تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره

Rate this post

تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره :

در این مقاله قصد داریم تا در زمینه تاثیرگاز آرگون در پنجره‌های دوجداره اطلاعاتی مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.در ابتدا کمی در رابطه با پنجره‌های دوجداره و ویژگی‌های آنها به شما اطلاعات خواهیم داد. پنجره‌های دوجداره چندین سال است که جای خود را در صنعت ساختمان‌سازی و بازسازی ساختمان‌های قدیمی پیدا کرده است. ویژگی‌هایی که در رابطه با این نوع پنجره‌های دوجداره وجود دارد باعث شده تا بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند از این نوع پنجره‌ها استفاده کنند.

تاثیر گاز آرگون بر میزان عایق صدا بودن پنجره‌های دوجداره

پنجره‌های دوجداره همانطور که اشاره‌ای کوتاه به آن داشتیم برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این مصارف عایق صدا است. گاز آرگون در این مسئله تاثیر گذار بوده و تا حد قابل توجهی می‌تواند بر میزان عمر و کیفیت عایق بودن صدا تاثیر گذار باشد. این نوع گاز از دسته گاز‌های نجیب بوده و ویژگی این نوع گاز‌ها این است که با هیچ گاز دیگری واکنش نشان نمی دهند. یکی دیگر از ویژگی‌های گاز‌های نجیب که گاز آرگون نیز از این دسته محسوب می‌شود این است که قابلیت آتش پذیری و واکنش در این گاز‌ها وجود نداشته و هیچ خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

تاثیر گاز آرگون بر روی عایق دمایی پنجره‌های دوجداره

گاز آرگون می‌تواند تا حد قابل توجهی از نفوذ دمای محیط پیرامون به محیط داخل جلوگیری کند. ناگفته نماند در صورتی که گار آرگون در داخل پنجره‌های دوجداره نیز وجود نداشته باشد، با توجه به ساختاری که پنجره‌های دوجداره وجود دارد تا حد قابل توجه عایق دمایی مناسبی محسوب می‌شوند. اما در صورتی که گاز آرگون بین دو شیشه و در فضای خالی بین پنجره‌ها که توسط اسپیسر‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند قرار داشته باشد. عایق بودن دمایی یا صدا در پنجره‌های دوجداره تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

مراجعه به نمایندگب های معنبر

با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر پنجره‌های دوجداره upvc نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش، آکپا می‌توانید در مورد تاثیر آرگون مشاوره بگیرید و اطلاعات تخصصی تری را بدست بیاورید. اما در این مقاله به تاثیر گذاری وجود گاز آرگون در این نوع پنجره‌های دوجداره خدمت شما توضیحاتی را ارائه کردیم و در ادامه به صورت مفصل تری به آنها خواهیم پرداخت، تا در صورت اقدام به سفارش و نصب این نوع پنجره‌های دوجداره بعد از مشخص کردن نوع یراق آلات، پروفیل و توری پنجره دوجداره بتوانید در رابطه با این موضوع نیز تصمیمات درستی بگیرید و آگاهی شما در این رابطه بالاتر برود.

نکاتی در رابطه با تاثیر گاز آرگون

در این جا نکات و ویژگی‌های بیشتری از این نوع گاز که در پنجره‌های دوجداره upvc نیز استفاده دارد به شما خواهیم داد. گاز آرگون همانطور که در بند‌های بالایی نیز به صورت مختصر و مفید اشاره کردیم تاثیرات بسزایی را در پنجره‌های دوجداره خواهد داشت. یکی از تاثیرات مهم این نوع گاز نجیب (گاز آرگون) می‌تواند به حداقل رساندن میزان نفوذ دما و صدا به محیط داخل باشد. در واقع این نوع گاز با قرار‌گیری در بین دو شیشه به شما این امکان را خواهد داد که میزان عایق بندی پنجره‌های خود را به نهایت خود برسانید.

گاز‌های نجیب یا خنثی

گاز‌های نجیب یا خنثی به علت دارا بودن رسانایی پایینی که در خود دارند حرارت را همانطور که در بند‌های بالایی به آن‌ها پرداختیم از خود عبور نداده و به همین ترتیب باعث می‌شوند تا عایق بندی پنجره‌ها در مقابل حرارت و صدا تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

برای جلوگیری از بروز همچین مسائل و مشکلاتی در داخل اسپیسر رطوبت گیر قرار خواهد گرفت که این کار تنها در صورتی به درستی و موثر واقع خواهد شد، که این امر توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک در ساخت پنجره‌های دوجداره صورت می‌پذیرد. در واقع اگر این امر را به صورت دستی بخواهند انجام دهند و رطوبت گیر را به صورت دستی در اسپیسر قرار دهند کار به درستی انجام نخواهد شد. در صورتی که این امر به صورت دستی در کارگاه‌های کوچک انجام شود، باز هم شاهد تعریق شیشه‌ها خواهید بود.

در ادامه شما را به مطالعه مقاله عوامل تاثیر گذار در عایق حرارتی پنجره‌ و مراحل تولید پنجره دوجداره upvc و معیارهای مهم در انتخاب پنجره دوجداره دعوت میکنیم.

 

9 دیدگاه در “تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره
 • 23 تیر 1399 at 12:06 ب.ظ
  Permalink

  ممنون خیلی پیج خوبی دارید

  Reply
 • 24 تیر 1399 at 6:30 ق.ظ
  Permalink

  بنده پنجره هامو از شرکت شما تهیه کردم و از تمام مراحل کار راضی هستم

  Reply
 • 24 تیر 1399 at 6:54 ق.ظ
  Permalink

  شما تولید کننده هستین؟
  قبل از سفارش میتونیم از کارخونه بازدید کنیم؟؟؟

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 9:41 ق.ظ
  Permalink

  مطلب مفیدی بود ????

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:20 ق.ظ
  Permalink

  واقعا گاز میزنید؟
  بعضی کارگاهها گاز نمیزنن

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:40 ق.ظ
  Permalink

  بسیار مطالب آموزنده ای بود
  با ارزوی موفقیت

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:44 ق.ظ
  Permalink

  چه جالب من اطلاعات درستی از گاز آرگون نداشتم- ممنون از شما- مطالب مفید بود- تحویل سفارش شما چند روزه است؟

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 11:45 ق.ظ
  Permalink

  توضیحات مفیدی بود ????????????

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 11:51 ق.ظ
  Permalink

  مقدار گاز آرگون در بین دو جداره چقدر می باشد

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *