درزگیری پنجره های آهنی

Rate this post

درزگیری پنجره های آهنی

درزگیری پنجره ها با سرد شدن هوا و وزش باد در بین افراد بیشتر میشود. پیدا کردن درزها که از بین این درزها هوای سرد به خانه نفوذ پیدا میکند بسیار مهم و گام اول در این راه است. درزگیری از اتلاف انرژی جلوگیری میکند و کاهش سر و صدا را دنبال دارد. میتوان  استفاده از درزگیر های لاستیکی و نوار های چسبی را از رایج ترین راه های درزگیری پنجره های ساختمان دانست.کاربرد خمیر درزگیری برای آب بندی ،درزگیری و بندکشی سرویس های بهداشتی  ، کاشی ، سنگ  ،  استخر و جکوزی ، بند کشی ورودی و خروجی لوله آب ، مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از پنجره دوجداره

یکی از مهم ترین دلیل استفاده و نصب پنجره دوجداره ،عایق بندی و درزگیری عالی این نوع پنجره ها است. این امکانات باعث عدم نفوذ آب و غبار به داخل محیط میشود.

درزگیری پنجره آهنی با چسب درزگیر

چسب های درزگیر برای درزگیری پنجره ها ساخته نشده است .عملکرد آنها در مقابله با ورود گرد و غبار ،سرما و صدا بسیار مناسب است. برخی این نوع چسب را با نام چسب آکواریوم یاد میکنند که در برابر باد و باران بسیار مقاوم است. این نوع چسب خیلی خوب به آهن میچسبد بنابراین اکثر افراد برای درزگیری پنجره های  خود از این نوع چسب استفاده میکنند.

نکات مهم درباره درزگیر کردن

هنگام درزگیر کردن درب یا پنجره نکته ای که به آن باید توجه زیادی داشته باشید این است که جای چسب ها حتما تمیز باشد و هیچ گونه گرد و خاکی آنجا نباشد و قبلا تمیز کرده باشید.

برخی از عایق بندی پنجره های آهنی

استفاده از نوار درزگیر برای عایق بندی پنجره  آهنی
استفاده از سلفون برای درزگیری پنجره  آهنی
پنبه و چسب برای عایق بندی پنجره آهنی مناسب است.

روش قدیمی برای درزگیری

ممکن است گاهی چسب ها و درزگیر های لاستیکی با پنجره های قدیمی و آهنی ناسازگاری پیدا کنند و به راحتی چسبیده نشوند در این هنگام بهتر است از راه قدیمی استفاده کنید ،مانند استفاده از نمد و درزگیری پنجره ها با آن . نمد در درزگیری پنجره ها میتواند خیلی موثر باشد . عایق بندی پنجره های قدیمی گاهی اوفات میتواند مشکل ساز شود که در این هنگام بهتر است از روشی که در قسمت بالا نام ببرید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *