علت بسته نشدن پنجره دوجداره

Rate this post

علت بسته نشدن پنجره دوجداره

هر وسیله ای احتیاج به نگهداری دارد،پنجره دوجداره از این قاعده مستثنا نیست.یکی از مسائلی که پیش می آید ، باز و بسته نشدن پنجره دوجداره است. بسیاری از درب و پنجره های دوجداره بعد از مدتی در صورت عدم رعایت استانداردها در کوتاه مدت حدود یکسال و در صورت رعایت استاندارد در بلند مدت حدود 6 سال دچار افتادگی میشود. علت بسته نشدن پنجره دوجداره به دلایل مختلفی میتواند مربوط باشد که گاهی برخی از این دلایل بسیار ساده است در ادامه بیشتر به علت های آن میپردازیم.

علائم بسته نشدن پنجره

بسته نشدن پنجره در اثر بهم خوردن رگلاژ پنجره

گاهی باز ماندن پنجره در مدت طولانی باعث میشود لنگه بازشو از رگلاژ خارج شده باشد و در هنگام بسته شدن پنجره گیر کند و خوب بسته نشود. در این هنگام باید به فکر تعمیر پنجره دوجداره خود باشید و به رگلاژ کردن پنجره دوجداره خود بپردازید.

پایین بودن کیفیت لولاها

هر چه متریالی که برای تولید پنجره دوجداره بکار برده است از کیفیت پایین تری باشد ، مشکلات بیشتری رخ میدهد. لولاها یکی از اجزای پنجره ها هستند که باید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد. لولاها وظیفه برعهده گرفتن وزن قسمت بازشوی پنجره را دارند. در این صورت اگر این قسمت از کیفیت خوبی برخوردار نباشد بعد از مدتی پنجره به خوبی باز و بسته نمیشود.

گرم و سرد شدن پروفیل پنجره

انبساط و انقباض پروفیل نیز می تواند یک علت بسته نشدن پنجره دوجداره باشد که اغلب با تغییر فصل گرم یا سرد شدن هوا ایجاد میشود.

خم شدن لولاها

لولا عامل اصلی حرکت هر لنگه است . استفاده از لولاهای با کیفیت که بتواند در فصل سرما و گرما مقاومت خود را حفظ کند و دچار شکستگی و یا ترک نشود، الزامی است.

سخن پایانی

تعمیرکار برای هر مشکلی یک راه حل دارد که در بحث بسته نشدن پنجره های دوجداره استفاده از زیر شیشه ها نیر کارساز است.به صورت کلی برای مشکل بسته نشدن درب و پنجره حتما از نیروهای متخصص مشورت بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *