علت شکسته شدن شیشه سکوریت

Rate this post

علت شکسته شدن شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست ؟ یکی از شیشه های مقاوم در برابر ضربه شیشه سکوریت است که در برابر ضربه بسیار مقاوم است . این نوع شیشه در برابرشیشه های معمولی مقاومت خود را بسیار بیشتر نشان میدهند.شیشه سکوریت به شیشه نشکن معروف است و در بین مردم پرطرفداراست. حال این سوال برای بسیاری از افراد مطرح میشود که علت شکسته شدن شیشه سکوریت چه چیزی میتواند باشد؟درست است که این نوع شیشه مقاومت بسیار بالایی دارد اما تحت تاثیر شرایط خاصی امکان شکسته شدن شیشه وجود دارد. در حالت کلی شکستن شیشه یکی از خاصیت های شیششه است و تمامی شیشه هادر اثر ضربه ای میشکنند اما درجه مقاومت آنها متفاوت است.

علت شکسته شدن شیشه سکوریت چیست؟

از علت های شکسته شدن شیشه سکوریت میتوانیم به مواردی اشاره کنیم که این موارد اساس ترین دلایل آن هستند.همچنین شما میتوانید به مطالعه مقاله شکسته شدن خود به خود شیشه دوجداره بپردازید.

نادرست تراش دادن شیشه

اگر در لحظه ای که قصد دارید تراش یا سوراخ برروی شیشه  قبل از سکوریت کردن ایجاد کنید حتما باید اینکار به صورت دقیق و منظم انجام شود در غیر این صورت شیشه میشکند.

آسیب دیدن لبه های شیشه سکوریت

لبه های شیشه سکوریت بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. امکان دارد به گونه ای باشد که در اثر برخورد ضربه شدید لبه های شیشه ترک بخورد و این ترک در تمام سطح شیشه ایجاد شود.

برخورد ضربه با شدت بالا

عامل دیگری که باعث شکستن شیشه میشود برخورد ضربه شدید با شدت بالا به گوشه شیشه است و در این لظه شیشه ترک میخورد و این ترک خوردگی در سطح شیشه پخش میشود.

تنش های درونی

از تنش های درونی میتوایم به عواملی نظیر تغییر شرایط دمایی و استفاده نادرست از شیشه اشاره کرد.

راه های شکستن شیشه سکوریت

نشکن بودن یکی از مزایای شیشه سکوریت است. اما گاهی در مواقع ضروری مثل زلزله و سیل شما مجبور به شکستن شیشه هستید.در ادامه  مجموعه تارادیس به برخی از این راه ها اشاره خواهد کرد.

استفاده از اشیا نوک تیز

یکی از راه های شکستن شیشه سکوریت استفاده از اشیا نوک تیز است که فشار زیادی به شیشه وارد میکند. همانطور که در قسمت بالا خدمت شما عزیزان گفتیم سعی کنید ضربه را بر لبه های شیشه به وجود آورید.

تغییر دما

تغییر دما از راه های دیگر شکستن شیشه سکوریت است یعنی بلافاصله شوک گرما و سرما به شیشه دهید.

سخن پایانی

در این مقاله  بع عوامل شکسته شدن شیشه ها پرداخیتم در آخر سوال ما از شما این است که میدانید شیشه مناسب پنجره شما کدام است؟ د صورت ندانستن میتوانید به راحتی با انواع شیشه پنجره آشنا شوید.

4 دیدگاه در “علت شکسته شدن شیشه سکوریت
 • 17 اردیبهشت 1401 at 3:23 ب.ظ
  Permalink

  آیا شیشه یو‌ پی وی سی را میتوان سکوریت کرد ؟

  Reply
 • 17 اردیبهشت 1401 at 3:23 ب.ظ
  Permalink

  آیا شیشه یو‌ پی وی سی را میتوان سکوریت کرد ؟

  Reply
 • 17 اردیبهشت 1401 at 3:24 ب.ظ
  Permalink

  آیا شیشه یو‌ پی وی سی را میتوان سکوریت کرد ؟

  Reply
  • 17 اردیبهشت 1401 at 5:46 ب.ظ
   Permalink

   سلام بله

   Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.