پنجره گیوتین چیست؟

Rate this post

پنجره گیوتین چیست؟

تنوع بسیار زیاد در پنجره ها  باعث شده افراد با هر نوع سلیقه ای به انتخاب پنجره مورد نیاز خود بپردازند. برای بسیاری از افراد شاید سوال باشد که پنجره گیوتین چیست؟ امروزه در معماری های اروپایی یکی از جدید ترین و شکیل ترین پنجره ها، پنجره گیوتینی است که این پنجره ها از نوع کشویی عمودی است، جالب است بدانید نام دیگر این نوع پنجره ،پانارومایی است. شیوه استفاده از آن بسیار جالب است و نظر افراد زیادی را به خود جلب میکند.

شیشه مورد استفاده در پنجره گیوتینی

شیشه پاناروما  از ۲ تیغه شیشه ای مجزا تشکیل شده است.

این نوع شیشه به صورت عمود به بالا و پایین کشیده میشود و زرد نمیشود و به مرور کیفیت خودش را از دست نمی‌دهد.

شیشه های بکار رفته در این نوع پنجره ها، شیشه سکوریت است که در برابر ضربه بسیار مقاوم است و این نوع شیشه از انواع شیشه پنجره است.

روش ساخت

از ترکیب دو یا چند پنجره کشویی درست شده است. این نوع پنجره در یک ریل بالا و پایین میشود. در این نوع پنجره ها مانند پنجره های دیگر از پروفیل،یراق آلات ،شیشه بکار رفته است. این نوع شیشه دارای جک برقی که با ریموت میتواند بالا و پایین شود. قسمت بالایی روی قسمت پایینی قرار میگیرد و همین موضوع باعث بروز ایمنی بیشتری میشود.

پنجره برقی گیوتینی یا پانوراما

سیستم های شیشه ای پانوراما با حرکن عمودی خود باعث شده تا تفاوت زیادی بین خود و شیشه های دیگر به وجود بیاورد.این نوع شیشه ها با طراحی خاص خود نمای بی نظیری را برای افراد رقم میزند.سیستم شیشه های متحرک پانوراما یا گیوتینی با ساختار پویایی خود منظره زیبایی را برای افراد با هر نوع سلیقه خاصی به وجود میاورد.این نوع شیشه قابل استفاده در چهار فصل است و از سیستم حرارتی و عایق صدا برخوردار است.سیستم های این نوع شیشه دارای کنترل از راه دور است که قابل استفاده در رستوران ها و تراس ها و پاسیو و فضای باز است و هنگامی که این شیشه بسته میشود نفوذ آب باران به ساختمان و منزل کاملا غیر ممکن است.

2 دیدگاه در “پنجره گیوتین چیست؟
 • 17 اردیبهشت 1401 at 3:09 ب.ظ
  Permalink

  آیا میشود روی این پنجره ها توری نصب کرد ؟

  Reply
  • 17 اردیبهشت 1401 at 5:49 ب.ظ
   Permalink

   سلام بله

   Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *