حالت‌های بازشو پنجره‌

Rate this post

حالت‌های بازشو پنجره‌های دوجداره upvc

در این مقاله قصد داریم تا به انواع حالت‌های بازشو و ثابت پنجره‌های دوجداره بپردازیم. اما قبل از پرداختن به این موضوع جا دارد تا به این نکته اشاره کنیم که پنجره‌های دوجداره upvc علاوه بر نمای زیبایی که به نمای داخلی و خارجی ساختمان می‌دهند تا حد قابل توجهی هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی را نیز کاهش خواهند داد. از این رو بسیاری از افراد روی به تعویض یا بازسازی پنجره‌های قدیمی خود خواهند آورد و به همین منظور به نمایندگی‌های معتبر نظیر هافمن، وین تک، ویستا بست، آساش و آکپا مراجعه خواهند کرد.

اما با توجه به انتظاراتی که از پنجره‌های دوجداره upvc جدید خود دارید متخصصین حاضر در نمایندگی‌ها می‌توانند حدود قیمتی را خدمت شما عرض کنند. اما باز هم باید به این نکته توجه داشت که این قیمت تنها یک بازه قیمتی محسوب می‌شود و می‌توان به آن به چشم هزینه نهایی نگاه کرد. بعد از انتخاب نوع یراق آلات، پروفیل، اندازه‌گیری دقیق، نوع شیشه مصرفی در پنجره‌های دوجداره upvc و … می‌توان قیمت پنجره دوجداره را محاسبه نمود. اما باز هم در اینجا نکته‌ای دیگر وجود داشته که توجه به آن خالی از لطف نیست، نصاب‌ها نیز هزینه نصب مخصوص به خود را داشته و بسته به شرایط و میزان کار یا زمانی که در عملیات بازسازی یا تعویض پنجره‌های قدیمی صرف می‌کنند، می‌توانند هزینه نهایی را کمی بالا‌تر ببرند. اما سخن پایانی در رابطه با هزینه‌های نصب و اجرا پنجره‌های دوجداره این است که تمامی هزینه‌هایی در رابطه با این امر متحمل خواهید شد با توجه به صرفه جویی در هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی و … تماماً جبران خواهند شد و بعد از مدتی صرفه اقتصادی و کاهش هزینه‌ها را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

حالت های بازشو پنجره

انواع بازشو‌ها و پنجره‌های ثابت

پنجره‌های دوجداره upvc ثابت

پنجره‌های دوجداره upvc ثابت هیچ نوع حالت بازشویی نداشته و هیچ یراق آلاتی نیز در آنها به کار نرفته است. در این نوع پروفیل‌های پنجره دوجداره از فریم یا پروفیل و شیشه استفاده می‌شود. شیشه مصرفی در این نوع پنجره‌های ثابت نیز با توجه به نیاز و سلیقه مشتری تعیین می‌شود. دسترسی به این شیشه‌ها از دوطرف مقدور بوده و می‌توان آن‌ها تمیز نمود.

پنجره‌های بازشو دوجداره upvc تک حالته

در این نوع پنجره‌ها پنجره به یک سمت و یک حالت باز و بسته می‌شود و از لولا در این نوع پنجره‌ها استفاده می‌شود و یکی از پنجره‌ها یا پروفیل‌های بازشویی محسوب می‌شود که از لحاظ هزینه‌ای توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه می‌باشد. شیشه کار شده در این نوع پنجره‌ها بسته به سلیقه و نیاز مشتری بوده و می‌توان بسته به پروفیل حتی شیشه‌های 4 جداره نیز در آن‌ها استفاده شود.

یراق آلات مصرفی در این نوع پنجره‌ها

یراق آلات مصرفی در این نوع پنجره‌ها انواع و اقسام مختلفی داشته که هرچه جنس و کیفیت ساخت بالاتری داشته باشند از لجاظ هزینه‌ای نیز کمی قیمت بالاتری را داشته و هزینه‌های نهایی شما را کمی افزایش خواهند داد. البته به این موضوع توجه کنید که هرچه کیفیت یراق آلاتی که برای پنجره استفاده می‌شود بالاتر باشد، به طبع طول عمر بالاتری و راحتی بهتری را برای شما به همراه خواهند داشت.

پنجره‌های بازشو دوجداره upvc کلنگی

پنجره‌های کلنگی یکی از رایج‌ترین و مرسوم‌ترین نوع پنجره‌های دوجداره‌ای محسوب می‌شود که اغلب در شرکت و اداره‌ها برای پنجره‌ها از آن استفاده می‌کنند. این نوع پنجره‌ها مقدار کمی باز می‌شوند و به همین منظور از آنها برای اداره‌ها استفاده می‌شود تا تنها هوای اتاق و محیط کمی عوض شود یا بهتر بگوییم هوا در محیط داخل در گردش باشد. یراق آلات مصرفی در این نوع پنجره‌ها نیز همانند پنجره‌های تک حالته و تمامی پنجره‌ها توسط کارفرما مشخص می‌شود و با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم. هرچه کیفیت ساخت بالا‌تر برود هزینه نهایی نیز بالاتر خواهد رفت. شیشه استفاده شده نیز دراین نوع پروفیل‌ها یا پنجره‌های بازشو توسط کارفرما مشخص و بسته به نیاز و انتظاراتی که کارفرما مد نظر دارد انتخاب می‌شود.

پنجره‌های دوجداره upvc دوحالته

در این نوع پنجره‌های بازشو دو حالته، نحوه باز شدن پنجره‌ها ترکیبی از پنجره‌های بازشو کلنگی و تک حالته لولایی می‌باشد. در این نوع پنجره‌ها یکی از حالت‌ها تنها برای گردش هوا داخل محیط استفاده می‌شود که به نام بازشو کلنگی بوده و فضای کمی را لازم داشته و تنها به میزان مشخص و کمی باز خواهد شد. این نوع بازشو‌ها همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم تنها برای تهویه و گردش هوا استفاده می‌شود و یکی از بازشو‌های محبوب به شمار میرود. بازشو‌های تک حالته یکی از مقرون به صرفه‌ترین و مرسوم‌ترین نوع پنجره‌های بازشو می‌باشند. که به صورت تک حالته باز خواهند شد و همانند مدل کلنگی محدودیت برای میزان باز شدن این نوع بازشو‌ها وجود نداشته و به یک سمت و بیش از 90 درجه باز خواهند شد.

مزیت پنجره های بازشو دوجداره upvc

پنجره‌های بازشو دوجداره upvc یک مزیت دیگری نیز به همراه داشته که از لحاظ امنیتی و عایق بودن پنجره‌ها که امری ضروری محسوب می‌شود پنجره را در سطح بالایی قرار خواهد داد. این نوع بازشو‌ها به دلیل دو حالته بودن از چهار جهت قفل خواهند شد و همانطور که اشاره کردیم این امر کمک خواهد کرد تا از لحاظ عایق بودن بتوانند در درجه بالاتری قرار بگیرند و امینت بالایی نیز به همراه داشته باشند. یراق آلات مصرفی، نوع شیشه و پروفیل مصرفی نیز بسته به شرایط و سلیقه کارفرما انتخاب خواهد شد و همانطور که در بند‌های بالا نیز به آن اشاره داشتیم هرچه از جنس و کیفیت بالاتری برخوردار باشند طول عمر بالاتر و عملکردی بهتر را برای شما به همراه خواهند داشت و هزینه یراق آلات با جنس خوب نیز کمی بالاتر می‌باشد.

پنجره‌های دوجداره upvc فرانسوی یا دو لنگه بازشو

این نوع پنجره‌های دو جداره به صورت دو حالته و دو لنگه بازشو بوده و تا 180 درجه نیز قابلیت باز شدن در دو لنگه وجود خواهد داشت. نام این نوع پنجره‌ها از پنجره‌های چوبی دو لنگه‌ای قدیمی الهام گرفته شده و به همین علت به آن فرانسوی یا دو لنگه می‌گویند این نوع پنجره‌ها با توجه به دو لنگه بودن و دو حالته بودنشان مورد توجه بسیاری از مراجعین به نمایندگی‌های معتبر قرار گرفته و نا گفته نماند که این نوع پنجره‌های بازشو دوجداره upvc بر خلاف تصور برخی از مراجعین و افرادی که قصد تعویض یا بازسازی پنجره‌های قدیمی خود را دارند از امنیت بالایی برخوردار بوده و از لجاظ کیفیت عایق بودن یا امنیتی در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارد و می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای برخی از افرادی که این نوع پنجره‌های بازشو را می‌پسندد محسوب شود.

پنجره‌های بازشو دوجداره upvc کشویی

این نوع پنجره‌های بازشو یکی دیگر از انواع پنجره‌های دوجداره محسوب شده و می‌توانند گزینه خوبی برای افرادی که محدودیت در محیط مورد نظرشان داشته یا بر حسب سلیقه ترجیح می‌دهند برای باز کردن پنجره‌ها فضایی را اشغال نکنند محسوب می‌شود. در واقع این نوع پنجره‌های دوجداره با توجه به طراحی که دارند بر روی یک ریل که در عرض پنجره قرار خواهد گرفت حرکت کرده و باز و بسته می‌شوند و هنگامی که به صورت کامل باز شوند بر روی پنجره‌ی ثابت قرار خواهند گرفت. این نوع پنجره‌های بازشو upvc کشویی از نظر عایق بودن در مقایسه با سایر مدل‌ها از عایق بودن کمتری برخوردار بوده و میزان درصد عایق بودن آن‌ها چیزی در حدود 70% درصد می‌باشد.

شما را به مطالعه مقاله مقابسه پنجره کشویی با لولایی دعوت میکنیم .

پنجره‌های بازشو دوجداره upvc فولکس واگنی

این نوع پنجره‌های بازشو دوجداره upvc فولکس واگنی همانند پنجره‌های بازشو کشویی از همان سیستم و طراحی تشکیل شده اند با این تفاوت که یراق آلات مصرفی در این نوع پنجره‌ها از نظر جنس و کیفیت تفاوت‌هایی با سایر پنجره‌های بازشو دارند که می‌توان عایق بودن 100% را در این نوع پنجره‌های بازشو بر خلاف پنجره‌های بازشو کشویی معمولی شاهد بود. این نوع پنجره‌های بازشو upvc با توجه به جنس و کیفیت مطلوبی که به همراه دارند از لحاظ قیمتی گرانتر و به طور کلی هزینه‌ای بالاتر را برای شما به همراه خواهند داشت.

ر ادامه شما را به مطالعه مقاله  مراحل تولید پنجره دوجداره upvc و معیارهای مهم در انتخاب پنجره دوجداره دعوت میکنیم.

 

9 دیدگاه در “حالت‌های بازشو پنجره‌
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.