تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره

آخرین تاریخ به روز رسانی : 8 فروردین 1402

پنجره‌های دوجداره چندین سال است که جای خود را در صنعت ساختمان‌ سازی و بازسازی ساختمان‌ های قدیمی پیدا کرده است. ویژگی‌ هایی که در رابطه با این نوع پنجره‌ های دوجداره وجود دارد باعث شده تا بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند از این نوع پنجره‌ ها استفاده کنند. یکی از عوامل موثر بر کیفیت عایق صوتی و حرارتی نیز تاثیر گاز آرگون در پنجره های دوجداره است.

تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره

تاثیر گاز آرگون بر میزان عایق صدا بودن پنجره‌ های دوجداره

یکی از این مصارف مهم پنجره های دوجداره عایق صوتی بودن آنها است. گاز آرگون در این مسئله تاثیر گذار بوده و تا حد قابل توجهی می‌تواند بر میزان عمر و کیفیت عایق بودن صدا تاثیر گذار باشد.

این گاز از دسته گاز‌های نجیب بوده و ویژگی این نوع گاز‌ها این است که با هیچ گاز دیگری واکنش نشان نمی دهند. یکی دیگر از ویژگی‌ های گاز‌های نجیب که گاز آرگون نیز از این دسته محسوب می‌ شود این است. که قابلیت آتش پذیری و واکنش در این گاز‌ها وجود ندارد. در نتیجه هیچ خطری برای شما به همراه نخواهد داشت.

تاثیر گاز آرگون بر عایق بندی پنجره های دوجداره

اثر گاز آرگون بر عایق دمایی پنجره‌ها

گاز آرگون می‌تواند تا حد قابل توجهی از نفوذ دمای محیط پیرامون به محیط داخل جلوگیری کند. ناگفته نماند در صورتی که گار آرگون در داخل پنجره‌های دوجداره نیز وجود نداشته باشد. با توجه به ساختاری که پنجره‌ های دوجداره دارند، تا حد قابل توجه عایق دمایی مناسبی محسوب می‌شوند.

چنانچه گاز آرگون بین دو شیشه و در فضای خالی بین پنجره‌ ها که توسط اسپیسر‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند قرار داشته باشد. عایق دمایی یا صوتی در پنجره‌های دوجداره تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

از دیگر تاثیرات مهم این نوع گاز نجیب (گاز آرگون) به حداقل رساندن نوسانات دمایی و جلوگیری از ورود صدای مزاحم خارج از ساختمان به محیط داخل می باشد. در واقع این نوع گاز با قرار‌گیری در بین دو شیشه به شما این امکان را خواهد داد که میزان عایق بندی پنجره‌ های خود را به حداکثر برسانید.

علت استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره

گاز‌های نجیب یا خنثی به علت دارا بودن رسانایی پایینی که در خود دارند حرارت را از خود عبور نمی دهند. به همین ترتیب باعث می‌شوند تا عایق بندی پنجره‌ها در مقابل حرارت و صدا تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی نیز در داخل اسپیسر ها رطوبت گیر قرار خواهد گرفت. این کار بسیار حساس بوده و تنها در صورتی به طور صحیح و موثر انجام خواهد شد که توسط دستگاه های تمام اتوماتیک در ساخت پنجره های دوجداره انجام گردد.

روش تشخیص گاز آرگون در پنجره دوجداره

یکی از فاکتورهای مهم کیفیت شیشه های دوجداره استفاده از گاز آرگون در ساختار آنها است. زیرا این گاز تا حد قابل توجهی کارایی پنجره های دوجداره را به لحاظ عایق بندی ارتفا می بخشد. به نحوی که فضای خالی بین شیشه ها توسط آرگون پر شده و کیفیت نهایی محصول بالاتر می رود.

روش تشخیص گاز آرگون در پنجره دوجداره

روش های تشخیص به کار برده شدن گاز آرگون در ساختار پنجره های دوجداره عبارتند از:

استفاده از اسپیسر یا فاصله دهنده یکپارچه بین دو شیشه پنجره دوجداره

به منظور بالا تر بردن درصد عایق بندی شیشه های دوجداره و در نتیجه نگهداری بهتر و طولانی مدت تر گاز آرگون لازم است از اسپیسر های یکپارچه  استفاده اگردد.

اختلاف دما بین جداره داخلی و خارجی شیشه ها

اثر گاز آرگون بر عایق بندی حرارتی شیشه های دو یا سه جداره بسیار مشهود است. اگر گاز آرگون به میزان کافی و استاندارد بین شیشه ها تزریق شده باشد، بخش بیرونی شیشه ها که در مواجهه با هوای آزاد خارج از ساختمان است، سرد خواهد بود.

در مقابل بخش داخلی شیشه نیز که در معرض هوای داخلی ساختمان است بایستی با دمای داخل ساختمان یکسان باشد. این روش ساده تست کردن تنها با لمس جداره های داخلی و خارجی شیشه های پنجره دوجداره به خوبی نشانگر استفاده یا عدم به کارگیری گاز آرگون در ساختار پنجره ها است.

استفاده از اسپیسر آلومینیومی

در شیشه های دو جداره ای که گاز آرگون وجود دارد، از سوپاپ های تزریق گاز استفاده شده است. امروزه در پنجره های UPVC از سوپاپ های مورد نیاز برای تزریق گاز آرگون و اسپیسر های آلومینیومی که دارای قیمت بالاتری نسبت به گاز آرگون هستند استفاده می شود.

مراجعه به نمایندگی های معتبر

با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر پنجره‌های دوجداره upvc نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش، آکپا می‌ توانید در مورد تاثیر آرگون مشاوره بگیرید و اطلاعات تخصصی تری را بدست بیاورید. کارشناسان مجرب تارادیس نیز می توانند در این زمینه مشاوره های تخصصی در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • علت تعریق شیشه در پنجره های دوجداره چیست؟
  اگر رطوبت گیر به شکل دستی و یا در کارگاه های کوچک غیر تخصصی در اسپیسر قرار گیرد، شاهد تعریق شیشه ها خواهیم بود. 
 • روش تشخیص گاز آرگون در پنجره های دوجداره چیست؟
  یکی از روش های تشخیص گاز آرگون وجود فاصله دهنده یکپارچه یا اسپیسر ها بین دو شیشه است. همچنین اگر اختلاف دما بین جداره داخلی و خارجی شیشه و سوپاپ های تزریق گاز در اسپیسر آلومینیومی شیشه ها را مشاهده نمودید نشاندهنده استفاده شدن گاز آرگون در فضای بین شیشه ها است.
9 دیدگاه در “تاثیر گاز آرگون در پنجره‌های دوجداره
 • 23 تیر 1399 at 12:06 ب.ظ
  Permalink

  ممنون خیلی پیج خوبی دارید

  Reply
 • 24 تیر 1399 at 6:30 ق.ظ
  Permalink

  بنده پنجره هامو از شرکت شما تهیه کردم و از تمام مراحل کار راضی هستم

  Reply
 • 24 تیر 1399 at 6:54 ق.ظ
  Permalink

  شما تولید کننده هستین؟
  قبل از سفارش میتونیم از کارخونه بازدید کنیم؟؟؟

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 9:41 ق.ظ
  Permalink

  مطلب مفیدی بود ????

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:20 ق.ظ
  Permalink

  واقعا گاز میزنید؟
  بعضی کارگاهها گاز نمیزنن

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:40 ق.ظ
  Permalink

  بسیار مطالب آموزنده ای بود
  با ارزوی موفقیت

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 10:44 ق.ظ
  Permalink

  چه جالب من اطلاعات درستی از گاز آرگون نداشتم- ممنون از شما- مطالب مفید بود- تحویل سفارش شما چند روزه است؟

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 11:45 ق.ظ
  Permalink

  توضیحات مفیدی بود ????????????

  Reply
 • 1 مرداد 1399 at 11:51 ق.ظ
  Permalink

  مقدار گاز آرگون در بین دو جداره چقدر می باشد

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *