مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC

4.5/5 - (2 امتیاز)

این دو نوع پنجره هر دو ویژگی‌های مثبت و مهمی را در خود جای داده اند و باعث می‌شود تا بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی خود یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود را دارند از یکی از این نوع پنجره‌های دوجداره استفاده کنند. همانطور که اشاره کردیم پنجره‌های دوجداره upvc همانند پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک انتخاب خوبی برای شما محسوب می‌شوند اما باید توجه داشته باشید که شرایط محیط زندگیتان با کدام پروفیل سازگاری بهتری دارد.مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc را خواهیم داشت تا اطلاعاتی را جهت بالا بردن سطح آگاهی و شناخت شما از این دو نوع پروفیل در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط جوی

یکی از عواملی که می‌تواند در انتخاب پروفیل مورد نظرتان تاثیرگذار باشد انتخاب پروفیلی است که با شرایط جوی یا بهتر بگوییم آب و هوای محیط پیرامون محل مورد نظر شما سازگار باشد.

در رابطه با پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک باید گفت که این نوع پروفیل را می‌توان برای مناطق گرم و خشک استفاده کرد و از نظر طول عمر می‌توان در شرایطی که به آن اشاره کردیم بر روی این نوع پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک حساب کرد به دلیل پوشیده شدن برخی از این نوع پروفیل‌ها با ماده‌ای مخصوص، در مقابل انواع شرایط جوی اعم از رطوبت، گرما و گرد و خاک و …. مقاومت خوبی دارند.

عایق بندی

مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc در زمینه عایقبندی تقریباً نتیجه‌ای مشابه را به همراه دارد. اما نکاتی در این زمینه وجود دارد که باید به آنها توجه داشت و با توجه به این نکات در شرایطی مشخص پنجره‌های دوجداره upvc می‌توانند از پنجره‌های ترمال بریک کمی عملکرد بهتری را به همراه داشته باشد.

علت این موضوع می‌تواند عایق بودن قوی‌تر پنجره‌های upvc می باشد چرا که این نوع پنجره‌ها با توجه به جنس و موادی که در آنها به کار رفته است از نظر عایقبندی جزء پنجره‌های مناسب محسوب می‌شود. در زمینه عایقبندی پنجره‌های ترمال بریک باید به این نکته توجه داشت که در آن حتماً از پلی آمید استفاده شود.

قیمت مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC

اگر بخواهیم پنجره ترمال بریک و upvc را در زمینه قیمت بررسی کنیم باید بگوییم که در این قسمت برتری از نظر قیمت پایین‌تر و کیفیت مطلوب به پنجره‌های دوجداره upvc خواهد رسید. برند‌های معتبر نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش، آکپا و ویتانوا و … در زمینه پنجره‌های دوجداره upvc می‌توانند از نظر قیمت و کیفیت خیال کارفرما را به صورت کامل راحت کنند. برند‌هایی که از آنها نام برده شد کیفیت و ضمانت اصالت محصول را داشته و از این رو می‌توان با خیال راحت و با پرداخت هزینه‌ای معقول از پنجره‌های دوجداره upvc با کیفیتی استفاده کرد.

رنگ بندی و طرح روی پروفیل

مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc در زمینه رنگ بندی و طرح روی پروفیل را می‌توان به این شکل توصیف نمود که پنجره‌های ترمال بریک معمولاً رنگ‌های ثابت و مشخصی داشته در صورتی که پنجره‌های دوجداره upvc دارای رنگ بندی و طرح‌های مختلفی می‌باشند. پنجره‌های دوجداره upvc دارای رنگ بندی و طرح‌های متنوع بوده اما رنگی که در بین مصرف کنندگان بیشترین استفاده را دارد، رنگ سفید می‌باشد. ناگفته نماند اگر از برند‌های متفرقه استفاده می‌کنید بهتر است برای مناطق گرم و خشکی که از تابش مستقیم خورشید برخوردار هستند از طرح‌هایی مانند طرح چوب و … برای پروفیل‌های خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *