استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره

Rate this post

استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در زمینه استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره خدمت شما عزیزان ارائه کنیم تا ضمن بالا رفتن اطلاعات شما عزیزان در این زمینه اگر قصد بازسازی پنجره‌های قدیمی خود یا تعویض آنها را دارید با اطلاعات جامع و کامل تری به نمایندگی‌های معتبر نظیر هافمن، وین تک، ویستابست، آساش، آکپا یا پروفیل ویتانوا جهت سفارش پنجره‌های دوجداره upvc مراجعه کنید.

عایق بندی

عایقبندی یکی از مهمترین عوامل یا به نوعی پارامتر‌هایی محسوب می‌شود که مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد، از این رو باید به این موضوع توجهی ویژه داشت چرا که عایقبندی در پنجره‌های دوجداره upvc جزء جدا ناشدنی این نوع پنجره‌ها به شمار می‌رود و طبیعتاً باید استاندارد‌هایی نیز در این زمینه از سوی برند‌ها یا واحد‌های تولیدی رعایت و در تولید درب و پنجره دوجداره لحاظ شود. پنجره‌های دوجداره استاندارد باید در مقابل رطوبت، گرد و غبار، سرما و گرما و …. مقاومت معقولی را از خود نشان دهند اما درصد میزان عایقبندی پنجره مسئله‌ای جدا می‌باشد و با توجه به شرایط تعیین خواهد شد.

عایق بندی صوتی و دمایی

در شرایطی که عایقبندی صوتی بر عایقبندی دمایی برای کارفرما ارجع باشد می‌توان استاندارد پنجره را کمی تغییر داد. در واقع شما بخشی را تضعیف و بخشی دیگر را تقویت نخواهید کرد صرفاً استاندارد رعایت خواهد شد و تمامی بخش‌های پنجره دوجداره در بخش عایقبندی از استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره برخوردار بوده و تنها با توجه به محیط پیرامون و اولویت بندی که توسط کارفرما شکل خواهد گرفت بخشی را تقویت خواهید کرد. به عنوان مثال در محیط‌های صنعتی که از سر و صدا بیشتری برخوردار می‌باشند، عایقبندی صوتی برای کارفرما از عایقبندی دمایی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و به همین منظور عایقبندی را کمی از حالت معمول با استفاده از تکنیک‌های مختلف بیشتر خواهندکرد.

یراق الات مصرفی

ناگفته نماند یراق آلات مصرفی نیز در استاندارد بودن پنجره‌های دوجداره upvc نیز بی تاثیر نبوده و به همین منظور باید به این موضوع نیز اشاره داشت که استفاده از یراق آلات مناسب و با کیفیت یکی از استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره محسوب می‌شود. یراق آلات انواع و اقسام مختلفی داشته که برای هر نوع پروفیل یا به طور کلی هر نوع پنجره یک نوع از آنها استفاده می‌شود از این رو با توجه به مدل انتخابی پنجره دوجداره خود می‌توانید یراق آلات مناسب با آن را انتخاب و استفاده کنید. استاندارد‌های زیادی برای پنجره‌های دوجداره وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت اما در این مقاله همانطور که اشاره داشتیم به استاندارد‌های مهم و اساسی پنجره‌های دوجداره خواهیم پرداخت تا اطلاعات شما عزیزان را در این زمینه بالا ببریم.

ابعاد پنجره دوجداره

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجهی ویژه داشت و در واقع یکی از استاندارد‌های لازم پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شود ابعاد پنجره دوجداره می‌باشد. ابعاد پنجره دوجداره در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف دارای استاندارد‌های مختلفی می‌باشد. به عنوان مثال پنجره دوجداره upvc که در آشپزخانه‌ها یا در سرویس‌های بهداشتی مصرف می‌شود از نظر ابعاد به نسبت بقیه مکان‌ها از ابعاد کوچکتری برخوردار بوده و این امر به نوعی به یک استاندارد در این زمینه تبدیل شده است. برای سایر مکان‌ها نظیر پذیرایی، بالکن، پنجره اتاق خواب یا …. نیز استاندارد‌هایی وجود دارد که تعیین می‌کند ابعاد استفاده شده در پنجره‌های دوجداره upvc در مکان‌های مختلف باید به چه شکل باشد.

ابعاد در پنجره‌های دوجداره upvc لولایی

ابعاد پنجره‌های دوجداره upvc لولایی باید حداکثر 900 میلیمتر ارتفاع و حداقل 400 میلیمتر عرض داشته باشد . علت این موضوع نیز این مسئله است که در پنجره‌های بازشو و لولایی باید به گونه‌ای ابعاد را تعیین کرد که لولا پنجره تحمل وزن پروفیل، شیشه و یراق آلات استفاده شده در پنجره را داشته باشد. این موضوعی که مطرح شد یک استاندارد در پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شود اما به این معنا نیست که نمی توان خارج این چهارچوب درب و پنجره‌های دوجداره را طراحی و تولید نمود تنها این موضوع مطرح است که استاندارد‌های لازم برای پنجره‌های دوجداره به این شکل می‌باشد و اصول طراحی به این ترتیب می‌باشد. اگر غیر از این چهارچوب عمل کنیم در واقع از استاندارد‌ها فاصله گرفته ایم .

ابعاد پنجره‌های دوجداره upvc کشویی

ابعاد پنجره‌های دوجداره upvc کشویی با توجه به ابعاد بزرگتری که به نسبت سایر پنجره‌های دوجداره دارند طبیعتاً از وزن بالاتری نیز برخوردار می‌باشند به همین منظور برای سهولت در امر باز و بسته شدن بهتر است از ریل‌های تقویت شده که معمولاً از جنس سرامیک هستند در این نوع پنجره دوجداره upvc استفاده شود. همانطور که اشاره کردیم یکی از استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره توجه به ابعاد پنجره می‌باشد و با توجه به توضیحاتی که در زمینه پنجره‌های کشویی خدمت شما ارائه شد یکی از استاندارد‌های لازم در این زمینه استفاده از ریل‌های سرامیکی و تقویت شده می‌باشد.متوانید به مقایسه پنجره کشویی و لولایی بپردازید.

استاندارد های لازم پنجره دوجداره در زمینه ابعاد

به طور کلی اگر بخواهیم استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره را در زمینه ابعاد و در رابطه با مدل کشویی داشته باشیم باید بگوییم که پنجره‌های دوجداره کشویی حداکثر 200 سانتی متر و حداقل 70 سانتی متر ارتفاع و حداکثر 120 سانتی متر عرض داشته باشند. ابعادی که خدمت شما عرض شد استاندارد‌هایی می‌باشند که توسط برند‌های بزرگ و معتبر تولید کننده درب و پنجره دوجداره معرفی می‌شود، بنابراین اگر این ابعاد در پنجره‌های شما رعایت شود می‌توانید عملکردی مناسب از پنجره‌های خود و طول عمری مناسب از پنجره‌های خود انتظار داشته باشید. لازم به ذکر است که در صورت رعایت نکردن این استاندارد‌ها نیز مشکل اساسی برای شما پیش نخواهد آمد و ممکن است طول عمر کمتر، هزینه نگه داری بالاتر و عملکردی ضعیف‌تر را برای شما به همراه داشته باشد.

ابعاد پنجره‌های دوجداره upvc لیفت و فولکس واگنی

در رابطه با ابعاد این نوع پنجره‌های دوجداره برخلاف سایر پنجره‌هایی که به آنها اشاره شد محدودیت وجود نداشته و به همین علت باید به این موضوع توجه داشت که از این نوع پنجره‌های دوجداره upvc که از یراق آلات فولکس واگنی و لیفت در آنها استفاده شده است می‌توان برای بهره‌گیری کامل از منظره استفاده کرد. همانطور که اشاره کردیم با استفاده از این نوع پنجره‌های دوجداره تنها محدودیتی که برای شما وجود خواهد داشت بحث هزینه می‌باشد. هزینه این نوع پنجره‌های دوجداره با توجه به یراق آلاتی که در آنها استفاده می‌شود و ابعاد بازشو‌ها متغیر بوده و هرچه اندازه بازشو‌ها بیشتر شود هزینه نیز بالاتر خواهد رفت.

یک دیدگاه در “استاندارد‌های لازم پنجره دوجداره
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.