمات پس از فروش بهتر، قیمت بالاتری دارند. این ویژگی‌ها باعث اطمینان بیشتر مشتریان می‌شود.
  • دلایل اصلی تفاوت قیمت پنجره‌های دوجداره چیست؟
    تفاوت در کیفیت و ضخامت شیشه ها، تفاوت در پروسه ساخت و تولید به دلیل رعایت استانداردهای ملی و بین المللی، گارانتی و خدمات پس از فروش، به کارگیری پروفیل از برند های اصل و معتبر، ابعاد پنجره و ...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *