مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC

4.7/5 - (3 امتیاز)

این دو نوع پنجره هر دو ویژگی‌های مثبت و مهمی دارند که سبب می گردد. بسیاری از افرادی که قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی خود یا تعویض آنها را دارند، از یکی از این نوع پنجره‌ های دوجداره استفاده کنند. پنجره‌ های دوجداره UPVC همانند پنجره‌ های آلومینیومی ترمال بریک در همه حال انتخاب خوبی محسوب می‌ شوند. اما باید توجه داشته باشید که شرایط محیط زندگیتان با کدام پروفیل سازگاری بهتری دارد.در این خصوص در ادامه مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC را خواهیم داشت. تا اطلاعاتی را جهت بالا بردن سطح آگاهی و شناخت شما از این دو نوع پروفیل در اختیار شما قرار دهیم.

مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc

شرایط جوی

یکی از عواملی که می‌تواند در انتخاب پروفیل مورد نظرتان تاثیرگذار باشد، انتخاب نوع و برندی است. که با شرایط جوی یا بهتر بگوییم آب و هوای محیط پیرامون بنای مورد نظر شما سازگار باشد.

در رابطه با پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک باید گفت که این نوع پروفیل را می‌توان برای مناطق گرم و خشک استفاده کرد و از نظر طول عمر نیز در این شرایط می‌ توان بر روی این نوع پروفیل‌ های ترمال بریک حساب کرد.

به دلیل پوشیده شدن برخی از این نوع پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک با ماده‌ای مخصوص، در مقابل انواع شرایط جوی اعم از رطوبت، گرما و گرد و خاک و …. مقاومت خوبی دارند.

عایق بندی

مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC در زمینه عایقبندی تقریباً نتیجه‌ای مشابه را به همراه دارد. اما نکاتی در این زمینه وجود دارد که باید به آنها توجه داشت. با توجه به این نکات در شرایطی مشخص پنجره‌ های دوجداره UPVC می‌توانند از پنجره‌های ترمال بریک کمی عملکرد بهتری را به همراه داشته باشد.

مقایسه پنجره های یو پی وی سی و ترمال بریک

علت این موضوع می‌ تواند عایق بودن قوی‌ تر پنجره‌های upvc می باشد. چرا که این نوع پنجره‌ها با توجه به جنس و موادی که در آنها به کار رفته است از نظر عایقبندی جزو پنجره‌ های مناسب و مطلوب محسوب می‌ شوند. در زمینه عایقبندی پنجره‌ های ترمال بریک باید به این نکته توجه داشت که در ساخت آنها حتماً از پلی آمید استفاده شده باشد تا عایق مطلوبی در برابر انتقال حرارت تشکیل دهد.

مقایسه قیمت پنجره ترمال بریک و UPVC

اگر بخواهیم پنجره ترمال بریک و UPVC را در زمینه قیمت بررسی کنیم.، باید بگوییم که در این قسمت برتری از نظر قیمت پایین‌ تر و کیفیت مطلوب به پنجره‌ های دوجداره UPVC خواهد رسید.

برند‌های معتبر نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش، آکپا و ویتانوا و … در زمینه تولید پنجره‌ های دوجداره UPVC می‌توانند. از نظر قیمت و کیفیت خیال کارفرما را به صورت کامل راحت کنند.

این برندهای نام آشنا و معتبر کیفیت و ضمانت اصالت محصول را دارند. از این رو می‌ توان با آرامش خاطر و با پرداخت هزینه‌ ای معقول از پنجره‌ های دوجداره UPVC با کیفیت همراه با دوام بالا بهره مند شد.

تفاوت های پنجره های UPVC و ترمال بریک

مقایسه رنگبندی و طرح روی پروفیل

این مقایسه در زمینه رنگ بندی و طرح روی پروفیل را می‌توان به این شکل توصیف نمود که پنجره‌ های ترمال بریک معمولاً رنگ‌های ثابت و مشخصی دارند. در صورتی که پنجره‌های دوجداره UPVC دارای رنگ بندی و طرح‌ های مختلفی می‌باشند.

همچنین پنجره‌ های دوجداره upvc دارای رنگ بندی و طرح‌های متنوع می باشند. اما رنگی که در بین مصرف کنندگان بیشترین استفاده را دارد، رنگ سفید می‌باشد. ناگفته نماند اگر از برند‌های متفرقه استفاده می‌کنید بهتر است برای مناطق گرم و خشکی که از تابش مستقیم خورشید برخوردار هستند. از طرح‌هایی مانند طرح چوب و … برای پروفیل‌ های خود استفاده نمائید.


سوالات متداول

  • تاثیر تیغه پلی آمید در عایق بندی پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک چقدر است؟
    با توجه به اینکه فلز آلومینیوم به تنهایی عایق خوبی برای عدم انتقال سرما و گرما نمی باشد. استفاده از تیغه پلی آمید در بین پروفیل ارتباط دو جدار بیرنی و داخلی را قطع می نماید. این امر تا حدی موثر و مفید است که پنجره های آلومینیوم ترمال بریک را در برابر سرما و گرما بخوبی عایق بندی می نماید.
  • در ساخت پنجره با ابعاد برزگتر و یا طبقات بالای ساختمان که فشار بیشتر است کدام نوع پروفیل مناسب تر است؟
    در این گونه پنجره ها استفاده از پروفیل upvc استاتیکی ویستابست گزینه مناسبی می باشد. اما در شرایطی که نیاز به مقاومت بیشتری در برابر فشار هوا به خصوص در پنجره های بزرگ در طبقات مرتفع بنا می باشد، پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک به دلیل مقاومت بیشتر، گزینه مناسب تری به شمار می روند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *