پنجره کشویی و مزایای آن

Rate this post

پنجره کشویی و مزایای آن

در این مقاله قصد داریم تا به پنجره کشویی و مزایای آن بپردازیم. قبل از هرچیز لازم است به مزایای کلی پنجره ها اشاره داشته باشیم در واقع پنجره دوجداره مزیت های بیشماری داشته که بسیاری از افراد را مجاب می کند تا اقدام به تعویض یا بازسازی پنجره های قدیمی خود کنند. پنجره های معمولی عایقبندی خوبی نداشته و این امر باعث می شود تا هزینه های مصرف انرژی بالا رفته و دمای محیط نیز به حد متعادل و ثابتی نرسد. همانطور که اشاره شد پنجره های قدیمی عایقبندی خوبی نداشته و به همین منظور هوای محیط بیرون به داخل نفوذ خواهد کرد و دما داخل محیط به راحتی تحت تاثیر دمای محیط بیرون قرار می گیرد.

همانطور که اشاره کردیم پنجره های دوجداره انواع مختلفی داشته . پنجره کشویی یکی از انواع پنجره های دوجداره بوده و مزایایی نیز به نسبت پنجره های دوجداره لولایی یا … داشته که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و در ادامه توضیحاتی در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

ویژگی های ظاهری پنجره های کشویی

پنجره های کشویی دو نوع آلومینیومی و upvc داشته که به هر دو نوع آن خواهیم پرداخت اما قبل از هرچیزی لازم است بگوییم که پنجره های کشویی اغلب انتخاب آن دسته از افرادی می باشد که به دلیل محدود بودن فضا در محیط خود نمی توانند فضایی را به باز و بسته شدن پنجره های لولایی اختصاص دهند. به همین علت روی به استفاده از پنجره های کشویی می آورند که این نوع پنجره ها نیز انواع مختلفی داشته که در بهترین  حالت آنها از بسیاری از پنجره های لولایی مزیت های بهتری دارند و از نظر عایقبندی نیز از کیفیت خوبی برخوردار می باشد.در ادامه شما بیشتر میتوانید به مقایسه پنجره کشویی و لولایی بپردازید.

انواع مدل های پنجره های کشویی

معمولاً این نوع پنجره ها در دو نوع تولید و اجرا می شوند یکی دو لنگه متحرک و دیگری یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک که در ادامه به این دو نوع پنجره کشویی خواهیم پرداخت.

یک لنگه متحرک و یک لنگه ثابت

این نوع پنجره ها همانطور که از اسم آن نیز مشخص است دارای یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک بوده و تنها یکی از لنگه های این نوع پنجره باز و بسته می شود.

پنجره های کشویی دو لنگه متحرک

این نوع پنجره ها نیز همانطور که از اسم آن نیز مشخص است هر دو لنگه قابلیت باز و بسته شدن را داشته و این نوع از پنجره های دوجداره کشویی محبوبیت بیشتری نسبت به مدل یک لنگه ثابت داشته و بیشترین استفاده را دارد. این نوع پنجره ها با توجه به قابلیتی که دارند به شما این امکان را خواهند داد تا در صورت محدود بودن فضای اطراف پنجره از دو لنگه بازشو بتوانید استفاده کنید.

کاربرد پنجره کشویی دولنگه

نکته دیگری که در این بخش از مقاله  لازم است تا به آن بپردازیم کاربرد پنجره های کشویی دو لنگه متحرک می باشد. این نوع پنجره های دو لنگه متحرک معمولاً برای محیط هایی که دارای یک پنجره هستند کاربرد بهتری دارد، چرا که این نوع پنجره ها با توجه به باز و بسته شدن هر  دو لنگه تهویه یا بهتر بگوییم گردش هوای بهتری به نسبت یک لنگه متحرک دارند و همین امر موجب می شود تا از این نوع پنجره ها برای فضا هایی که تنها یک پنجره دارند بیشتر استفاده شود.

کاربرد دیگر پنجره های کشویی دو لنگه متحرک می باشد. این نوع پنجره های دوجداره کشویی که دو لنگه آن نیز متحرک می باشند با توجه به اشغال نکردن فضا و باز و بسته شدن آسان تر معمولاً در آشپزخانه ها بالای سینک یا کابینت استفاده می شوند و در این فضا ها نیز کاربرد های فراوانی دارد.

هرینه پنجره کشویی

هزینه یا قیمت پنجره های دو لنگه متحرک به نسبت پنجره های  یک لنگه متحرک و یک لنگه ثابت کمی بیشتر بوده اما مزیت های بسیار مهم و بیشتری در اختیار کارفرما قرار خواهد داد. همانطور که اشاره کردیم این نوع پنجره های  دو لنگه متحرک فضا و دید بیشتری را در اختیار شما قرار داده و همین امر برای بسیاری از افراد موضوع مهم و حیاتی محسوب می شود. این نوع پنجره های کشویی با توجه به کاربری که دارند به شما این اجازه و امکان را خواهند داد تا ضمن استفاده از حوزه دید بیشتر، گردش هوای بهتری داشته باشید .

پنجره های کشویی آلومینیومی

این نوع پنجره دوجداره آلومینیومی یکی از محبوب ترین نوع پنجره های کشویی در مقایسه با سایر پنجره های دوجداره نظیر upvc بوده و همین امر موجب شده تا استفاده بیشتری از این نوع پنجره های آلومینیومی در بین سازندگان و مشتریان را شاهد باشیم. به صورت کلی این نوع پنجره های دوجداره کارایی آسان تر و روان تری را به نسبت سایر پنجره های دوجداره کشویی داشته و با توجه به جنس و یراق آلاتی که در این نوع پنجره های کشویی استفاده می شود ما شاهد سهولت در باز و بسته شدن و طول عمر بالا این نوع پنجره ها هستیم. همانطور که مستحضر هستید .

پنجره های کشویی upvc

مورد دیگری که در رابطه با پنجره باید به آن توجه داشته باشیم نوع آن است. همانطور که چندین بار به این موضوع اشاره داشتیم پنجره های دوجداره کشویی انواع مختلفی داشته و دو نوع رایج آن آلومینیومی و upvc می باشد. هر دو نوع این پنجره های دوجداره کشویی دارای مزایای منحصر به فرد بود اما دلیل انتخاب نشدن یکی از این پنجره ها و انتخاب شدن دیگری شاید سلیقه و نوع کاربری که مد نظر فرد بوده و انتظاراتی که دارد باشد. به عنوان مثال پنجره های دوجداره کشویی upvc یکی از مزایایی که به نسبت پنجره های دوجداره کشویی آلومینیومی دارد .

معایب پنجره کشویی

یکی از معایبی که این نوع پنجره های دوجداره به همراه دارند عایقبندی ضعیف تر به نسبت سایر پنجره های دوجداره می باشد. این نوع پنجره upvc با توجه به اینکه بر روی یک ریل و با استفاده از غلطک جا به جا می شوند منافذی در این بین باز خواهد ماند که باعث تضعیف عایقبندی خواهد شد. در پنجره های چوبی یا آلومینیومی این منافذ به خوبی پوشانده شده و با استفاده از طراحی و مهندسی خاصی که دارند عایقبندی در آنها به خوبی انجام می شود. البته اگر تاکید بر تهیه پنجره های کشویی از جنس upvc را داشته و در کنار آن عایقبندی نیز برای شما اهمیت دارد می توانید به جای پنجره های دوحالته کشویی upvc از پنجره های تک حالته یا فولکس واگنی استفاده کنید.

راهکار افزایش میزان عایقبندی پنجره

مورد دیگری که در رابطه با عایقبندی پنجره های کشویی upvc باید به آن توجه داشته باشید راهکار هایی می باشد که با استفاده از آنها می توانید میزان عایقبندی پنجره های دوجداره کشویی خود را تا حدی افزایش دهید و آنرا کمی ارتقا ببخشید. استفاده از نوار های مخصوص عایقبندی و استفاده از درزگیر های مویی یا به صورت کلی انجام هوابندی پنجره ها می تواند تا میزان قابل توجهی عایقبندی رابهبود ببخشد. استفاده از این راهکار ها در صورتی که درست نصب و انجام شوند عایقبندی پنجره ها را افزایش خواهند داد که برای استفاده از درزگیر ها باید آن ها را بین فریم و لنگه متصل و نصب نمود تا عایقبندی به صورت کامل و مناسب نصب شود تا تاثیر خود را بر پنجره ها داشته باشد.

پنجره های دوجداره کشویی آلومینیومی برای چه محیط و مکان هایی مناسب می باشد؟

در این بخش از مقاله پنجره  های کشویی و مزایای آن  لازم است تا به این سوال رایج یعنی پنجره های دوجداره کشویی آلومینیومی برای چه محیط و مکان هایی مناسب می باشد؟ بپردازیم و توضیحاتی در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در رابطه با این موضوع باید به مواردی توجه داشته باشید به عنوان مثال پنجره های  آلومینیومی برای مناطقی با آب و هوای خشک، مرطوب و همراه با گرد و غبار در صورتی که ترمال بریک یا به اصطلاح  تقویت شده نباشد گزینه ای مناسب برای محل مورد نظر شما با توجه به این ویژگی هایی که به آن توجه کردیم نخواهد بود.

باز و بسته شدن راحت

اما یکی از مزیت هایی که این نوع پنجره های دوجداره کشویی آلومینیومی به همراه دارند باز و بسته شدن راحت و بی دردسر آن ها می باشد اما توجه داشته باشید برای باز و بسته کردن بیش از حد به دلیل وزن بالاتر به نسبت پروفیل های کشویی upvc مناسب نخواهد بود. اما آسانی و سهولت باز و بسته شدن این نوع پنجره ها برای محیط هایی که شرایط آب و هوایی معتدلی دارد نیز مناسب بوده و گزینه ای مناسب  برای گردش و هوا و تهویه شمار می رود.

ظاهر شیک و زیبا

موردی بعدی که لازم است در رابطه با این نوع پروفیل های آلومنیومی به آن توجه داشته باشید ظاهر شیک و زیبای آنها می باشد. علاوه بر بحث ظاهر این نوع پروفیل ها تنوع رنگ نیز در این نوع پروفیل ها وجود داشته و همین امر می تواند به شما این امکان را بدهد که با دکوراسیون منزل یا محیطی که قرار است این نوع پروفیل پنجره دوجداره در آن نصب شود ست شده و با توجه به تم رنگی محیط رنگ فریم این نوع پروفیل ها را انتخاب کنید.

یراق آلات فولکس واگنی

در واقع یراق آلات فولکس واگنی با توجه به طراحی که دارند به شما این امکان را خواهد داد تا ضمن عملکرد و سهولت در باز و بسته شدن، عایقبندی بسیار خوبی را به همراه داشته باشند. این نوع یراق آلات قیمت بالاتری به نسبت سایر مدل های دیگر دارند اما توجه داشته باشید که هزینه ای که برای این نوع پروفیل پنجره دوجدار می پردازید ارزشش را دارد، چرا که ضمن مهیا شدن مواردی که به آنها اشاره شد طول عمر بالاتری نیز برای شما به همراه خواهند داشت. در واقع به جای هزینه های اضافی و مکرر با پرداخت یکبار هزینه جنس و متریال مناسبی را تهیه خواهید کرد که کیفیت بالا و عملکرد خوبی دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.