پنجره آلومینیوم ترمال بریک چیست ؟

5/5 - (2 امتیاز)

آلومینیوم ترمال بریک یکی از بهترین، لوکس ترین و مقاوم ترین نوع پنجره به کار رفته در صنعت ساختمان می باشد. در این مقاله از تارادیس که تولید کننده ی پنجره های دوجداره ی آلومینیومی و UPVC است، به بررسی تخصصی پروفیل های ترمال بریک خواهیم پرداخت.

مشاوره و بازدید رایگان

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

آشنایی بیشتر با پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک

آلومینیوم به علت ارزش ذاتی، از ابتدای ساخت و ساز ها در دنیا مورد توجه و استقبال بوده است. اما به دلیل خاصیت رسانایی فلز آلومینیوم، استفاده از پنجره با این نوع پروفیل، ایزولاسیون صد در صدی جهت صرفه جویی در صوت و حرارت را به مصرف کننده نخواهد داد.

خبر خوب آنکه، این نقصان با کمک شرکت های تولید کننده پروفیل پنجره رفع گردیده است. بدین صورت که ما بین دو لایه آلومینیوم، توسط تیغه جداکننده از جنس پلی آمید، جدا می شود.

که همین امر اتلاف انرژی در پنجره را در یک ساختمان از 24% به کمتر از 3% کاهش خواهد داد.

در حقیقت لایه ی پلی آمید مانع از انتقال حرارت و صوت بین دو جداره ی بیرونی و درونی آلومینیوم می گردد.  در نتیجه آلومینیوم ترمال بریک را می توان به عنوان نمونه ای بارز از پنجره های عایق در ساختمان معرفی کرد.

مزایای پنجره های آلومینیوم ترمال بریک

  1. کیفیت فوق العاده ی این پنجره ها
  2. ایزولاسیون بسیار بالا نسبت به پنجره های آهنی و آلومینیومی ساده
  3. ارزش ذاتی فلز آلومینیوم حتی پس از عملیات تخریب یک ساختمان
  4. قابلیت استفاده در ابعاد بسیار بزرگ
  5. مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی

معایب پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک

  1. قیمت بالای پنجره های آلومینیوم به علت گران بودن شمش آلومینیوم نسبت به upvc و آهن
  2. زمان بر بودن تولید، اجرا و نصب به نسبت پنجره های مشابه
  3. محدودیت تولید در رنگ آنادایز بنا به سلیقه مشتری

پروفیل پنجره آلومینیومی ترماک بریک

گفتنی است، در بررسی پنجره های ساخته شده با آلومینیوم ترمال بریک، ذکر چند نکته بسیار حائز اهمیت است:

ایزولاسیون

اول آنکه، جهت ایزولاسیون قسمت خارجی و داخلی آلومینیوم حتما باید از پلی آمید استفاده گردد و به هیچ عنوان pvc، پلاستیک، مواد ضایعاتی گرانولی و مواردی از این قبیل به کار گرفته نشود.

دوم آنکه، حتما سیستم اتصال آلومینیوم به پلی آمید از نوع پرسی استاندارد باشد و از نوع دوختی استفاده نشود. چراکه نوع اتصال دوختی در اثر تغییرات ناگهانی دما و اختلاف دمای محیط بیرون و درون پنجره دچار مشکل می گردد (به علت جدا شدن تیغه جدا کننده از آلومینیوم).

پروفیل استاندارد

در نهایت به این نکته دقت شود که از پروفیل با آنادایز استاندارد حداقل 8 تا 10 میکرون ضخامت استفاده گردد. و مهم تر از همه، تولید کننده ای انتخاب شود که با سابقه ای درخشان و سیستم تولید بسیار پیشرفته اقدام به تولید این محصول نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.