بخار کردن پنجره دوجداره

Rate this post

بخار کردن پنجره دوجداره

بخار کردن پنجره هوشمند دوجداره دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها میپردازیم .

 بخار کردن شیشه دوجداره به سه صورت است : 

1-لایه داخلی شیشه دوجداره بخار کند .

2- لایه بیرونی شیشه دوجداره بخار کند .

3- بین لایه داخلی و بیرونی شیشه دوجداره بخار کند .

دلایل بخار کردن پنجره دوجداره 

در ادامه به دلایل قسمت های مختلق بخار کردن شیشه دوجداره میپردازیم .

دلیل بخار کردن شیشه دوجداره لایه داخلی

بخار کردن لایه داخلی شیشه دوجداره زمانی اتفاق می افتد که هوای داخل از هوای بیرون گرم تر باشد در این صورت بخار در لایه داخلی شکل میگیرد و چون هوای داخل ساختمان از هوای استاندارد بیرون گرم تر است پس کاملا طبیعی است که شیشه بخار کند و جای نگرانی نیس و با یک تسویه هوای  مناسب میشود خیلی راحت این موضوع را حل کرد .

دلیل بخار کردن شیشه دوجداره لایه بیرونی

وقتی هوای بیرون کاملا سرد است مخصوصا در زمستان کله صبح شما همچین چیزی را میبینید  به این دلیل است که هوای بیرون سرد است و پنجره دوجداره شما به خوبی دارد عمل میکند و هوای گرم منزل را نگه میدارد و خارج نمیکند، وقتی هوای داخل به خوبی گرم است و هیچ خروجی به بیرون ندارد هوای سرد باعث ایجاد بخار برروی سطح شیشه بیرونی میشود .

دلیل بخار کردن شیشه دوجداره بین لایه داخلی و بیرونی

این اتفاق به نسبت خیلی کم رخ میدهد که بین لایه های داخلی و بیرونی بخار رخ دهد درصورت دیدن چنین صحنه ای اگر کمتراز یکسال باشد که از پنجره دوجداره دارید استفاده میکنید باید بگیم که پنجره شما به درستی دوجداره نشده است و دارای مشکل است و باید به فکر تعویض یا درست کردن پنجره هایتان بیوفتید .

راه های ازبین بردن بخار آب بر روی شیشه

راه هایی برای از بین بردن بخار آب بر روی شیشه دوجداره وجود دارد که در ادامه به صورت مختصر راجب آنها خدمت شما عزیزان عرض میکنیم .

ایجاد سوراخ در پایین شیشه 

یکی از این راه ها ایجاد سوراخ در پایین شیشه است که در زمانی که بخار هوا رخ داد با رد و بدل شدن هوا و خوردن نور خورشید بخار تبخیر شود و از بین برود .

استفاده از محلول مه شکن

دومین راه استفاده از محلول مه شکن است که البته اینکار اصلا به دست شما نباید انجام شود چون اگر به صورت درست اینکار را انجام ندهید باید به فکر تعویض پنجره دوجداره خود بیوفتید پس بهتر است اینکار را به دست متخصص اینکار بسپارید .

رنگ کردن یا زدن برچسب

سومین راه حل برای پنجره هایی است که در حمام یا سرویس بهداشتی وجود دارد و بخار میکند راحت ترین کار رنگ کردن پنجره یا چسباندن برچسب است

تعویض قاب پنجره

چهارمین راهکار عوض کردن قاب پنجره است که شما میتوانید با عوض کردن قاب پنجره از بخار روی پنجره خود نجات پیدا کنید .

تعویض پنجره

در اخر اگر میبینید که پنجره ترک خورده بهتر است که بدانید پنجره دوجداره شما عمر خود را کرده و دیگر بهتر است که پنجره را عوض کنید . با مراجعه به مراکز حرفه ای و مشاوره با مسئولان این حرفه میتوانید باتعویض پنجره بدون تخریب ، از پنجره بی کیفیت نجات پیدا کنید .

بطور مختصر تا الان راجب راه حل های موجود برای از بین بردن بخار پنجره دوجداره پرداختیم و همانگونه که خدمت شما عزیزان عرض کردیم راه حل هایی برای از بین بردن بخار آب وجود دارد .

سخن پایانی

وجود پنجره دوجداره خوب بهترین نعمت است زیرا هم در صرفه جویی انرژی بسیار کارامد است و به دلیل عایق صوتی و حرارتی بسیار پرطرفدار است و درکنار چند تا معایب کوچک کلی مزایا دارد .شما عزیزان میتوانید با اطلاعات مجموعه تارادیس بهترین انتخاب پنجره دوجداره مفید و مناسب را داشته باشد .

در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله عوامل تاثیرگذار در عایق صوتی پنجره دوجداره و عوامل تاثیرگذار در عایق حرارتی پنجره دعوت کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.