بهترین پروفیل پنجره دوجداره در حال حاضر کدام است

Rate this post

بهترین پروفیل پنجره دوجداره در حال حاضر کدام است

در این مقاله به بهترین پروفیل در حال حاضر کدام است خواهیم پرداخت و به این سوال که برای بسیاری از افرادی که به تازگی با پنجره های دوجداره upvc آشنا شده اند پیش می آید، پاسخ خواهیم داد و ضمن توضیحات کلی که در این رابطه خدمت شما عرض خواهیم کرد در رابطه با پروفیل های مختلف و کاربرد آنها نیز اطلاعاتی خدمت شما ارائه خواهیم کرد. به صورت کلی پنجره های دوجداره مزیت های متعددی را برای کارفرما به همراه دارد و همین مزیت های مهم هستند که این نوع پنجره ها را به نسبت پنجره های قدیمی متمایز می کند و افراد را ترغیب به بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی خود و جایگزین کردن پنجره های دوجداره upvc می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع پروفیل های درب و پنجره دوجداره عایقبندی آنها می باشد.

عایقبندی پنجره های دوجداره

عایقبندی پنجره های دوجداره به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید از هدر رفتن انرژی و گرما یا سرمای محیط جلوگیری کنید و همین امر باعث می شود تا هزینه های ناشی از مصرف انرژی به حداقل برسد. پنجره های دوجداره upvc با توجه به طراحی و جنسی که از آن این نوع پروفیل ها تهیه شده است از نظر عایقبندی در سطح بالایی قرار داشته و به صورت نرمال و در حالت معمول تا 80% می تواند محیط را از نظر های مختلف عایق کند. پروفیل های پنجره دوجداره از نظر صوت و دما عایق مناسبی به شما رفته و همین امر همانطور که اشاره کردیم باعث می شود تا بسیاری از افراد روی به استفاده و تهیه این نوع درب و پنجره ها بیاورند.

کدام پروفیل پنجره دوجداره؟

نکته ای که در این رابطه وجود دارد بحث برند های مختلف و بازه های قیمتی متفاوت در این زمینه است، برند هایی که کمتر از سایر برند های شناخته شده در این صنعت هستند برای جذب مشتریان و گرفتن سفارش اقدام به استفاده از مواد نامرغوب کرده و همین امر باعث می شود تا قیمت پایین تر باشد اما از طرفی طول عمر و کیفیت پایین این محصولات طی زمان مشکلاتی را برای خریداران ایجاد می کرد.شما را در ادامه به مطالعه مقاله قیمت پروفیل پنجره دعوت مینماییم.

متنوع بودن برند ها و ایجاد مشکلات برای خریداران

مشکلاتی از قبیل تغییر شکل و فرم و … این موارد طی مدت زمان طولانی مشکلات متعددی را ایجاد می کرد و همین امر هزینه های اضافی را به همراه خواهد داشت. ناگفته نماند که کیفیت در سه چیز از پنجره های دوجداره اهمیت بالایی داشته و در برند های معتبر این سه قلم دارای کیفیت بالا بوده و همین امر نیز باعث می شود تا بتوان طول عمر و کیفت و عملکرد خوبی را از این نوع درب و پنجره ها دید. سه قسمتی که در پنجره های دوجداره upvc دارای اهمیت هستند، پروفیل، یراق آلات و شیشه های دوجداره هستند که اهمیت فراوانی داشته و کیفیت بالا در این قطعات و بخش ها در پنجره های دوجداره دارای اهمیت های فراوانی و همانطور که اشاره شد تاثیر مستقیم بر عملکرد و طول عمر پنجره های دوجداره دارد.

مزیت های پروفیل های دوجداره upvc

در ابتدای مقاله به برخی از مزیت های پروفیل های درب و پنجره دوجداره پرداختیم اما در این بخش قصد داریم تا توضیحاتی کلی در این رابطه خدمت شما عزیزان عرض کنیم. عایق حرارتی بسیار مقاوم و خوب در برابر حرارت ها و شرایط اقلیمی گرم و خشک برای ساختمان های نوساز و قدیمی، عایق کامل در برابر رطوبت و گرد و غبار در شرایط اقیلمی متفاوت، نداشتن هزینه نگهداری بالا، خطر نداشتن برای محیط زیست و قابلیت بازیافت ، رنگ بندی و طرح های متفاوت، کاهش دهنده و جلوگیری از تابش مستقیم اشعه فرابنفش به داخل محیط، بالا بودن قدرت انتخاب در زمینه نحوه و مدل بازشو ها، کاهش هزینه های ناشی از مصرف انرژی و … اینها تنها بخشی از مزیت های این نوع پروفیل های پنجره دوجداره بوده است .

تنوع محصولات و پروفیل های درب و پنجره دوجداره upvc

پروفیل های پنجره های دوجداره همانطور که اشاره شد انواع مختلفی داشته و مدل های مستطیل، قوس دار، مربع، دایره ای و … را در بر خواهند گرفت به همین منظور می توان این نوع پروفیل ها را یکی از متنوع ترین پروفیل پنجره های دوجداره upvc دانست. ناگفته نماند که این نوع پروفیل های پنجره های دوجداره این قابلیت را داشته که برای مکان هایی یا فریم های خاص که استاندارد نیستند نیز پنجره های دوجداره تولید می کنند. اما توجه داشته باشید در صورتی که پروفیل هایی که سفارش می دهید از حد استاندارد خود خارج باشند یا اشکال خاصی مد نظر کارفرما باشد هزینه های اضافی برای کارفرما به دنبال خواهد داشت.

انواع پروفیل های رایج و پر کاربرد پنجره های دوجداره upvc

پنجره های ثابت:

یکی از پر کاربرد ترین و عایق ترین پنجره های دوجداره این نوع پروفیل پنجره دوجداره upvc ثابت می باشد. این نوع پنجره ها با توجه به اینکه هیچ نوع بازشویی ندارند از نظر عایقبندی حرارتی، صوتی و گرد و غبار یکی از بهترین پروفیل ها به شمار رفته و به صورت کامل عایقبندی را انجام خواهند داد. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشیم هزینه این نوع درب و پنجره دوجداره می باشد. هزینه ای که بابت این نوع پروفیل ها پرداخت می شود به مراتب از سایر پروفیل ها ارزان تر می باشد، البته توجه داشته باشید این نوع پروفیل ها به دلیل کم بودن هزینه انتخاب و استفاده نمی شوند.

پنجره ها دوجداره دوحالته، شیب دار:

این نوع پنجره های دوجداره upvc یکی دیگر از پروفیل های مناسب و پر کاربردی به شمار می رود که توسط مشتریان استفاده می شود. این نوع پنجره ها مکانیزم دو حالته داشته یکی که به صورت معمول و دیگری از بالا به صورت شیب دار باز می شود. لولا های این نوع پنجره های دوجداره به صورت تقویت شده و مقاوم طراحی شده است و جنس آن ها نیز از پلاستیک فشرده و سخت تشکیل شده است تا تحمل وزن بازشو و حالت بازشو شیب دار پنجره را به خوبی تحمل کند.

از مزایای دیگر این نوع پنجره ها می توانیم به جنس پروفیلی که از آن ساخته شده است.

پنجره های دوجداره upvc به این ویژگی معروف هستند که در مقابل ترک خوردن، پوسیدگی، تغییر رنگ، تغییر شکل، حرارت، فشار و … مقاوم بوده و همانطور که اشاره شد این ویژگی ها و مزیت هایی است که بسیاری از افرادی که قصد بازسازی یا تعویض پنجره های دوجداره را دارند اقدام به استفاده از این نوع پروفیل های درب و پنجره ی دوجداره می کنند. حالت بازشو هایی که برای این نوع پروفیل ها در نظر گرفته مانند بازشو های کابینتی بوده و این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد تا در صورتی که فضا یا جای کافی در برخی از مواقع برای باز کردن بازشو نداشتید یا تنها برای گردش هوا نیاز به بازشدن پنجره ها به صورت کم داشتید از این نوع پروفیل ها بتوانید استفاده کنید. از این نوع پروفیل ها می توانید در هر نوع شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

پنجره های دوجداره تک حالته ( کاسمنت ):

این نوع پنجره های دوجداره upvc نوردهی بسیار بالا و عالی داشته و هر اتاق یا محیطی که با کمبود نور مواجه می باشد یا احتیاج به نوردهی بالا دارد این نوع پروفیل مناسب این شرایط بوده و می توان از آن برای حل این مسئله استفاده نمود.

تنوع در بازشوها

این نوع پروفیل ها تنوع در بازشو ها را شامل خواهد شد به نحوی که می توان بازشو ها را به سمت بیرون، داخل و … باز نمود. در واقع این نوع پروفیل های دوجداره upvc یکی از رایج ترین و به صرفه ترین پروفیل ها به شمار خواهند رفت از این رو مورد استفاده بسیاری از افراد قرار میگیرد و به دلیل ظاهر ساده این نوع پنجره ها مناسب برای انواع دکوراسیون های داخلی به شمار می رود. این نوع پروفیل پنجره دوجداره دارای عملکرد قوی و قابل قبولی در زمینه عایقبندی داشته و یکی از پروفیل های مناسب برای محیط هایی که عایقبندی برای آن ها امر مهم محسوب می شود و از اهمیت ویژه ای برای کارفرما برخوردار است، به شمار برود.

پنجره های دوجداره خلیجی:

این نوع پنجره ها یا پروفیل های upvc به شما این امکان را خواهند داد تا بتوانید جلوه ای زیبا به محیط داخل خانه خود بدهید. این نوع پروفیل پنجره دوجداره تلفیقی از پنجره های بازشو و ثابت بوده و همین امر به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید دسترسی هایی برای تهویه و گردش هوا نیز داشته باشید. ظاهری که این نوع پروفیل ها به محیط داخل می دهد با توجه به فرم و شکلی که دارند ظاهر زیبا و چند ضلعی می باشد که هم از نظر داخل و از نظر خارج نمایی زیبا به خانه می دهد.

پنجره دوجداره کمانی:

این نوع پروفیل های دوجداره upvc برخلاف پنجره های خلیجی که می توان به آن حالت دایره ای و قوسی داد خود به صورت معمول دارای یک قوس و کمان هستند. پنجره های کمانی جزو بروز ترین و زیبا ترین پنجره های دوجداره به شمار رفته و همین امر باعث می شود تا نما و جلوه بسیار زیبایی به نمای ساختمان از بیرون و داخل خواهد داد. این نوع پنجره ها را به نوعی می توان شبیه به پنجره های خلیجی دانست اما کاربرد و نمای پروفیل پنجره های دوجداره کمانی به مراتب بیشتر از پروفیل های خلیجی می باشد.

پروفیل های پنجره های دوجداره دایره ای:

این نوع پروفیل ها دایره ای کمیاب و خاص می باشند و بازشو می باشند در واقع این نوع پنجره ها به شکل های خاصی باز می شوند به صورت قطری و چرخشی باز می شوند. همانطور که اشاره کردیم این نوع پروفیل های پنجره دوجداره بسیار خاص بوده و از این رو بسیار کمیاب خواهند بود.

پروفیل های پنجره های دوجداره کشویی عمودی:

یکی دیگر از پروفیل های پر کاربردی که می توان به آن اشاره داشت مدل کشویی عمودی می باشد. این مدل در عین سادگی بسیار شیک، سنتی، در عین حال مدرن به شمار می رود و برای خانه یا ملک های قدیمی که قصد حفظ دکوراسیون آن را دارید گزینه ای مناسب به شمار می رود. این نوع پروفیل ها همانطور که مستحضر هستید و از اسم آنها نیز مشخص است به صورت کشویی به سمت بالا باز و بسته می شوند و بازشو هایی به سمت داخل یا خارج نخواهند داشت و همین امر به شما این امکان را خواهد داد تا در صورتی که فضای کافی برای باز و بسته شدن بازشو ها ندارید از این نوع پروفیل ها استفاده کنید.

پنجره های کلنگی:

نام این نوع پنجره ها را قطعاً بار شنیده اید، در واقع این نوع پروفیل ها برای محیط های مشخصی کاربرد داشته و ظاهر و کارایی ساده ای نیز به همراه دارند. پنجره های دوجداره کلنگی به یک سمت مانند پنجره های شیب دار باز خواهند شد اما با این تفاوت که ابعاد مشخصی داشته و یراق آلات مصرفی برای این نوع پروفیل ها مخصوص و مختص به خود می باشد. جهت باز و بسته شدن این نوع پروفیل ها را می توانید به سلیقه و بسته به نیاز خود مشخص کنید. اما همانطور که اشاره کردیم می توان آن را یکی از پر استفاده ترین یا پر کاربرد ترین پروفیل های پنجره دوجداره دانست.

پنجره های دوجداره سایه بانی:

پروفیل پنجره دوجداره سایه بانی نیز همانند پنجره های دوجداره کلنگی بر یک محور مشخص باز و بسته می شوند و همین امر نیز باعث می شود تا برای محیط هایی نظیر سرویس های بهداشتی، نورگیری ها، راه پله ها، آشپزخانه های و … استفاده بشوند. البته برخی از پنجره های معمولی را می توان در بالای آنها از این نوع پروفیل کار کرد اما توجه داشته باشید که بیشترین استفاده ای که از این نوع پروفیل ها می شود در محل ها و محیط هایی است که به آنها اشاره شد از آن ها استفاده می شود.

پنجرهای دوجداره کشویی:

اگر بخواهیم به صورت ساده در رابطه با این نوع پروفیل ها نکاتی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم باید بگوییم که این نوع پروفیل های دوجداره upvc مانند پنجره های ریلی ساده عمل می کنند و با استفاده از یک ریل ساده در محور افقی حرکت می کنند. پروفیل های کشویی دوجداره upvc از نظر عایقبندی کمی عملکرد ضعیف تری به نسبت سایر پروفیل ها هستند اما توجه داشته باشید که مزیت هایی به همراه دارند که عایقبندی و … را توجیه می کند و برای بسیاری از افراد داری اهمیت فراوانی می باشد. یکی از این مزیت های اشغال نکردن فضا هنگام باز و بسته شدن می باشد، این مزیت یا ویژگی مهم این نوع پروفیل ها باعث می شود تا بسیاری از افراد اقدام به استفاده از این نوع پروفیل های دوجداره upvc در امر بازسازی یا تعویض پنجره های دوجداره کنند.

پروفیل پنجره های دوجداره آکاردئونی:

این نوع پروفیل پنجره های دوجداره upvc یکی دیگر از پروفیل های به شمار می رود که می توان از آنها در شرایطی خاص استفاده کرد. ظاهر و نمایی که این نوع پروفیل ها به محل و مکان مورد نظر شما می دهند بسیار منحصر به فرد می باشد. علاوه بر این از این نوع پروفیل ها در مکان هایی استفاده می شود که عرضی بالای 3 متر داشته باشند. از نظر عایقبندی نیز عملکرد قابل قبولی داشته و افرادی که عایقبندی برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد می توانند این نوع پروفیل را در انتخاب های خود لحاظ کنند. نکته دیگری در رابطه با این نوع پروفیل ها باید به آن توجه داشت این است که می توان از آنها در مکان هایی نظیر تراس یا بالکن استفاده کرد و از کاربرد و کارایی بالای آنها بهره برد.

پروفیل پنجره دوجداره دو لنگه بازشو:

این نوع پروفیل های دوجداره upvc را می توان جز یکی از خاص ترین و شیک ترن نوع پروفیل های پنجره های دوجداره به شمار آورد. این نوع پروفیل ها به پنجره های دوجداره فرانسوی نیز معروف بوده و دو لنگه بازشو به صورت همزمان با مدلی خاص یکی از ویژگی ها منحصر به فرد این نوع پروفیل ها به شمار می رود. دلیل خاص بودن مدل باز شدن این دو لنگه در این موضوع است که زمانی که این نوع پروفیل را به صورت همزمان دو لنگه آن را باز می کنید هیچ ستون یا .. در بین این دو لنگه وجود نداشته و همین امر باعث می شود تا این نوع پروفیل ها را جزو یکی ازمدل های خاص و زیبا در بین پنجره های دوجداره upvc به شمار آورد.

سه جزء اصلی پنجره ها دوجداره

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به این موضوع اشاره کردیم پنجره های دوجداره upvc را سه قسمت اصلی تشکیل خواهد داد. پروفیل، یراق آلات و شیشه این سه جز اصلی ترین اجزای پنجره های دوجداره upvc به شمار می رود. در ادامه به این سه قسمت تشکیل دهنده پنجره های دوجداره خواهیم پرداخت و در رابطه با هرکدام از این موارد توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

پروفیل پنجره های دوجداره upvc

مواد سازنده پروفیل های upvc دو جزء اصلی نمک و نفت خام می باشد که طی فرایندی و با درصدی مشخص این ترکیبات با یکدیگر ترکیب شده و پروفیل های upvc را تشکیل خواهند داد. موردی که در این مورد باید به آن پردازیم تشکیل دادن درصد بسیار کمتر نفت به نسبت نمک در ساخت این نوع پروفیل های upvc می باشد. این موضوع به این معنا می باشد که در ساخت این نوع پروفیل ها از مقدار کمی از ذخایر نفت استفاده می شود بیش از 50% از سهم تشکیل دادن این نوع پروفیل ها به نمک اختصاص می یابد.

یراق آلات پنجره های دوجداره upvc

یراق آلات نقش بسیار مهم و اساسی در رابطه با اتلاف انرژی، زیبایی، صرفه جویی در هزینه، طول عمر، عملکرد راحت و … دارد از این رو در خرید یراق آلات با توجه به برند هایی که در این زمینه وجود دارد باید دقت لازم را داشته باشید و جنس یا برندی را انتخاب کنید که از هر نظر مناسب باشد. یراق آلات در صورتی که دارای جنس و کیفیت خوب باشند می توانند طول عمر و عملکرد خوب و قابل قبولی را به همراه داشته باشد. اغلب افراد جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های ناشی از مصرف انرژی، به بازسازی یا تعویض پنجره های قدیمی خود روی می آورند از این رو انتخاب یک برند با کیفیت می تواند در هزینه های ناشی از مصرف انرژی مفید باشد .

شیشه استفاده شده در پنجره های دوجداره

یکی از مهمترین اجزا در بحث عایقبندی، شیشه دوجداره استفاده شده در پنجره های دوجداره می باشد. شیشه های استفاده شده در پنجره های دوجداره می توانند از نظر عایقبندی حرارتی و آب بندی نقشی مهم و تاثیر گذار داشته باشند. معمولاً دو شیشه در این فریم استفاده می شود با استفاده از اسپیسری که بین دو شیشه قرار داده می شود فاصله ای ایجاد خواهد شد تا عایق حرارتی خوبی باشد. اسپیسر ها با استفاده از مواد ضد رطوبتی پر شده اند و همین امر باعث می شود تا سهم مهمی در عایقبندی پنجره های دوجداره داشته باشد.

در ادامه شما را به مطالعه مقاله قیمت توری و نحوه شستشوی توری دعوت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *