پنجره چوبی

Rate this post

پنجره چوبی

از گذشته چوب بسیار پرکاربرد بوده است و در بیشتر اوقات از چوب در ساخت درب – آلاچیق – پنجره – میز و صندلی و … استفاده میکردند . در این مقاله به مطالعه برخی از کارایی ها و ویژگی های چوب در ساخت پنجره های چوبی خواهیم پرداخت.

نمای ساختمان

پنجره های چوبی یکی از کاربردترین وسیله برای نمای داخلی و خارجی پنجره است زیرا از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است و چه در نمای داخلی و چه نمای خارجی بسیار زیبایی به ساختمان میدهد . استفاده از پنجره چوبی در ساختمان ها بیشتر برای ورود نور طبیعی و تهویه هوای مناسب طبیعی صورت میگیرد

پنجره  دوجداره

پنجره های چوبی در گذشته از کیفیت بالایی برخوردار نبودند و در برابر عایق صوتی و حرارتی مقاوم نبودند ولی امروزه با وجود به روز شدن روزافزون تکنولوژی با ساخت پنجره های دوجداره و سه جداره چوبی توانسته اند بسیار با کیفیت پنجره را تولید کنند . پنجره های چوبی به عنوان یکی از مناسب ترین نوع پنجره هستند و این نوع پنجره ها از برخی ویژگی ها برخوردارند مانند : عایق حرارتی مناسب – عایق صوتی مناسب – دوستدار محیط زیست هستند . د ر ادامه به صورت دقیقر تر به ویژگی های موجود در این مقاله میپردازیم.

شما عزیزان را به مطالعه مقاله عوامل تاثیر گذار در عایق حرارتی پنجره‌ دعوت میکنیم .

پنجره های چوبی سنتی

در گذشته در برخی از شهرهای کاشان و یزد بسیاری از خانه ها با پنجره های چوبی ساخته شده اند . این نوع پنجره ها به صورت عمودی هستند و با یک تکه چوب به صورت اهرم باز میشود .

مزایای پنجره  های چوبی دوجداره

عایق بندی مناسب در برابر حرارت

عایق بندی بهینه  در برابر نفوذ آب

دوستدار طبیعت و محیط زیست

نگهداری انرژی و هدرندادن انرژی

قابلیت شستشو

رنگ طبیعی چوب باعث میشود تا رنگ مصنوعی به کار گرفته نشود

سخن پایانی

در این مقاله به برخی از ویژگی پنجره  های چوبی پرداختیم و از ویژگی ها و مزایای این نوع پنجره صحبت کردیم و همه ما میدانیم که بسیار پرکاربرد است و زیبایی منحصر به فردی به نمای ساختمان میدهد فقط این نوع پنجره معایب کوچکی دارد ، در گذرزمان چوب  پوسیده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *