انواع روش های اجرای نمای کرتین وال

Rate this post

روش استیک

در انواع روش های اجرای نمای کرتین وال تمامی اقداماتی که بر روی سازه باید انجام شود در کارگاه ساختمانی انجام خواهد شد تمامی اتصالات با استفاده از براکت های گالوانیزه و ضد زنگ استفاده شده و تمامی اتصالات عمودی و افقی لامل های آلومینیومی در کارگاه ساختمانی و با استفاده از نیروی انسانی انجام می شود. تمامی این اتصالات باید هماهنگ با یکدیگر و در راستای دیگری انجام شود چرا که در روش استیک خطوطی که بر روی سازه وجود دارد باید به نوعی باشند که هماهنگ و درست در کنار یکدیگر قرار بگیرند و در غیر این صورت نما ظاهری زیبا نخواهد داشت و به نوعی ضعف محسوب خواهد شد.

نمای کرتین وال درپوش دار

در این نوع نمای کرتین وال با استفاده از لامل های افقی و عمودی زیر سازی انجام شده و به همین منظور بین هر شیشه لامل های افقی و عمودی مشخص می باشد. این لامل ها را می توانید برای زیبا تر کردن و به نوعی شخصی سازی نمای ساختمان خود عرض و طول آنها را مشخص کنید. در این بخش می توانید بسته به سلیقه خود حتی طرح هایی را بر روی لامل ها ایجاد کنید و به سلیقه خود آن را مشخص کنید.. همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره ای کوتاه داشتیم با توجه به طراحی که برای آن در نظر گرفته شده است و وجود شیار های داخل لامل ها، می توان از نوار EPDM نسبت به عایقبندی آن ها نیز اقداماتی انجام داد تا به خوبی از نظر حرارت، صوت و … عایقبندی شوند.

سیستم اجرای کرتین وال فریم لس

سیستم اجرای کرتین وال فریم لس برای آن دسته از ساختمان هایی به کار می رود که ظاهری یکپارچه مد نظر کارفرما یا معمار بوده و به همین منظور سیستم این قاب بندی این نوع نمای کرتین وال نیز متفاوت می باشد. این نوع نمای کرتین وال با توجه به قابی که در پشت شیشه داشته و با استفاده از لقمه های آلومینیومی که بر روی لامل ها نصب می شود شیشه ها را نگه می دارد و همین امر باعث می شود تا ظاهر یا نمای این نوع نمای کرتین وال یکدست باشد و تنها شیشه دیده شود و تنها درز کوچکی بین هر شیشه دیده شود. ناگفته نماند که این نوع نمای کرتین وال نیز  بر دو نوع می باشد که در ادامه به این دو نوع نمای کرتین وال فریم لس نیز خواهیم پرداخت.

نمای کرتین وال فریم لس U CHANNEL

این نوع نمای کرتین وال اسپیسر هایی که به نوعی نگه دارنده شیشه هستند به شکل U بوده و شیشه توسط وارد های آلومینیومی که بر روی قاب نصب می شود به شیشه متصل شده و بر روی آن ها فیکس خواهد شد. این روش که در رابطه با نمای کرتین و وال فریم لس U CHANNEL می باشد دارای مواردی است که باید به آن توجه داشت. اولین عاملی که باید به آن توجه داشت این مسئله است که این نوع نمای کرتین وال برای ساختمان های بسیار بلند توصیه نمی شود و همین امر باعث می شود تا بسیاری از ساختمان های بلند نتوانند از این روش استفاده کنند. .

نمای کرتین وال فریم دارد

در این روش فریم ها و شیشه ها در کارخانه تولید شده و با توجه به ساختاری که برای آن در نظر گرفته می شود شیشه ها را آماده نصب بر روی فریم ها کرده و همین امر باعث می شود تا ضمن بالا رفتن استحکام سازه زمان  بسیار کمتری برای نصب و اجرای آن صرف شود. فریم هایی که برای این نوع نما کرتین وال در نظر گرفته می شود از لامل های افقی و عمودی تشکیل شده و به صورت آماده در اختیار اجرا کنندگان قرار می گیرد و می توان شیشه را به راحتی بر روی آن نصب نمود و به همین علت است که پروسه نصب و اجرای آن در زمان کمتری اتفاق افتاده و ضمن بالا رفتن سرعت کار استحکام آن نیز به علت ساخته شدن در کارخانه با استفاده از دستگاه پیشرفته بالا می باشد.

مزایای سازه کرتین وال

. با استفاده از این نوع نمای کرتین وال امکاناتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که به نوعی مزیت های نمای کرتین وال به شمار می رود. در نمای کرتین وال می توان از انواع شیشه پنجره رنگی استفاده کرد و در این رابطه هیچ محدودیتی وجود نداشته و با استفاده از این امکان می توانید ظاهر نمای خود را به سلیقه خود زیبا تر کنید. نصب آسان و زمان اجرای کوتاه این نوع نما ها، یکی دیگر از مزایای این نوع سازه نصب آسان در مدت زمان کم می باشد. نمای کرتین وال انواع مختلفی دارد اما در تمامی این نما ها مدت زمان نصب آن ها پایین بوده و همین امر نظر بسیاری از معماران را به آن جذب خواهد کرد.

شیشه های رفلکس

نکته دیگری که می توان آن را یک مزیت برای این نوع نما ها در نظر گرفت استفاده از شیشه های رفلکس و محدود کردن دید از بیرون به داخل می باشد. جالب است بدانید درصد قابل توجهی از ساختمان هایی که از این نما ها استفاده می کنند از شیشه های رفلکس دار استفاده می کنند تا در طول روز از بیرون به داخل هیچ گونه دیدی وجود نداشته باشد. این شیشه ضمن داشتن ویژگی محدود کردن دید از خارج به داخل ساختمان نما و ظاهر بسیار شکیلی به ساختمان خواهند داد و این موضوع نیز مورد توجه بسیاری از افرادی که اقدام به استفاده از این نوع نما ها برای ساختمان های خود می کنند، قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

یک دیدگاه در “انواع روش های اجرای نمای کرتین وال
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.