پنجره آلومینیومی نرمال

4.8/5 - (6 امتیاز)

پنجره نرمال نوعی از پنجره های آلومینیومی است که هیچ نوع لایه داخلی و اتصالاتی مبنی بر عایق شدن پروفیل های فریم و چهارچوب در آن استفاده نشده است. این نوع پروفیل ها به نام نانترمال (Non Thermal) شناخته می شوند. پروفیل های نرمال صرفا آلومینیوم است که به عنوان متریال مصرفی در پروفیل اصلی آن معرفی می شود.

فلز آلومینیوم

فلز آلومینیوم یکی از رایج ترین متریال های مصرفی در ساخت پروفیل های درب و پنجره از گذشته تا به امروز است. و در واقع می توان از آن به عنوان اولین جایگزین برای درب و پنجره‌ های غیرآهنی یاد کرد. که این فلز به دلیل ارزش ذاتی فلز آلومینیوم و محاسن بالا مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

پنجره دوجداره آلومینیوم نرمال

پنچره های آلومینیوم نرمال به دلیل ماهیت رسانایی این فلز، در مواجه با پروفیل های UPVC و پنجره آلومینیومی ترمال بریک (پنجره های آلومینیومی با تیغه جدا کننده پلی آمیدی) از عایق صوت و حرارتی ضعیف تر و انتقال گرمایی بالاتری برخوردار می باشند. و علی رغم بهره گیری از شیشه های دوجداره و یا سه جداره، به دلیل جنس بدنه ی پنجره عایق مطلوبی را به ویژه در مناطقی با شرایط آب و هوایی سخت به مصرف کننده ارائه نخواهد داد.

مزایای پروفیل آلومینیوم نرمال

  • دوام و طول عمر بالا فلز آلومینیوم نسبت به سایر متریال ها
  • مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و ساییدگی
  • ظاهر مدرن و زیبا
  • هزینه تعمیر و نگهداری اندک
  • سبک وزن در عین حال مستحکم
  • تنوع رنگ آلومینیوم آنادایز در پنجره های نرمال و ماندگاری رنگ و عدم رنگ پریدگی به دلیل کروماته (زیرسازی رنگ)
  • امکان ساخت اشکال نامنظم و منحنی بدون هیچگونه محدودیت

حتما بخوانید :  پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

معایب پنجره های آلومینیوم نرمال

  • رسانای قوی صوت و حرارت
  • اتلاف انرژی و هدر رفت حرارت از داخل به خارج ساختمان
  • قیمت بالاتر نسبت به پنجره هایی با متریال آهن یا upvc

۴ نکته ی مهم در ساخت پنجره دوجداره با آلومینیوم نرمال

گفتنی است، در بررسی پنجره های ساخته شده با آلومینیوم نرمال، ذکر چند نکته بسیار حائز اهمیت است:

نکته نخست آنکه، پس از اتمام فرایند تولید پروفیل آلومینیومی نرمال، به کارگیری یراق آلات و ادوات استاندارد در این پنجره، ساخت و مونتاژ آن بسیار مهم است. بهره مندی از نیروی کار حرفه ای و متخصص، استفاده از ماشین آلات منطبق بر استاندارد روز دنیا و نوع پروسه تولید می تواند تضمینی برای ساخت یک پنجره آلومینیومی نرمال با کیفیت باشد.

دومین نکته، بحث نوع شمش یا بیلت مصرفی در پنجره آلومینیومی نرمال است که طبق استاندارد می بایست از شمش با گرید ۶۰۶۳ استفاده شود. استفاده از شمش غیراستاندارد و ضایعاتی باعث کاهش مقاومت این نوع پنجره شده و در نتیجه با گذشت زمان و بر اثر فشارهای وارده، عایق بندی و کاهش ضریب انرژی مطلوب آن از بین خواهد رفت.

سوم آنکه، استفاده از دستگاه پانچ، به عنوان بهترین روش برای ایجاد اتصال کنج در زوایای پنجره شناخته شده است که این شیوه اتصالاتی به مراتب تمیز تر را به مصرف کننده ارائه می دهد و مقاومت پنجره در برابر فشار های وارده را بیشتر می کند.

و در آخر از این نکته نباید غافل شد که با وجود اهمیت بالای استفاده از مواد مصرفی با کیفیت و تولید استاندارد، انجام صحیح این روند تنها با نصب استاندارد توسط تیم نصابان متخصص و متعهد امکان پذیر می باشد. حمل اصولی، تراز کردن پنجره ها، رگلاژ مناسب و آب بندی پنجره و… از وظایف گروه نصب خواهد بود که این امر در مجموعه تارادیس توسط افرادی کاربلد و حرفه ای انجام می پذیرد.

مشاوره و بازدید رایگان

در تارادیس، جزئیات تفاوت ها را میسازد !

تارادیس تولید کننده انواع پنجره دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی ، با بیش از ۱۵ سال سابقه است. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.