شیشه فلوت چیست ؟

Rate this post

شیشه فلوت چیست ؟

شیشه بدون موج و کاملا صاف به شیشه فلوت معروف است.فلوت به معنای شناور است و به این دلیل این نام را برایش انتخاب کردند که در فرایند تولید این نوع شیشه ها به حالت شناوری تبدیل میشوند.در ادامه برای اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه مقاله انواع شیشه پنجره دعوت می‌نماییم.جالب است بدانید شیشه های فلوت به شیشه هام خام یا شیشه سکوریت نشده شناخته شده است. شیشه فلوت چیست ؟این نوع شیشه جز اولین شیشه هایی است که با شیشه های معمولی و خام تفاوت های دارد و همچنین ضخامت بیشتری دارد و در ابعاد و ضخامت های متنوعی ساخته شده است.

فرایند تولید شیشه فلوت

به صورت کلی این نوع شیشه ها در سه روش :کششی،نورد،روش شناوری تولید میشود.در حال حاضر روش شناور مورد توجه واقع شده است.در روش شناور از فلوت که یک ورقه شیشه است توسط ریختن شیشه مذاب شناور بر روی بستر فلز مذاب قلع میشود.سرب و انواع فلزات دیگر دارای گرانروی خاص و ارزان تر از بقیه فلزات هستند‌.دی اکسید قلع در مراحل تولید به رسوب شیشه تبدیل میشود.با کنترل تعادل نیروهای کششی سطحی شیشه و صاف بودن آن تولید میگردد.

تفاوت شیشه ساده و فلوت چیست ؟

تفاوت مواد تشکیل دهنده در شیشه ها
شیشه ساده از موادی مانند پودر سنگ،مواد خام، پتاسیم و فسیل و… ساخته شده است و فلوت از ماسه های دریایی،خاکستر سودا،پودر ماسه و … ساخته شده است.

کیفیت شیشه ها

شیشه ساده شکننده است و شفافیت زیادی ندارد و تحت تاثیر باران رنگ خود را از دست میدهد.شیشه فلوت ضخامت بیشتری دارد و دارای دو سطح صاف شیشه است.در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله تاریخچه شیشه رنگی دعوت مینماییم.

2 دیدگاه در “شیشه فلوت چیست ؟
 • 29 فروردین 1401 at 2:41 ب.ظ
  Permalink

  مجموعه شما کار درب و پنجره ویلا منو انجام دادن ممنونم از شما و تیم حرفه ای شما

  Reply
  • 17 اردیبهشت 1401 at 6:00 ب.ظ
   Permalink

   سلام رضایت شما باعث افتخار ماست.

   Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *