پنجره خورشیدی

Rate this post

پنجره خورشیدی

امروزه دانشمندان با تحقیقاتی که انجام دادند، متوجه ساخت پنجره هایی که امکان جمع آوری نور خورشید را دارد ، شده اند.
در ساختمان ها و منازل وجود پنجره برای نوردهی بسیار مهم است . با کمک پنجره  خورشیدی میتوان انرژی گرمایشی و سرمایشی را تامین کرد .

ساختمان های تمام شیشه

تعداد ساختمان های شیشه ای بسیار است و به چشم میخورد ، در این ساختمان ها از شیشه هایی که روکش آنها از مادون قرمز و نور مرئی ساخته شده است ، استفاده میشود تا گرمای زیاد را به داخل ساختمان وارد نکند، به جای استفاده از این نوع شیشه ها بهتر است از شیشه شفاف خورشیدی استفاده کنند تا هم نوردهی ساختمان بالا باشد هم از طریق این پنجره انرژی ساختمان تامین شود .

مزایای پنجره کنترل دما

در حال حاضر در آلمان برای کانتینر های مخصوص ،شیشه های سیال را آزمایش میکنند ، به دلیل وجود سیال در این نوع شیشه ها میشود آنها را رنگ کرد.انجام این آزمایش در آب ‌و هوای مختلف انجام میشود تا ببینند چقدر از انرژی گرمایشی و سرمایشی محیط را میتواند تامین کند .

مزایای انرژی خورشیدی

کاهش هزینه برق : با نور خورشید و استفاده از آن برای تامین برق شخصیتان از کاهش هزینه برق برخوردارید.
نامحدود بودن انرژی : مهم ترین عامل تجدید پذیری و نامحدودی انرژی مورد استفاده از این نوع پنجره ها است.
هزینه نگهداری پایین : تنها چیزی که شما باید حواستان را خیلی جمع کنید تمیز نگه داشتن این نوع شیشه ها است که با توجه به جو آب و هوایی هر منطقه مدت زمان تمیزی باهم فرق دارد .

در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله نظافت پنجره دوجداره Upvc دعوت میکنیم.

 معایب انرژی  خورشیدی

هزینه بالای نصب : هزینه اولیه برای نصب شیشه های خورشیدی بسیار بالا است .
وابستگی آب و هوایی : در روز های ابری امکان تامین انرژی گرمایشی و سرمایشی بسیار کمتر از روزهای آفتابی است پس روز های ابری میتواند مشکل ساز شود .
هزینه بالا باطری : برای ذخیره سازی انرژی هنگام روز و استفاده از آن انرژی در هنگام شب به باطری مخصوص این نوع پنجره ها نیازمند هستند هزینه اولیه برای خریداری باطری بالا است و اگر هر زمانی به مشکل برخورد و به تعویض نیاز داشته باشد ، از هزینه بالایی برخوردار است.

برای اطلاعات بیشتر راجب نما و کارایی شیشه در ساختمان ها به مطالعه مقاله طراحی و نصب پنجره دوجداره در ساختمان های نوساز با رعایت مقررات شهرداری میپردازیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *