شیشه خم

Rate this post

شیشه خم

شیشه های سکوریت در حین فرآیند ساخت با حرارت دهی و فرم دهی شکل خمیده ساخته میشود.وقتی شیشه از خط تولید خارج میشود به صورت یک ورق تخت است.با این وجود در صورت نیاز میتوان شیشه را خم کرد. جالب است بدانید به دلیل شکننده بودن شیشه،خمیده شدن شیشه باید در حالی اتفاق بیفتد که شیشه هنوز گرم باشد.

شیشه منحنی چیست؟

شیشه منحنی همان شیشه ای است که در ساختمان هایی که گنبد شیشه ای دارند و یا آسانسور هایی که به صورت منحنی هستند،دیده میشود.یکی از انواع شیشه پنجره ،شیشه خم است که مراحل اولیه ساخت آن شبیه بقیه شیشه هاست اما در مراحل بعدی پروسه ای طی میشود که بر اساس آن ،مسئله منحنی بودن شیشه و فرم‌ خاص آن شکل میگیرد.

انواع شیشه خم

خم شدن و آبدیده کردن

در این فرایند ابتدا شیشه در دمای 630 درجه سانتیگراد گرم میشود و سپس ماده خمیری مانند در ایستگاه به اندازه هدف خود خم میشود.شیشه منحنی معتدل مقاومت مکانیکی بسیار خوبی در برابر تغییرات دما دارد.

شیشه خم لمینیت

شیشه منحنی لمینیت علاوه بر شکل ظاهری متفاوتی که توسط ویژگی شیشه منحنی دارد و ایمنی که لمینیت شدن به آن می‌دهد مورد توجه بسیاری از مهندسان است.

کاربرد شیشه منحنی

شیشه ها در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند.از این شیشه ها در وسایل نقلیه و نرده و آسانسور و گنبد های شیشه ای مورد استفاده قرار میگیرد.همچنین از این نوع شیشه ها در ساخت شیشه آکواریوم استفاده میکنند. مهم ترین ویژگی این نوع شیشه ها محبوبیت آنها است. کاربرد شیشه ها وارد کردن نور زیاد به محیط است. همچنین این شیشه ها استحکام و مقاومت بالایی دارند و مناسب مکان هایی با امنیت بالا هستند.

2 دیدگاه در “شیشه خم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.