هر آنچه درباره گالوانیزه باید بدانید

Rate this post

گالوانیزه و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید:

گالوانیزه در واقع یکی از اصلی‌ترین اجزای درب و پنجره دوجداره upvc محسوب شده و نقش بسیار مهمی در استحکام و طول عمر پنجره‌های دوجداره دارد. گالوانیزه مقاومت پنجره را در برابر ضربه، افتادگی لنگه و … تا حد بالایی افزایش می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌هایی از قبیل نمایندگی ویستابست، وین تک و نمایندگی هافمن از نزدیک جنس و نوع پروفیل‌های پنجره دوجداره upvc را مشاهده کرده و در صورت نیاز با متخصصانی که در نمایندگی حضور دارند مشورت کرده و با توجه به پیشنهادات و نکته‌هایی که خدمت شما گفته می‌شود، بسته به شرایط پروفیل درب یا پنجره دوجداره خود را انتخاب کنید.

کاربرد گالوانیزه در درب و پنجره دوجداره:

گالوانیزه همانطور که اشاره کردیم در بالا بردن مقاومت درب و پنجره‌های دوجداره upvc بسیار موثر بوده و عدم به کار بردن گالوانیزه در پروفیل یا با کیفیت نبودن آن شکستگی و مشکلاتی از قبیل افتادگی، تغییر شکل و فرم را به همراه خواهد داشت. پروفیل‌های پنجره‌های دوجداره با یکدیگر متفاوت بوده و به همین علت محل قرار‌گیری گالوانیزه در آنها متفاوت می‌باشد. داخل پروفیل در قسمت مرکزی حفره‌ای وجود داشته که محل قرار‌گیری گالوانیزه می‌باشد.

قطعات و اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره دوجداره

تمامی قطعات و اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره‌های دوجداره upvc به گالوانیزه پیچ و محکم میشود در نتیجه اگر گالوانیزه داخل پروفیل وجود نداشته باشد یا گالوانیزه به کار رفته در پروفیل از کیفیت پایینی برخوردار باشد، ضمن افتدگی، شکستگی یا تغییر فرم بقیه اجزا نظیر لولا، کانکتور و … که به گالوانیزه پیچ می‌شوند و در نهایت محل اتصال مولیون نیز دچار مشکل می‌شود. به همین علت است که می‌گوییم گالوانیزه یکی از اصلی‌ترین اجزا و به طور کلی اسکلت پنجره‌ها محسوب می‌شود.

استاندارد‌هایی که در رابطه با گالوانیزه باید به آن توجه داشت:

قبل از اینکه بخواهیم به استاندارد‌ها بپردازیم باید به این موضوع اشاره کنیم، ضخامت محل قرار‌گیری گالوانیزه در هر برند متفاوت است به عنوان مثال در پروفیل‌های upvc نمایندگی وین تک محل قرار‌گیری گالوانیزه به شکلی تعبیه شده که گالوانیزه تقویت شده با ضخامت 1.25 میلیمتر در آن جای بگیرد در برند‌های دیگر نظیر هافمن و ویستابست نیز ضخامت متفاوت می‌باشد.و اما استاندارد‌های مربوط به گالوانیزه، بدیهی است ضخامت کم  موجب استحکام پایین و اسکلت بندی عیف در مقابل فشار‌های خارجی خواهد شد از این رو برای داشتن کیفیت بالاتر و استحکام بیشتر از ضخامت معین و یکپارچه استفاده می‌شود . شما را به مطالعه مقاله استاندارد های لازم پنجره دوجداره دعوت میکنیم.

چگونگی تولید :

همانطور که می‌دانید گالوانیزه از جنس فلز بوده و در واقع از ورقه‌ی فلز با روکش زینک استفاده می‌شود که این دو به هیچ عنوان از هم جدا نشده و ترکیب به صورت یکدست با کیفیت بالا شکل داده می‌شود در فرایند شکل دادن به ورقه‌های آهن همراه با روکش زینک با توجه به نوع پروفیل upvc پنجره‌های دوجداره، گالوانیزه به صورت u شکل و مربعی شکل داده می‌شود همانطور که اشاره داشتیم برخی کارخانه‌های تولید گالوانیزه به صورت اختصاصی تنها برای یک برند گالوانیزه تولید میکنند.

در ادامه شما مخاطب عزیز رو به مطالعه مقاله توری پنجره دوجداره و بازسازی پنجره قدیمی دعوت میکنیم.

5 دیدگاه در “هر آنچه درباره گالوانیزه باید بدانید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.