انواع پنجره

Rate this post

انواع پنجره

از زمان شکل گیری خانه های مسکونی ،افراد به دنبال استفاده از نور طبیعی بودند با وجود پنجره و طراحی پنجره در ساختمان ها اینکار باعث شد تا افراد هم از نور طبیعی برخوردار باشند و هم با وجود پنجره جریان هوا در خانه رخ دهد. پنجره در ساختمان نوعی جدار نورگذر است . در گذشته متریال برای ساخت پنجره محدود بود ولی امروزه میتوان از انواع پنجره در ساختمان استفاده کرد. در ادامه شما را به مطالعه مقاله طراحی و نصب پنجره دوجداره در ساختمان های نوساز با رعایت مقررات شهرداری  دعوت میکنیم . 

پنجره ارسی

این نوع پنجره قدمت زیادی در استفاده از ساختمان ها دارد که به صورت یک لنگه وجود داشته و در داخل یک چهارچوب قرار دارد.این مدل پنجره به دلیل مشبک بودن به عبور جریان نور کمک میکند.

پنجره چوبی

چوب در معماری ایران یکی از متریال های پرکاربرد است .چوب به دلیل رنگ پذیری بسیار بالایش امکان ساخت پروفیل های رنگی را فراهم میکند. پنجره چوبی تا 50 دسی بل صدای محیط بیرون را کاهش میدهد.

پنجره آهنی

پنجره آهنی مدت های زیادی مورد توجه قرار گرفته و به علت دوام بالا در بسیاری از ساختمان ها مورد مشاهده است اما امروزه به دلیل عایق نبودن و زنگ زدگی مورد توجه نیست .

پنجره آلومینیومی

آلومینیوم ماده ای است با وزن بسیار کم در برابر شرایط جوی ، که همین امر باعث افزایش طول عمر پنجره آلومینیومی میشود. با توجه به مقاومت بالا آلومینیوم میتوان پروفیل باریک ترس نسبت به پنجره چوبی تولید کرد.

پنجره کامپوزیتی

پنجره کامپوزیت از ترکیب آلومینیوم و چوب ساخته شده است . کامپوزیت به معنای ترکیب دو ماده ای که باهم ترکیب نمی‌شوند هست .

سخن پایانی

در این مقاله به مطالعه انواع پنجره با توجه به متریال و میزان مقاومتشان به معرفی آنها پرداخته ایم . در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله قیمت پروفیل پنجره دعوت میکنیم.

6 دیدگاه در “انواع پنجره
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.