انواع پنجره کامپوزیتی

Rate this post

انواع پنجره کامپوزیتی

پنجره کامپوزیت ترکیبی از بهترین ویژگی‌های چوب و آلومینیوم را در خود دارد تا پنجره ای سطح بالاتر نسبت به پنجره یوپی وی سی ارائه دهد.

پنجره کامپوزیت چیست ؟

این پنجره ها ظاهری جذاب و عایق موثر یک پنجره چوب را درون آن ترکیب میکنند .اما برای ماندگاری از قسمت خارجی و نگهداری راحت تر ،از روکش آلومینیومی استفاده میکنند.یک پنجره بادوام میتواند جذابیت چوب را در داخل خود نشان دهد .

انواع پنجره

پنجره چوبی

پنجره چوبی قدیمی ترین نوع پنجره است . در گذشته به دلیل  دسترسی زیاد به چوب ، در اکثر خانه ها از همین کصالح برای قاب پنجره استفاده میشده است .

پنجره آهنی

امروزه استفاده از پنجره آهنی خیلی کمتر شده است و اگر بخواهیم حساب کنیم مزایای آن به معایبش نمی ارزد . برای اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه مقاله انواع پنجره دعوت میکنیم .

انواع پنجره کامپوزیتی

با پیشرفت تکنولوژی فرایندهای شیمیایی وارد صنعت دروپنجره شدند. پنجره کامپوزیتی ترکیبی از پی وی سی و یوپی وی سی است .

مزایای پنجره کامپوزیتی

ماندگاری

پنجره کامپوزیت از دوام بسیار بالایی برخوردار است و نیاز به نگهداری و مراقبت کمتری نسبت به پنجره های فولادی سنتی دارد .حداقل عمر این پنجره ها 40 سال است .

عاق بندی مناسب

در کشورهای سرد مانند سوئد و کانادا این نوع پنجره از محبوبیت بالایی برخوردار است . خصوصیات عایق داخل چوب به این صورت است که بیشتر گرما را در خود نگه میدارد و خانه را گرم میکند .

تعمیر

درست است که چوب به تعمیر نیاز دارد اما به دلیل قاب های کامپوزیت چوب در قسمت داخلی و نرسیدن هوا به چوب ، تعمیر این پنجره خیلی کم اتفاق می افتد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *