جلوگیری از ورود سرما به خانه

Rate this post

راهکارهای جلوگیری از ورود سرما به خانه

در فصل های زمستان که هوا سرد میشود.با زیاد کردن شعله های بخاری ، باعث هدر دادن انرژی ها میشوید. زیاد لباس پوشیدن هم راهکار خیلی خوبی نیست در ادامه این مقاله قراره به راهکارهای جلوگیری از ورود سرما به خانه بپردازیم.

نصب پرده

بهتر است در فصل های سرد از پرده های ضخیم استفاده کنید . پرده یک لایه محافظ از ورود سرما به داخل منزل است. در طی روز هنگامی که آفتاب است بهتره پرده هایتان را کنار بزنید و هنگامی که آفتاب دیگر نیست دوباره پرده هایتان را به حالت اول برگردانید.

استفاده از پنکه سقفی

بدلیل اینکه ذرات گرمایشی سبک هستند و به سمت بالا می‌روند اگر در خانه تان پنکه سقفی دارید ، بهتر است آن را در دور کند روشن کنید تا هوا کاملا جریان پیدا کند.

استفاده از غذای تند

تاجایی که میتوانید از غذای تند استفاده کنید . استفاده از غذاهای تند باعث میشود دمای حرارت بدن شما بالا برود و کمتر سرما را حس کنید.

فاصله از پنجره

بیشترین فضای سرما در نزدیکی پنجره است. بهتر است از محل خوابتان را نزدیک پنجره انتخاب نکنید و از پنجره فاصله بگیرید.

استفاده از دستگاه رطوبت ساز

از دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید . این دستگاه با رطوبتی که در داخل منزل ایجاد میکند باعث میشود حس کنید هوا چند درجه گرمتر است . همچنین رطوبت ساز میتواند برای پوست شما و سینوس های شما مفید باشد.

عایق بندی پنجره

بهترین کار عایق بندی پنجره است. با اینکار خیالتان از بابت داخل نیامدن هوای سرد و بیرون نرفتن هوای گرم راحت میشود. بسیاری از پنجره های قدیمی باعث ورود هوای سرد به داخل منزل میشوند ،شما اگر از پنجره قدیمی برخوردارید بهتر است. از فوم های درزگیر استفاده کنید و به دور تا دور پنجره خود بزنید .این فوم به دلیل حالت فشرده بودنش باعث میشود قسمت درز پنجره را بگیرد و هوای سرد داخل منزل شما نشود.  در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله تعویض پنجره قدیمی و بازسازی آنها دعوت میکنیم.

درزگیری درب

یک سکه لای درب خود قرار دهید و درب را ببندید . اگر توانستید به راحتی سکه را از رای درب خارج کنید شما باید به فکر درزگیری درب خود باشید .

یک دیدگاه در “جلوگیری از ورود سرما به خانه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *