شکسته شدن خود به خود شیشه دوجداره

Rate this post

شکسته شدن خود به خود شیشه دوجداره

ممکن است برای همه شما عزیزان پیش آمده باشد که شیشه دوجداره منزلتان یا محل کارتان خود به خود و بدون هیچ ضربه ای بشکند.گاهی با وجود ضخامت و استحکام بالا برخی از شیشه ها به صورت خود به خود میشکنند. همچنین شکست ناگهانی شیشه میتواند چندین دلیل داشته باشد.که در ادامه گروه تارادیس به علت های شکسته شدن خود به خود شیشه دوجداره میپردازد.

دلایل شکسته شدن شیشه دوجداره

اختلاف فشار هوا :

اگر بین محل تولید شیشه دوجداره و محل نصب پنجره دوجداره اختلاف فشار هوا وجود داشته باشد. در این صورت بعد از مدتی شیشه دوجداره شکست میخورد. بنابراین حتما باید گاز بین شیشه دوجداره مانند یا بیشتر از فشار هوا باشد. به این دلیل که اگر گاز مابین کمتر باشد و فشار هوا بیشتر ، احتمال ترک خوردن یا شکست شیشه زیاد است.

رعایت نکردن استاندارد:

لبه های شیشه بسیار آسیب پذیر است . در صورت ضربه به لبه ، شیشه ترک میخورد و تمام شیشه میشکند، همچنین برش نادرست روی شیشه که این کار را برای ایجاد سوراخ انجام میدهند اگر به صورت درست انجام نشود فشار وارد شده باعث آسیب رساندن به شیشه ها میشود.

ایجاد درزه:

ممکن است شیشه شما چند روز بعد از نصب یک ترک بخورد. این اتفاق زمانی میوفتد که شیشه شما در حین جابه جایی یا نصب درزه ریزی در پایین آن رخ داده است و بعد از نصب به مرور به سمت بالا امده است.

خودکشی شیشه چیست؟

گاهی اتفاق می افتد که شیشه ها به صورت خود به خود و بدون وارد کردن ضربه میشکند . در اصطلاح به این رویداد خودکشی شیشه گفته میشود.
از نظر علمی شکسته شدن خود به خود شیشه قابل قبول نیست و به دلایلی بستگی دارد مانند: استفاده نکردن از مواد اولیه مرغوب- گرم و سرد شدن ناگهانی شیشه- ایجاد شکستگی کوچک در زمان نصب یا حمل و نقل شیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.