شیشه دکوراتیو چیست؟

Rate this post

شیشه دکوراتیو چیست؟

در حالت کلی میتوان گفت دکوراتیو نوعی معماری داخلی است که با ایجاد یکسری تغییرات در دکوراسیون داخلی ، فضایی زیبا و کاربردی را به وجود می آورد. شیشه دکوراتیو تزئینی به خاطر ایجاد طرح ، الگو ، بافت، رنگ و حتی مان بودن برای استفاده در مکان های مشخص و خاص  ساخته میشوند. بنابراین میتوان شیشه دکوراتیو را اینگونه بیان کرد : به هر شیشه ای که بافت و طرح و رنگی دارد که می توان در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از آن استفاده کرد ، شیشه دکوراتیو می گویند.برای اطلاعات بیشتر میتوانید راجب انواع شیشه پنجره مطالعه فرمایید.

شیشه دکوراتیو در جنس های مختلف وجود دارد

شیشه لمینیت رنگی

چاپ دار

رنگی

شیشه مات

قوتولمینیت

کاربرد شیشه دکوراتیو چیست؟

شیشه دکوراتیو برای ایجاد طرح ، بافت ، رنگ ، الگو و حتی حالت مات برای استفاده در مکان های خاص ساخته میشود. از این شیشه ها می توان بر روی پنل های پنجره دوجداره ، شیشه های سکوریت و لمینت و … استفاده کرد . شیشه های دکوراتیو با انواع و جنس های متفاوت قابل استفاده است .

کاربرد شیشه دکوراتیو

طراحی نورگیرهای سقفی

اگر شما بدنبال نورگیرهای زیبایی بر روی سقف یا کنار دیوارهای خود داشته باشید ، میتوانید از شیشه های رنگی و دکوراتیو برای زیبایی بخشیدن به نورگیرها استفاده کنید.

طراحی پنجره های خانه

ممکن است  در دکوراسیون داخلی  خانه تان  پنجره هایی  وجود داشته باشد که دلتان بخواهد از نورآن استفاده کنید ولی دوست داشته باشید ، دید نخواهد داشت. پیشنهاد گروه تارادیس به شما این است که به جای استفاده از برگه های مات کننده از شیشه های دکوراتیو استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

شیشه های دکوراتیو و رنگی در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام نیز قابل اسفاده هستند. در سرویس بهداشتی برای زیبا کردن درب باکس ها و حتی دیوارهای جدا کننده از این نوع شیشه ها استفاده میکنند.

ویژگی های انواع شیشه ها

مقاومت در برابر اشعه و ضربه

دارای شخامت و رنگ های متفاوت

نور را از خود عبور میدهد.

از انواع طرح های مات ، شکسته ، سنگی برخوردار است.

یک دیدگاه در “شیشه دکوراتیو چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *