سبک معماری آلمانی

Rate this post

 سبک معماری آلمانی

پنجره یکی از اجزا مهم  در نواع سبک های معماری است . معماری آلمانی به جهت سبک ، خصوصیات و جزئیات اجرایی از شهرت خاصی برخوردار است که در 50سال گذشته بهترین کیفیت اجرایی را در دنیا به نمایش گذاشته است. طراحی داخلی مدرن آلمان به یک خانه تمیز و خلوت ، با خطوط واضح و رنگ های روشن اشاره دارد.مصالحی که در خانه های آلمانی برای تزئین استفاده میشود معمولا از فلز ، شیشه،فولاد،چوب است.

معماری رومانسک

این سبک از قرن 10 شروع به رشد کرد و تا حدود 2 قرن بعد همچنان در حال پیشرفت بوده است . رومانسک با تکیه بر معماری روم باستان و با اعمال چند نوآوری به سبب اقتضای فرهنگ زمان و مناسبات مذهبی و دینی رشد کرده است.

معماری گوتیک

از مشخصات معماری گوتیک  میتوانیم به طاق های جناغی و قوس تیزه دار و و شیشه منقوش و پشت بندهای آزاد که باعث کاهش ضخامت دیوارها اشاره کرد. همین مباحث باعث تعبیه پنجره های بزرگی در جدارهای دیوار ها میشه. در ساختار این نوع پنجره های قدی و بلند باید متریال پنجره دوجداره یا طراحی پنجره دوجداره استفاده کرد.

نقش پنجره در معماری

در دنیای امروز با وجود تنوع سلایق بسیاری از افراد به دنبال زیبایی منزل و حتی محل کار خود هستند پس میتوان گفت نقش پنجره در معماری و دکوراسیون بسیار کارآمد است . مخصوصا در زمستان که هوا زود تاریک میشود خیلی از افراد تمایل دارند که در تایمی که خورشید در آسمان است از نور آن استفاده کنند .وجود روشنایی باعث دلگرمی و شادابی میشود به همین خاطر خیلی از افراد به نوردهی منزل توجه میکنند ،پنجره از مهم ترین تجهیزات منزل شناخته شده است .زندگی مدرن نشان داده است که زیبایی داخلی و خارجی یک ساختمان چقدر میتواند تاثیرگذار باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک دیدگاه در “ سبک معماری آلمانی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *